arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Prizivanje vila

Go down 
+2
pentacle
Fairy Hunter
6 posters
AutorPoruka
Fairy Hunter

Fairy Hunter


Broj komentara : 24
Join date : 2013-06-27
Age : 33

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeThu Jun 27, 2013 10:45 pm

Kakva su vaša iskustva? Jeste li uspeli nečim da ih namamite?
Koristite li nešto od hrane, bilja, ili ih možda prizivate pevanjem?
U koje doba mislite da ih je najbolje tražiti po šumi? Da li smatrate da je neophodno koristiti specijalne supstvance koje omogućavaju pristup vilinskom svetu?
Smile

Na vrh Go down
pentacle




Broj komentara : 6
Join date : 2013-06-26

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeThu Jul 04, 2013 2:01 am

bravo za temu bounce 
ja sam pokusavao neki kontak tamo negde oko Beltainea...zapravo cudno mi je sto sam i prosle godine u to isto vreme radio nesto slicno, kad kazem slicno mislim na ostavljanje ponuda, blagoslov kristala, razmena energija itd. a skoro sam procitao da je Beltane idealno vreme za kontakt sa vilama tako da hm...intuicija valjda otkud znam. isto kao sto se za noc vestica/Samhain svi osecamo posebno witchy cheers 
sto se mene konkretno tice nemam neke direktne puteve prema tome, zapravo nisam ni siguran kako gledam na vile...mozda neki duhovi prirode, mozda se manifestuju u vidu insekata Very Happy nisam siguran po tom pitanju i voleo bih da cujem od vas, ali, u svakom slucaju, par puta u toku godine volim da pripremim nesto sto cu posebno podariti 'zivotinjama u divljini' raznim insektima, krticama drugim sisarima i pticama tako sam i ove godine napolje izneo ciniju sa mlekom, tu sam stavio i meda (negde sam procitao da ga vile gotive) i sve to stavio ispod jednog drveta koje...nije izgledalo bas najbolje, dunja je u pitanju. okolo sam pobacao kristale (i to gotive) i cekao... to je tako stajalo par dana mislim... uglavnom, kad sam se vratio bilo je posebno zanimljivo. naravno mravi svuda okolo, kristali vise razbacani nego sto su bili a tekucina iz cinije isparila bukvalno, ostalo samo malko meda na dnu sto se nije dobro rastvorilo i bas mi bilo zao zbog toga jer je desetak mrava tu stravicno stradalo pale  na to moram obratiti paznju sledeci put. ja posedujem jednog psa i tri macke, znam da se vile hrane energetski/uzmu energiju iz posvecenog jela a ovo ostave. sad da li su uzeli i jedno i drugo, ili se neko od ljubimaca tu umesao...ostaje misterija.
i da...dunja je sada savrsena. oooogromno drvo. kako stoje stvari po tom pitanju kod tebe/vas? imate li vi neka iskustva?
Na vrh Go down
Fairy Hunter

Fairy Hunter


Broj komentara : 24
Join date : 2013-06-27
Age : 33

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeThu Jul 18, 2013 7:20 pm

Eh...
Ja ih nekako prizovem u svoje tekstove, pošto pišem kratke priče, najčešće bajke i sačuvam po koju ulogu za njih. Po Vukovom shvatanju vila je svaka lepa devojka plave kose, a po verovanjima one žive u blizini izvora i bunara. Vole vodu, i kada se spusti magla one izlaze iz reke i šetaju šumom. Imaju bele pamučne haljine pa se lako prepoznaje da su bile tu po belim končićima u trnju o koje im se ponekad zakači haljina. Imaju moć da promene visinu, od malog svica (takozvana "luča" ) do ljudske visine. Jako su sujetne, i mora im se stalno govoriti da su lepe inače se uvrede ( ko svako drugo žensko Very Happy). Bele su kao sneg i plašljive.
To za med i mleko ima logike, verovatno postoji i posebno bilje koje vole. A o kristalima ne znam ništa :/
Na vrh Go down
pentacle




Broj komentara : 6
Join date : 2013-06-26

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeThu Jul 18, 2013 8:18 pm

mislim da sam dosta inspiracije za sve to dobio od ove vestice Smile https://www.youtube.com/watch?v=3BtbaenajGs
Na vrh Go down
Fairy Hunter

Fairy Hunter


Broj komentara : 24
Join date : 2013-06-27
Age : 33

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeFri Jul 26, 2013 12:54 pm

Fina neka veštica, dopada mi se. Smile

Na vrh Go down
Karmen

Karmen


Broj komentara : 16
Join date : 2013-08-12

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeMon Aug 12, 2013 2:06 pm

Fairy Hunter, hvala ti sto si otvorio ovu temu Smile Ja obozavam vile... druzim se sa njima od malih nogu, i nikad nisam prestala verovati da one postoje. Imam jako lep odnos sa njima , volim ih i verujem da vole i one mene Very Happy Imam dosta iskustva, tako da ako neko zeli, mogu posle napisati sve sto znam o njima Smile Blessed Be
Na vrh Go down
Fairy Hunter

Fairy Hunter


Broj komentara : 24
Join date : 2013-06-27
Age : 33

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeMon Aug 12, 2013 10:03 pm

Karmen (citat):
Fairy Hunter, hvala ti sto si otvorio ovu temu :)Ja obozavam vile... druzim se sa njima od malih nogu, i nikad nisam prestala verovati da one postoje. Imam jako lep odnos sa njima , volim ih i verujem da vole i one mene Very Happy Imam dosta iskustva, tako da ako neko zeli, mogu posle napisati sve sto znam o njima :)Blessed Be
Naravno da želim čuti iskustva, raspiši se Smile
Ja sam u srednjoj bio pejzažista ( smer za projektovanje parkova ), i dok sam učio o vrstama drveća, njihovom uzgajanju i kombinovanju između sebe, bio sam im bliži vilama no ikad, jer uvek se vrte okolo. Sad mi nedostaju.
Na vrh Go down
Karmen

Karmen


Broj komentara : 16
Join date : 2013-08-12

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeFri Aug 16, 2013 7:53 pm

Smile Eh ovako... Vilama sam se pocela baviti kada sam kupila privezak za lancic u obliku vile.... i ne znam iz kog razloga dala sam joj ime Shiney... zatim sam je prebacila na lancic sa pentagramom i nosila sam je kao amajliju... i jedne noci kada sam krenula na spavanje i spustila privezak pored sebe na nocnom stolcicu, i ugasila svetlo...privezak je svetluckao isto kao kad sljokicavi predmet stavis vani na sunce... medjutim ja sam legla da spavam i ignorisala sam to...i to se desavalo par noci za redom...i kad god bih se probudila privezak nikad ne bi bio na istom mestu, zato sam odlucila da se malo vise bavim vilama i da saznam sta se to desava..otisla sam kod jednog drveta i sela sam i meditirala...zvala sam vile...medjutim nista se nije desavalo...nisam osetila nikakvu energiju...pa sam se onda dosetila da im ostavim neki poklon.... stavila sam svoj gorski kristal... i dok sam medititrala , zatvorenih ociju, kao da je nesto svetluckalo ispred mene...i stalno sam imala osecaj kao da neke bube hodaju po meni, medjutim kad otvorim oci, nije bilo niceg... i onda sam se skoncentrisala i pitala jesu li to vile...medjutim odgovora nije bilo...i kada mi je dosadilo da meditiram otvorila sam oci...i vile su bile tu, ispred mene... neke su bile stidljive i krile su se iza drveta, a neke su stajale na meni a neke letele ispred mene... vidla sam ih kao jako male svetlece loptice...bile su prozirne,... ali kada sam se dobro zagledala izgledale su kao male gole devojke...jako lepe... sve su imale dugu kosu i sve su bile nasmejane i znatizeljne... pocela sam da pricam sa njima...govorila sam im da se ne plase, da im necu nista... i tada su one plasljive i stidljive izasle... i ja sam im pricala i pricala , pa sigurno jedno sat vremena ...i one su me pozorno slusale... i kada sam krenula kuci, ostavila sam im jos par kristala... medjutim posle sam dobila viziju (inace to je dar koji imam odmalena, ja sam prirodna vestica) u kojoj sam videla da vile vole mleko, kristale, sve svetluckave predmete, obozavaju ogledala, vole zivotinje,...sta vise, one mogu da ociste i napune kristale, jer to je za njih igra... ponasaju se kao ljudi...znaju se naljutiti, znaju biti vesele, zanju slaviti... tako da sam im od tada svakih par dana ostavljala poklone... one obicno zive po rupama u drvecu, u napustenim gnjezdima... ali zivece i u stanu, kuci ali samo ako im napravite kucicu...ja sam im napravila kucicu tako sto sam u velikoj saksiji napravila kucicu koja lici na kucice za ptice, lepo sam je uredila , obarbala, i to je samo za njih...stalno im ostavljam poklone, kristale, cesto pricam sa njima, ne smem ih zapostaviti... uhhh mogla bih pisati jos puno, ali mislim da sam vas vec smorila... Blessed Be Very Happy 
Na vrh Go down
Fairy Hunter

Fairy Hunter


Broj komentara : 24
Join date : 2013-06-27
Age : 33

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeSun Aug 18, 2013 1:03 am


Bilo bi lepo videti privezak i kućicu za vile Smile
A gde svi vi nabavljate te kristale? Very Happy Baš bih voleo da pokušam da napravim atmosferu za njih u svojoj sobi. Za sada su tu biljke, ogledala, sveće.... I papiri do plafona Very Happy. Nadam se da im to ne smeta. Imam i mačku, valjda ih neće loviti. Nešto od tihe muzike bi im verovatno prijalo.
Dopadaju mi se tvoja iskustva, mogla bi ih beležiti u neku vrstu vilinskog dnevnika. Ja sam ih poslednji put video u visokoj travi pored jedne reke, kako lete i pevaju, imaju divan glas.
Na vrh Go down
AirChrysalis

AirChrysalis


Broj komentara : 6
Join date : 2013-08-06
Age : 31
Mjesto : Beograd

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeSun Aug 18, 2013 3:38 am

Na cemu ste vi? Very Happy
Na vrh Go down
Karmen

Karmen


Broj komentara : 16
Join date : 2013-08-12

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeSun Aug 18, 2013 1:05 pm

AirChrysalis (citat):
Na cemu ste vi? Very Happy
Ja sam na stolici trenutno, a verovatno je i Fairy Hunter bio Very Happy Blessed Be
Na vrh Go down
AirChrysalis

AirChrysalis


Broj komentara : 6
Join date : 2013-08-06
Age : 31
Mjesto : Beograd

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeSun Aug 18, 2013 1:26 pm

)O(
Na vrh Go down
Karmen

Karmen


Broj komentara : 16
Join date : 2013-08-12

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeSun Aug 18, 2013 1:33 pm

Fairy Hunter, ne znam gde ti zivis, cini mi se da sam procitala da zivis u Sarajevu, ali nisam sigurna... pa ako hoces, javi mi se privatnom porukom pa cu ti dati adresu i vise informacija gde ja kupujem svoje kristale... Very Happy A sto se tice vila, rado bih postavila slike, ali vile ne vole da se slikaju... jednom sam ih slikala da pokazem prijateljici, medjutim svaka je slika bila mutna, i vile se nisu vracale par dana...ne zelim da ih opet oteram. A sto se tice privezka, to je skroz jednostavan privezak u obliku vile, nije plasticno oblikovan, skroz je pojednostavljen...nema lice, odecu,...vec vise kao senka.... on nekog materijala je sto lici na srebro, ali nije. I jedna strana je prekrivena sljokicama...nadam se da sam lepo objasnila....ma ako hoces poslat cu ti porukom sliku, jer verujem da sam te sad samo zbunila Laughing A kucica se nalazi o ogromnoj saksiji, tj. na sredini saksije, sa leve strane sam im stavila ogledalo , na desnu im ostavljam poklone, a ispred kucice ostavljam kristale... iza kucice se nalazi kao neka polocica na kojoj pise ,,Welcome''... i sve je to sareno u puno boja, jer vile vole to... a dala bih ti par saveta ako zelis da napravis atmosferu za njih...prvo, moras da napravis neku vrstu kucuce kao sto sam ja, jer inace nema sanse da se zadrze kod tebe... sto se tice muzike, vole zvukove prirode... imas na you tube-u samo ukucaj ,,Sounds of Nature'' i tako te stvari...moje vile npr. vole (znam da ce ovo zvucati smesno lol! ) pagansku grupu Blackmore's Night... kada god je neki praznik pustim im tu muziku, ispred kucice im stavim jednu malu mirisnu svecu i one slave praznik zajedno sa mnom...igraju oko plamena, plamen se neprestajno pomera, i moze se osetiti njihova radost i sreca Very Happy Hahaha i ja imam macku Very Happy U pocetku macka je rusila njihovu kucicu, vadila im kristale iz saksije...ali nakon nekog vremena je navikla na njih, pa sad cesto spava pored saksije, kao da ih cuva Very Happy Kao sto rekoh, vile vole zivotinje, i cesto se igraju sa njima, tako da ne bi trebalo biti porblema .... Blessed Be
Na vrh Go down
AirChrysalis

AirChrysalis


Broj komentara : 6
Join date : 2013-08-06
Age : 31
Mjesto : Beograd

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeSun Aug 18, 2013 1:35 pm

Hocu i ja da vidim vile. Sad
Na vrh Go down
Karmen

Karmen


Broj komentara : 16
Join date : 2013-08-12

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeSun Aug 18, 2013 1:39 pm

AirChrysalis (citat):
Hocu i ja da vidim vile. Sad
Pa ako stvarno to zelis, mozes Very Happy Pokusaj ih pronaci kao sto sam ja Very Happy Ako imas dobre namere, verovatno ce ti se pokazati same... ako ti neuspe, javi se, smislicemo nesto drugo Very Happy Blessed Be
Na vrh Go down
AirChrysalis

AirChrysalis


Broj komentara : 6
Join date : 2013-08-06
Age : 31
Mjesto : Beograd

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeSun Aug 18, 2013 1:42 pm

Znaci ne moram da se oslanjam ni na kakve psihoaktivne supstance?
Na vrh Go down
Karmen

Karmen


Broj komentara : 16
Join date : 2013-08-12

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeSun Aug 18, 2013 1:47 pm

Naravno da ne Smile To je nezdravo i unistava mozak... Blessed Be
Na vrh Go down
Fairy Hunter

Fairy Hunter


Broj komentara : 24
Join date : 2013-06-27
Age : 33

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeSun Aug 18, 2013 10:45 pm

Ne, nisam u Sarajevu. A zar ti jesi, pišeš ekavicom?
Kućica za vile... hmm... od čega napraviti. Verovatno vole prirodne materijale. Drvo pre svega pošto nemam ogromnu saksiju Very Happy. Neke male šišarkice, žirevi i lešnici bi ih možda mogli namamiti... Pažljivo probrano lišće i grančice....taman bih imao čime da se zanimam ove jeseni.  
Imam Blackmore's Night :)Možda može da pomogne i Elvenpath od Nightwish-a Very Happy. Indica je takođe vilinski bend. Mada, to je malo tvrđe. Krenuću prvo sa ambientalima.
Moja mačka jede sve što se mrda Very Happy
Na vrh Go down
Karmen

Karmen


Broj komentara : 16
Join date : 2013-08-12

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeMon Aug 19, 2013 2:01 am

Pa ja sam iz Srbije, ali zivim u Sarajevu Smile Kad si vec spomenuo grancice i lisce, moram priznati da su moje vile prvo imale kolibu a ne kucicu lol! Uzela sam puno tanjih grancica, pricvrstila ih sve zajedno na jednom kraju i posle samo prekrila liscem i ostavila mali prostor kao vrata, i tu su zivele....u maloj kolibi Laughing Hahahah, jadne moje vile... Svidjaju mi se tvoje ideje Smile Haha vile ce zivcirati tvoju macu, videce ih , ali im nece moci nista, jer su na astralnom planu, nesto kao duhovi ... Smile Blessed Be
Na vrh Go down
AirChrysalis

AirChrysalis


Broj komentara : 6
Join date : 2013-08-06
Age : 31
Mjesto : Beograd

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeTue Aug 20, 2013 1:49 pm

Mozda se vilama ne svidja moj muzicki ukus?
Na vrh Go down
pentacle




Broj komentara : 6
Join date : 2013-06-26

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeTue Sep 17, 2013 8:45 pm

"na cemu ste vi?" LOL Laughing Laughing Laughing 
ova iskustva sto sam procitao i sve te rukotvorine u cast duhova prirode i sve ove ideje to je zaista divno ^^ jako me inspirisete, ljudi. sto se tice mog misljenja...ako nekog zanima...na vile gledam kao na one suptilne najsuptilnije i najfinije duhove prirode. sto se tice njihovog izgleda kao (uglavnom) predivne devojke, raskosne plave kose, svetlucavog tena, sa krilima itd. itd. mislim da je sve to projekcija neceg naseg, ne znam da li bi bilo glupo da kazem uma, ali tako nekako. jer mi smo, zaboga, odrasli na pricama koje nam govore da vile tako izgledaju. ne znam koliko je moguce spojiti se sa njihovim energijama u gradu, mislim da se one vise vezuju za neka mesta gde ljudska noga slabo koraca. tipa prasume u amazonu lol, salim se, ali....sto da ne. kontam da ih i tamo ima Smile 
svi vi iz srbije koji tragate za prodavnicama kristala, znam par odlicnih i vrlo povoljnih mesta, pa jos ako ste iz novog sada, mozemo iskombinovati nesto jer to je uglavnom on-line prodaja.
Na vrh Go down
klimt




Broj komentara : 1
Join date : 2014-01-21

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Prizivanje bosanske vile   Prizivanje vila Icon_minitimeTue Jan 21, 2014 9:02 pm

Bok ljudi Smile. Nesto sam istrazivao o prizivanju vila i evo sto sam pronasao:
This is a witch's ritual of invocation of the Bosnian fairy. During any night that has a full moon she undresses completely. She draws a protective circle in front of herself in which she will stand during the invocation. Once you enter, finish encircling closing it completely while you are inside. Then turn your face towards the east. Close your eyes and listen for the vibration of the circle in which you are. Let your breath follow the vibration of the circle. Once you succeed in doing this let out a voice from the depth of your chest and utter the ritual chant: "Apo Pantos Kakodaimonos"- allow the last letter to echo out of your mouth even when the invocation is finished. Place both of your palms on your stomach and breathe in with your entire lungs. Once your lungs are full, exhale, help yourself with your palms by pressing on your stomach. Do this a couple of times in order to cleanse your spirit and then slowly spread your arms in a swimming motion. Once they are spread, utter the following: "Apo Pantos Kakodaimonos". You will repeat the palm action on the stomach and breathe again, repeat the spreading of the arms and once done utter for the third time: "Apo Pantos Kakodaimonos".

You will then slowly spread your legs but you will not raise the feet from the ground. The feet need to slide on the ground. You will light a blue candle which shall be turned towards the east, then a black one turned towards north, a green one facing west and in the end a red one facing south. When you do this, you will utter a new oath, fully concentrated:" Ordao Alim". You will turn your body towards the east, spread your arms and utter:" In the name and power of the ghosts I'm calling you, my sisters from the east". You will pause shortly, then utter: "Vau". You will then turn towards the north and call the spiritual powers from the north. Then the invocation of the powers from the west follow, then the ones from the south, in the same manner. Once you do all of that you will be standing in the centre of the circle, close your eyes, cross your arms on your chest and utter: "Yod". This is repeated three times in a row, each time with a deeper and deeper concentration. Then, the moment when a Bosnian fairy appears in front of you outside the protective circle will come. She will be wearing a see through dress which will accentuate all of her curves. Unbridled golden hair will descend to her shoulders. She will be holding a book in her hand. She will ask you what is it that you want from her. You have to tell her in a loud voice what is it that you want to know, she will open her book, leaf through it and find the answer to your question. You mustn't record what she tells you, you need to remember it. And there is no secret that she cannot give you. And there is no problem that she cannot solve. And there is no future which she cannot see into. Thanking the power which appeared in the form of a Bosnian fairy, she will give you all you want. When the time for conversation is up she will tell you she needs to go. She will disappear. You mustn't leave the protective circle since the invoked power is too strong for the human body and you could die if you do it. Wait for the Bosnian fairy to disappear, then perform the ritual of dismissal but this time in a reverse order. Only when you have done that, you can delete a part of the circle with your hands, exit it, and then delete it completely.

After that wash your entire body with cold water, rinse your mouth with which you asked questions, ears that heard the answers and hands that lit the candles and participated in the ritual. The things that you wash don't wipe rather wait for the drops to dry by themselves. What you found out you mustn't tell to others, not even to the other witches, because if they want an answer from the fairy they will perform the ritual themselves. The answers will be given only to you and only you can use them in your witchcraft. Only after the invocation, if you are uncertain that you will remember what has been said to you and only after the water has dried from your skin, you can record the revelations in your witch's book which you will destroy before you die, leaving the human form.
Na vrh Go down
Markisa




Broj komentara : 3
Join date : 2015-01-11

Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitimeMon Jan 12, 2015 4:18 pm

Jeli mozete postaviti slike vila?
Na vrh Go down
Sponsored content





Prizivanje vila Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prizivanje vila   Prizivanje vila Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Prizivanje vila
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Prizivanje Pana
» Prizivanje Kula Strazara

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Rituali i čarolije-
Idi na: