arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Šta trenutno čitate?

Go down 
+7
Shadow Vanskelig
Little.Hunter
moonlight drive
oldtree
Gandalf Sivi
magla
Mist
11 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeSun Dec 12, 2010 12:18 pm

Prva tema na ovom podforumu. Šta trenutno čitate ili šta ste zadje pročitali kako vas se knjiga dojmila i preporučujete li je?

Ja lično sam zadnju pročitala Prokletu Avliju od Ive Andrića. Knjiga me je prijatno iznenadila s obzirom da nisam baš neki ljubitelj naše narodne književnosti, sa par izuzetaka (Crnjanski,Selimović,Andrić...). Posebno mi se dopada detaljan način kreiranja ličnosti i odsustvo suhoparnog pričanja događaja karakterističnog za realizam.


Mist: komentar modifikovan dana: Tue Dec 14, 2010 8:37 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magla

magla


Broj komentara : 81
Join date : 2009-02-19
Age : 34
Mjesto : Brčko

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeMon Dec 13, 2010 8:03 pm

da bi ja počeo da čitam knjizevnost potreban je ne pištolj već tenk da ga dovuku mada ni tad nisam siguran da bi uspeli da me nateraju

Sto se tiče Ive Andrića cito sam ja mislim bas prokletu avliju bila za lektir ili je bilo na drini cuprija uglavnom u jednom djelu nabijaju nekog na kolac kad sam doso dotle uzo sam onu knjigu odvalijo je od zid da je se izguzvala tolko da je posle nisam mogo ispeglat i od tad vise nikad nisam pročito ništa iz knjizevnosti iz srpskog imo jedva 2 uvek sam dobijo keceve zbog lektira a i moji su satavi izgledali kao sprdanje jer mi je bilo svedno :

usponi i padovi u životu

nesjecam se svoga prvog pada, ali prvi mi je uspon kada sam se uspeo uz storu na krevrt.postoji jako puno uspona i padova u mome životu, ali jedan od najdraži mi je uspon na Mon Teverest i pad sa njega kada sam se probudio na podu pored kreveta.Sjecam se još moga uspona sa rolerima uzbrdo, ali nizbrdo je odma usledio pad.Baš toga ljeta trešnje su bile tako zrele, a drvo tako mokro da sam morao da se popnem na trešnju, ali sam se okliznuo i tako mi je i ovaj pad ostao u sjecanju.sjecam se i moga pada niz stepenice, kada sam zamalo polomio obe ruke i noge, a bio sam bas te srece da sam odmah sutredan imao fizicko i da su me onakog izranjavanog pitali jesili to bio miran.Ako pogledamo u obzir sve uspone i padove u mom životu cudno je što sam još i živ
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeTue Dec 14, 2010 3:49 pm

magla (citat):
da bi ja počeo da čitam knjizevnost potreban je ne pištolj već tenk da ga dovuku mada ni tad nisam siguran da bi uspeli da me nateraju

Sto se tiče Ive Andrića cito sam ja mislim bas prokletu avliju bila za lektir ili je bilo na drini cuprija uglavnom u jednom djelu nabijaju nekog na kolac kad sam doso dotle uzo sam onu knjigu odvalijo je od zid da je se izguzvala tolko da je posle nisam mogo ispeglat i od tad vise nikad nisam pročito ništa iz knjizevnosti iz srpskog imo jedva 2 uvek sam dobijo keceve zbog lektira a i moji su satavi izgledali kao sprdanje jer mi je bilo svedno :

usponi i padovi u životu

nesjecam se svoga prvog pada, ali prvi mi je uspon kada sam se uspeo uz storu na krevrt.postoji jako puno uspona i padova u mome životu, ali jedan od najdraži mi je uspon na Mon Teverest i pad sa njega kada sam se probudio na podu pored kreveta.Sjecam se još moga uspona sa rolerima uzbrdo, ali nizbrdo je odma usledio pad.Baš toga ljeta trešnje su bile tako zrele, a drvo tako mokro da sam morao da se popnem na trešnju, ali sam se okliznuo i tako mi je i ovaj pad ostao u sjecanju.sjecam se i moga pada niz stepenice, kada sam zamalo polomio obe ruke i noge, a bio sam bas te srece da sam odmah sutredan imao fizicko i da su me onakog izranjavanog pitali jesili to bio miran.Ako pogledamo u obzir sve uspone i padove u mom životu cudno je što sam još i živ

Čitanje knjiga ti pomaže da razvijaš lingvističke sposobnosti. Puno u životu znači kada se znaš pravilno izražavati. Loša gramatika i pravopis odmah čine da ispadneš izuzetno neobrazovan. Npr. ako neko kaže hin umjesto njih ili da je se pročitala umjesto da se pročitala itd. A i ova tema nije o javnom izlaganju svoje nezainteresovanosti za ovu sferu umjetnosti već za dijeljenje iskustava među ljudima koji cijene književnost.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Gandalf Sivi

Gandalf Sivi


Broj komentara : 26
Join date : 2010-12-12
Mjesto : Middle-Earth

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeTue Dec 14, 2010 5:30 pm

magla (citat):
da bi ja počeo da čitam knjizevnost potreban je ne pištolj već tenk da ga dovuku mada ni tad nisam siguran da bi uspeli da me nateraju

Sto se tiče Ive Andrića cito sam ja mislim bas prokletu avliju bila za lektir ili je bilo na drini cuprija uglavnom u jednom djelu nabijaju nekog na kolac kad sam doso dotle uzo sam onu knjigu odvalijo je od zid da je se izguzvala tolko da je posle nisam mogo ispeglat i od tad vise nikad nisam pročito ništa iz knjizevnosti iz srpskog imo jedva 2 uvek sam dobijo keceve zbog lektira a i moji su satavi izgledali kao sprdanje jer mi je bilo svedno :

usponi i padovi u životu

nesjecam se svoga prvog pada, ali prvi mi je uspon kada sam se uspeo uz storu na krevrt.postoji jako puno uspona i padova u mome životu, ali jedan od najdraži mi je uspon na Mon Teverest i pad sa njega kada sam se probudio na podu pored kreveta.Sjecam se još moga uspona sa rolerima uzbrdo, ali nizbrdo je odma usledio pad.Baš toga ljeta trešnje su bile tako zrele, a drvo tako mokro da sam morao da se popnem na trešnju, ali sam se okliznuo i tako mi je i ovaj pad ostao u sjecanju.sjecam se i moga pada niz stepenice, kada sam zamalo polomio obe ruke i noge, a bio sam bas te srece da sam odmah sutredan imao fizicko i da su me onakog izranjavanog pitali jesili to bio miran.Ako pogledamo u obzir sve uspone i padove u mom životu cudno je što sam još i živ

pametnom covjeku bi tu bilo sve jasno.
Pokojni Ivo bi se u grobu okretao da zna ko i sta cita njegove knjige
Jedne prilike,dok smo u Travniku tefericili i kad se razgovor u kasnim satima ,ispunjenim alkoholom i mezom, zagrijao rekoh ja njemu:"Moj Ivo,ja sam vec star al ne dovoljno da ne mogu reci sta o situaciji u ovom drustvu.Vidjeces,moj dobri Ivo,da ce doci vrijeme kad ce pametan usutjet,glupak progovorit a fukara se obogatit."
Kasnije je to napisao u jednom svom djelu,cim sam bio veoma pocascen(mada nikad to nikome nije rekao odakle mu to)


Gandalf Sivi: komentar modifikovan dana: Wed Dec 15, 2010 1:03 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
oldtree

oldtree


Broj komentara : 24
Join date : 2009-01-07

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeTue Dec 14, 2010 11:15 pm

Mist (citat):


Ja lično sam zadnju pročitala Prokletu Avliju od Ive Andrića. Knjiga me je prijatno iznenadila s obzirom da nisam baš neki ljubitelj naše narodne književnosti, sa par izuzetaka (Crnjanski,Selimović,Andrić...).


Duso, Andric, Selimovic i Crnjanski nisu narodna knjizevnost, vec pisana knjizevnost.

Na vrh Go down
oldtree

oldtree


Broj komentara : 24
Join date : 2009-01-07

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeTue Dec 14, 2010 11:25 pm

magla (citat):
da bi ja počeo da čitam knjizevnost potreban je ne pištolj već tenk da ga dovuku mada ni tad nisam siguran da bi uspeli da me nateraju

Pa to nije bas nesto cime covek treba da se hvali.

magla (citat):

Sto se tiče Ive Andrića cito sam ja mislim bas prokletu avliju bila za lektir ili je bilo na drini cuprija uglavnom u jednom djelu nabijaju nekog na kolac kad sam doso dotle uzo sam onu knjigu odvalijo je od zid da je se izguzvala tolko da je posle nisam mogo ispeglat i od tad vise nikad nisam pročito ništa iz knjizevnosti iz srpskog imo jedva 2 uvek sam dobijo keceve zbog lektira a i moji su satavi izgledali kao sprdanje jer mi je bilo svedno :


To je epizoda iz romana "Na Drini cuprija". Ako si prestao citati knjige zbog naturalistickog opisa smrti u ovom romanu onda si pogresio. Umetnost jeste tu da bi ti na neki nacin probudila snazna osecanja. Vidi samo kako si ti reagovao, bacio si knjigu na zid. Kod tebe su se probudila snazna osecanja besa i zgrazavanja. I to je ljudski i treba to doziveti. Very Happy

P.S. Hmmmm ja ne mogu a da ne primetim da je tvoj pravopis na jako niskom nivou. Iskreno se nadam da su ovolike greske u tekstu samo neka vrsta fore. Neutral
Na vrh Go down
Gandalf Sivi

Gandalf Sivi


Broj komentara : 26
Join date : 2010-12-12
Mjesto : Middle-Earth

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeWed Dec 15, 2010 1:00 am

mislim ne bih da se neko uvrijedi ali mislim da iz prethodnog njegovog posta zakljucak dolazi logicki
Im a wizard I dont have to apologise Laughing

Ionako od ljutne nema nekog smisla,a nije ni red da kvarimo druzenje jel tako Very Happy



Ps

Staro drvo dobrodosao na forum(imam privilegiju da te prvi pozdravim)ponovo pobudjeni.I mislim da se Mist samo pogresno izrazila pomjesajuci "narodne" knjizevnike i pisanu knjizevnost izrodivsi tako narodnu knjizevnost koja je opisala gore navedene pisce i pjesnike Smile
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeWed Dec 15, 2010 10:41 am

oldtree (citat):
Mist (citat):


Ja lično sam zadnju pročitala Prokletu Avliju od Ive Andrića. Knjiga me je prijatno iznenadila s obzirom da nisam baš neki ljubitelj naše narodne književnosti, sa par izuzetaka (Crnjanski,Selimović,Andrić...).


Duso, Andric, Selimovic i Crnjanski nisu narodna knjizevnost, vec pisana knjizevnost.


Pod narodnom književnošću nisam mislila na narodne predaje i priče koje se prenose s koljena na koljeno pa se neko nekada sjetio da ih zapiše već na književnost koja je nastajala na ovim prostorima od strane narodnih književnika kao što Gandalf reče. Ne moraš me baš hvatati za riječ Very Happy
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeWed Jan 12, 2011 12:21 am

Ja trenutno čitam Gospodara prstenova (Veliki pozdrav za Gandalfa Very Happy ), a neretko i prelistavam knjigu Rune koja uopšteno govori o nordijskoj mitologiji, i kako joj samo ime kaže - Runama. Wink
Na vrh Go down
Little.Hunter

Little.Hunter


Broj komentara : 3
Join date : 2011-08-31
Age : 26

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeThu Sep 01, 2011 7:44 pm

Sto se tice citanja u zadnje vreme sam procitala dosta knjiga,ali moju najvecu preporuku dajem knjizi Paralelni svetovi od B.D.Benedikt-a.
Knjiga je zaista fantasticna i mislim da je vredi procitati. U njoj je izlozeno mnogo dogadjaja koji su neverovatni sami po sebi. Zaista ce vam se pogled na svet promeniti nakon nje...
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeSun Oct 16, 2011 2:32 pm

nutačno čitam 13 malih plavih omotnica usporedno s Ezopovim basnama (da, to je lektira u prvom srednje -.-' ). Pročitala sam I LOTR i Rune. Sve je odlično, samo što mi u Gospodarima, u 1. knjizi (Prstenova družina) malo dosadi prvi dio. Ubilo me u pojam dok nisam došla do neke 150-e stranice. nisam odustajala i pročitala. I sad mi nije žao ^^
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeTue Dec 06, 2011 1:51 am

Kad smo kod Runa, uskoro stiže i nastavak. Very Happy Čini mi se da se zove Runelight. I prilično obećava! Smile
Ja sam nedavno pročitao Priču o mišu zvanom Despero i jako je topla knjiga. I love you
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeSat Dec 10, 2011 10:30 pm

I Despera sam pročitala i stvarno je super knjiga. Svakako preporučujem Smile Sad sam na Animal Farm (to mi je lektira iz hj, al ja ju na engleskom čitam Very Happy )
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeSun Dec 11, 2011 4:34 am

Skroz je legendarna knjiga, ja sam se oduševio. Smile Nego jel si gledala možda onaj animirani film koji je rađen po knjizi? Ja nisam, nikako da ga pogledam, ali želim. Inače sam ljubitelj glodara. Very Happy
Ja ću uskoro početi da čitam Prvi zakon magije II deo. I love you
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeMon Dec 12, 2011 9:52 pm

Nisam gledala, mislim da nisam bila u gradu kad je bilo to u našem kinu. ah, kao i inače kad je neki dobar film, ako ne saznam dva tjedna prije xDD Ja ću pod praznicima uhvatit knjige koje sam si skinila i malo detaljnije proučit građu koju sam sakupila o Wicci Smile
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeTue Dec 13, 2011 12:44 am

Evo ja sam skinuo, malo pogledah i videh da su neke scene koje ne postoje u knjizi ubacili. Very Happy Recimo Despero ide u školu, pominju se tu i tamo razne mačke itd. Very Happy Sve u svemu deluje skroz zanimljivo i nadam se da ću uskoro celo pogledati. Smile
Na vrh Go down
Phoenix Infernum

Phoenix Infernum


Broj komentara : 32
Join date : 2011-12-21
Age : 38
Mjesto : Novi Sad

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 1:15 am

Ja se trenutno "drogiram" serijalom "Pjesma vatre i leda" by George R. R. Martin Smile I vise nego toplo je preporucujem. Smile istina da serijal ima 7 knjiga ali su savrseno napisane i opisane su realne, svakodnevne situacije i ponasanja likova. Smile
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 12:26 pm

Čula sam za to. Jel to Igra prijestolja ili sam nešto pobrkala?

ja trenutno čitam Čokoladu, sad nemam vremena tražit knjigu da vidim ko je pisac, moram ić xD
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Phoenix Infernum

Phoenix Infernum


Broj komentara : 32
Join date : 2011-12-21
Age : 38
Mjesto : Novi Sad

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 12:33 pm

Igra prestola je naziv samo prve knjige Smile Citav serijal se zove Pjesma vatre i leda Smile A pisac je George R. R. Martin Smile
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeSun Dec 25, 2011 8:29 pm

Phoenix Infernum (citat):
Igra prestola je naziv samo prve knjige Smile Citav serijal se zove Pjesma vatre i leda Smile A pisac je George R. R. Martin Smile

Gledala sam seriju, ali bih mogla i pročitati knjige kada kažeš da su tako dobre Smile
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Phoenix Infernum

Phoenix Infernum


Broj komentara : 32
Join date : 2011-12-21
Age : 38
Mjesto : Novi Sad

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeSun Dec 25, 2011 11:30 pm

Serija je jako dobro odradjena, ali naravno kao i svaka serija / film nije 100% vjerodostojna knjizi Smile Neke na izgled nevazne scene ili dijalozi koji pozevuju pricu detaljno su izbaceni, ali i dalje se mogu stvari shvatiti lako. Toplo ti preporucujem da, ako mozes, procitas bar prvu knjigu Smile
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeMon Dec 26, 2011 2:02 am

Phoenix Infernum (citat):
Serija je jako dobro odradjena, ali naravno kao i svaka serija / film nije 100% vjerodostojna knjizi Smile Neke na izgled nevazne scene ili dijalozi koji pozevuju pricu detaljno su izbaceni, ali i dalje se mogu stvari shvatiti lako. Toplo ti preporucujem da, ako mozes, procitas bar prvu knjigu Smile

Pročitaću sve ako uspijem doći do njih, a baš se vidi u seriji da je dosta stvari zbijeno u kratko vrijeme.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeMon Jan 02, 2012 4:52 am

Jel čitao neko nešto iz Witcher serijala Andžeja Sapkovskog?
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeThu Feb 16, 2012 8:19 pm

moonlight drive (citat):
Jel čitao neko nešto iz Witcher serijala Andžeja Sapkovskog?

Čini mi se da je na engleskom...Imaš li možda pdf na našem jeziku???Ako imaš,šalji Exclamation Exclamation Exclamation
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitimeThu Feb 16, 2012 8:48 pm

Nažalost nemam, ali još nije ni preveden ceo serijal na naš jezik. Mada ove godine će Čarobna knjiga prevesti sve! Very Happy
Pre par godina u knjižarama mogle su se naći knjige Poslednja želja i Krv Vilenjaka, koje su zapravo uvod u ceo taj serijal. Ja nisam nikako mogao da nađem Krv Vilenjaka, ali Poslednju želju sam čitao i mnogo je dobra! Smile Jedna od mojih omiljenih knjiga. Pogledaj tu u knjižarama, možda ima još koji primerak. Very Happy A ove godine će svakako biti preveden ceo The Witcher serijal, što će reći sledećih 5 knjiga. Jedva čekam. Very Happy

Inače, po ovom serijalu je snimana i serija, kasnije i film The Hexer. A i vrlo uspešna igrica The Witcher sa nastavkom. Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content





Šta trenutno čitate? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Šta trenutno čitate?
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Brbljaonica

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Slobodni kutak :: Književnost-
Idi na: