Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.

HomeHome  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

Share

Šta trenutno čitate?

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig

Broj komentara : 148

Šta trenutno čitate? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 2:05 am

Sad čitam Povjesničarku, Elizabeth Kostove. Knjiga je pozamašna, ima 654 stranice. Radi se o vampirima, točnije, o jednom posve određenom vampiru - grofu Vladu Drakuli. Kako sam već pročitala Drakulu, učinilo mi se dobrom idejom pročitati i ovo. Što znači da ću u skoro pročitati i knjigu Drakula nemrtvi, koja je, u neku ruku, nastavak Drakule. Ali, kad završim s Povjesničarkom, pročitat ću U anđeoskom liku zvijeri, također knjiga o vampirima. Da, pogodili ste, fasciniraju me ta, navodno izmišljena, bića. Imam snažan dojam da su vampiri sve, samo ne izmišljotina. Ne može svaka priča i legenda bit muljaža i čista laž i prevara. Jer, kao što netko jednom reče: "U svakoj legendi ima zrnce istine". Ja ću se toga držati dok god sam živa bounce
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://citacica.blog.hr/
magicgirl181

magicgirl181

Broj komentara : 218
Mjesto : Zenica,BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 6:30 pm

Shadow Vanskelig (citat):
"U svakoj legendi ima zrnce istine".

I ja tako mislim.Možda su ljudi malo pretjerali sa slikovitošću i možda su unijeli malo previše mašte u sve to,ali postoji objekat ili pojava na osnovu kojeg je to sve napisano.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
moonlight drive

moonlight drive

Broj komentara : 242

KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 04, 2012 1:50 am

http://www.laguna.rs/n1870_knjiga_pod_slobodnim_suncem_laguna.html

Konačno je objavljena ova knjiga! Velika preporuka! Very Happy
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
MarcelDominus

MarcelDominus

Broj komentara : 3
Mjesto : Sarajevo

KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeSun May 27, 2012 1:23 pm

Sad čitam Povjesničarku, Elizabeth Kostove. Knjiga je pozamašna, ima 654 stranice. Radi se o vampirima, točnije, o jednom posve određenom vampiru - grofu Vladu Drakuli. Kako sam već pročitala Drakulu, učinilo mi se dobrom idejom pročitati i ovo. Što znači da ću u skoro pročitati i knjigu Drakula nemrtvi, koja je, u neku ruku, nastavak Drakule. Ali, kad završim s Povjesničarkom, pročitat ću U anđeoskom liku zvijeri, također knjiga o vampirima. Da, pogodili ste, fasciniraju me ta, navodno izmišljena, bića. Imam snažan dojam da su vampiri sve, samo ne izmišljotina. Ne može svaka priča i legenda bit muljaža i čista laž i prevara. Jer, kao što netko jednom reče: "U svakoj legendi ima zrnce istine". Ja ću se toga držati dok god sam živa bounce

Naravno, u svakoj legendi ima malo istine, sto se tice literature u zadnje vreme citam knjige Michel Moran, sve do jedne su dobre
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Mist
Admin
Mist

Broj komentara : 332

KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeMon Aug 13, 2012 1:59 pm

Slažem se s tobom Smile Lijepši mi je život kada je svijet višedimenzionalan i mističan, a i sviđa mi se ideja da postoju put ka besmrtnosti.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://paganizam.wordpress.com/
Gandalf Sivi

Gandalf Sivi

Broj komentara : 26
Mjesto : Middle-Earth

KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 3:25 pm

moonlight drive (citat):
Jel čitao neko nešto iz Witcher serijala Andžeja Sapkovskog?

Mladi tragaoce,u posjedu imam dvije knjige pdf formata Last wish i Blood elfs,naravno na engleskom jeziku,koje po potrebi mogu poslati vama.
A ko se i usudi nek odigra Witcher 1 i witcher 2,
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Gandalf Sivi

Gandalf Sivi

KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 3:27 pm

Upravo dovrsih Glad moga cijenjenog kolege,obozavaoca njemacke kulture,Knut Hamsuna
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
moonlight drive

moonlight drive

Broj komentara : 242

KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 3:39 pm

Gandalfe, hvala, ali imam i ja. Very Happy
Kažu da će ove godine biti preveden ceo serijal.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Gandalf Sivi

Gandalf Sivi

KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 3:53 pm

Nadajmo se da ga nece prevesti neka polupismena gluperda u izdanju stamparskih gresaka
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig

KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 7:55 pm

Trenutačno čitam:

Ivan Balenović - Princ Humorabi od Plusopotamije
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist

KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 8:02 pm

Ne bi bilo loše da umjesto samo nabrajate šta čitate kažete nešto o djelu Very Happy
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig

KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 8:05 pm

Trenutačno nemam šta za reć jer sam pročitala 2 poglavlja, plus što sam upravo skontala da to nije knjiga koju sam htjela posuditi (ona koju sam htjela ima slučnu naslovnicu i tematiku, pa ću ju probat iskopat u knjižničnom katalogu Razz ) :')
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist

KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 8:26 pm

Ne govorim samo za ovu zadnju tvoju knjigu, nego općenito. Ideja je preporučiti knjgu nekome koga možda interesuje.
Na vrh Go down
Fairy Hunter

Fairy Hunter

Broj komentara : 24

KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 27, 2013 11:29 pm

Trenutno čitam skriptu iz sintaxe za sutrašnji ispit Smile
Inače....
preporučujem npr npr... poemu Christabel od Coleridge-a za one koji vole veštice Smile
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Šta trenutno čitate?   Šta trenutno čitate? - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down

Šta trenutno čitate?
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2