arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Šta trenutno čitate?

Go down 
+7
Shadow Vanskelig
Little.Hunter
moonlight drive
oldtree
Gandalf Sivi
magla
Mist
11 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 2:05 am

Sad čitam Povjesničarku, Elizabeth Kostove. Knjiga je pozamašna, ima 654 stranice. Radi se o vampirima, točnije, o jednom posve određenom vampiru - grofu Vladu Drakuli. Kako sam već pročitala Drakulu, učinilo mi se dobrom idejom pročitati i ovo. Što znači da ću u skoro pročitati i knjigu Drakula nemrtvi, koja je, u neku ruku, nastavak Drakule. Ali, kad završim s Povjesničarkom, pročitat ću U anđeoskom liku zvijeri, također knjiga o vampirima. Da, pogodili ste, fasciniraju me ta, navodno izmišljena, bića. Imam snažan dojam da su vampiri sve, samo ne izmišljotina. Ne može svaka priča i legenda bit muljaža i čista laž i prevara. Jer, kao što netko jednom reče: "U svakoj legendi ima zrnce istine". Ja ću se toga držati dok god sam živa bounce
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 6:30 pm

Shadow Vanskelig (citat):
"U svakoj legendi ima zrnce istine".

I ja tako mislim.Možda su ljudi malo pretjerali sa slikovitošću i možda su unijeli malo previše mašte u sve to,ali postoji objekat ili pojava na osnovu kojeg je to sve napisano.
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 04, 2012 1:50 am

http://www.laguna.rs/n1870_knjiga_pod_slobodnim_suncem_laguna.html

Konačno je objavljena ova knjiga! Velika preporuka! Very Happy
Na vrh Go down
MarcelDominus

MarcelDominus


Broj komentara : 3
Join date : 2012-05-27
Mjesto : Sarajevo

Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeSun May 27, 2012 1:23 pm

Shadow Vanskelig (citat):
Sad čitam Povjesničarku, Elizabeth Kostove. Knjiga je pozamašna, ima 654 stranice. Radi se o vampirima, točnije, o jednom posve određenom vampiru - grofu Vladu Drakuli. Kako sam već pročitala Drakulu, učinilo mi se dobrom idejom pročitati i ovo. Što znači da ću u skoro pročitati i knjigu Drakula nemrtvi, koja je, u neku ruku, nastavak Drakule. Ali, kad završim s Povjesničarkom, pročitat ću U anđeoskom liku zvijeri, također knjiga o vampirima. Da, pogodili ste, fasciniraju me ta, navodno izmišljena, bića. Imam snažan dojam da su vampiri sve, samo ne izmišljotina. Ne može svaka priča i legenda bit muljaža i čista laž i prevara. Jer, kao što netko jednom reče: "U svakoj legendi ima zrnce istine". Ja ću se toga držati dok god sam živa bounce

Naravno, u svakoj legendi ima malo istine, sto se tice literature u zadnje vreme citam knjige Michel Moran, sve do jedne su dobre
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeMon Aug 13, 2012 1:59 pm

Shadow Vanskelig (citat):
Sad čitam Povjesničarku, Elizabeth Kostove. Knjiga je pozamašna, ima 654 stranice. Radi se o vampirima, točnije, o jednom posve određenom vampiru - grofu Vladu Drakuli. Kako sam već pročitala Drakulu, učinilo mi se dobrom idejom pročitati i ovo. Što znači da ću u skoro pročitati i knjigu Drakula nemrtvi, koja je, u neku ruku, nastavak Drakule. Ali, kad završim s Povjesničarkom, pročitat ću U anđeoskom liku zvijeri, također knjiga o vampirima. Da, pogodili ste, fasciniraju me ta, navodno izmišljena, bića. Imam snažan dojam da su vampiri sve, samo ne izmišljotina. Ne može svaka priča i legenda bit muljaža i čista laž i prevara. Jer, kao što netko jednom reče: "U svakoj legendi ima zrnce istine". Ja ću se toga držati dok god sam živa bounce

Slažem se s tobom Smile Lijepši mi je život kada je svijet višedimenzionalan i mističan, a i sviđa mi se ideja da postoju put ka besmrtnosti.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Gandalf Sivi

Gandalf Sivi


Broj komentara : 26
Join date : 2010-12-12
Mjesto : Middle-Earth

Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 3:25 pm

moonlight drive (citat):
Jel čitao neko nešto iz Witcher serijala Andžeja Sapkovskog?

Mladi tragaoce,u posjedu imam dvije knjige pdf formata Last wish i Blood elfs,naravno na engleskom jeziku,koje po potrebi mogu poslati vama.
A ko se i usudi nek odigra Witcher 1 i witcher 2,
Na vrh Go down
Gandalf Sivi

Gandalf Sivi


Broj komentara : 26
Join date : 2010-12-12
Mjesto : Middle-Earth

Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 3:27 pm

Upravo dovrsih Glad moga cijenjenog kolege,obozavaoca njemacke kulture,Knut Hamsuna
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 3:39 pm

Gandalfe, hvala, ali imam i ja. Very Happy
Kažu da će ove godine biti preveden ceo serijal.
Na vrh Go down
Gandalf Sivi

Gandalf Sivi


Broj komentara : 26
Join date : 2010-12-12
Mjesto : Middle-Earth

Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 3:53 pm

Nadajmo se da ga nece prevesti neka polupismena gluperda u izdanju stamparskih gresaka
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 7:55 pm

Trenutačno čitam:

Ivan Balenović - Princ Humorabi od Plusopotamije
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 8:02 pm

Ne bi bilo loše da umjesto samo nabrajate šta čitate kažete nešto o djelu Very Happy
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 8:05 pm

Trenutačno nemam šta za reć jer sam pročitala 2 poglavlja, plus što sam upravo skontala da to nije knjiga koju sam htjela posuditi (ona koju sam htjela ima slučnu naslovnicu i tematiku, pa ću ju probat iskopat u knjižničnom katalogu Razz ) :')
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 8:26 pm

Ne govorim samo za ovu zadnju tvoju knjigu, nego općenito. Ideja je preporučiti knjgu nekome koga možda interesuje.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Fairy Hunter

Fairy Hunter


Broj komentara : 24
Join date : 2013-06-27
Age : 33

Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 27, 2013 11:29 pm

Trenutno čitam skriptu iz sintaxe za sutrašnji ispit Smile
Inače....
preporučujem npr npr... poemu Christabel od Coleridge-a za one koji vole veštice Smile
Na vrh Go down
Sponsored content





Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Šta trenutno čitate?
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Brbljaonica

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Slobodni kutak :: Književnost-
Idi na: