arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?

Go down 
+7
Scorpion
Gwydion
Malefiz
luna08
moonlight drive
Mist
oldtree
11 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
oldtree

oldtree


Broj komentara : 24
Join date : 2009-01-07

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeTue Dec 14, 2010 11:39 pm




Realno, nas vikana ima jako malo na Balkanu. Nije nam dostupna literatura, nisu nam dostupni koveni, nisu nam dostupni stariji clanovi koji bi nas uveli u neka "tajna" znanja itd.

Kakvu mi zaista buducnost imamo ovde i da li smatrate da ce se situacija popraviti?

Optimisti ili pesimisti?
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeWed Dec 15, 2010 10:36 am

Pa s obzirom da očito ima grupa ljudi koji su zainteresovani za wiccu i koji pokušavaju naučiti nešto smatram da je i to neki napredak. S vremenom će se početi praviti i koveni predpostavljam. Jedini problem je što je literatura oskudna, internet poprilično jedini izvor na koji sam ja naišla. I nema starijih iskusnijih članova kao što ti kažeš. A puno više znači kada ti neko ko se razumije u nešto kaže koju riječ nego kada sam pročitaš 5 knjiga. Može biti da ima više ljudi koji se bave ovim samo je teško dovesti ih na isto mjesto i pronaći ih. Ja sam poprilično optimistična.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeThu Jan 13, 2011 6:06 pm

Svaki početak je težak. Wink
Ali mislim da Wicca kao jedna miroljubiva religija, koja iznad svega stavlja život, ljubav i prirodu može uspeti ovde. Potrebno je samo ljude malo više upoznati sa njom. Jer ljudi kad čuju reč veštica, odmah daju negativno značenje svemu što ide uz to... Zbog toga je jedino potrebno upoznati ljude sa svim tim. A to bi se moglo postići recimo pravljenjem internet časopisa, za početak. Kasnije bi Wiccani i Wiccanke mogli organizovati određena okupljanja te vršiti nekakve zajedniče rituale itd.
Ljudi samo treba da shvate da Wicca ne donosi ništa loše. U ljudskom duhu je odmah na rođenju usađena ljubav, ali ona se ponekad izgubi zbog prevelikog uticaja modernog sveta i preterane industralizacije. Pripadnici paganskih religija bi putem prirode trebali da ljudima daju do znanja da je ljubav ono što spaja i pokreće ovaj svet. I da je treba iskreno pokazivati i čista srca primati. Kada ljudi to shvate, svet će biti bolji. Nadam se da će se to dogoditi. flower
Na vrh Go down
luna08

luna08


Broj komentara : 3
Join date : 2011-01-31
Age : 34

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeWed Feb 02, 2011 2:00 am

teško je, to je istina. mene je osobno strah nekome reći da se zanimam za wiccu. neznam kako će reagirati, odnosno znam da to neće biti nimalo ugodna situacija. osobe su zatvorene, znaju samo za jedno i u to jedno vjeruju. a ako živiš u manjim sredinama stvar je još gora. wiccu će povezati odmah sa sotonizmom, a mene će smatrat luđakinjom. Smile
međutim, ja sam pozitivna. ljude treba informirati u vezi ove teme, dati im do znanja da ovo nema nikakve veze sa zlom.
ah, šta ćete.. u osnovnoj školi nam je vjeroučitelj govorio kako je harry potter sotonistička knjiga... Shocked
Na vrh Go down
Malefiz

Malefiz


Broj komentara : 14
Join date : 2011-05-15
Age : 38
Mjesto : Sarajevo

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeTue Jun 14, 2011 11:32 pm

Tesko jeste ali nije bas ni magija kod nas nepoznanica samo se dobro krije ;)kod nas ima na balkanu vise vjestice cini mi se nego u citavoj evropi hahah od vlaskih do hafiza....salu na stranu...i meni je to dosadilo pa zato i pokrecem svoj koven tj. ne pravi koven jer se ne pikam u wiccu nego kao slobodnu vjesticu ali eto neku grupu koja ce uciti i razmjenjivati znanje....pa nadam se uspjehu Wink)
Na vrh Go down
http://svijet-magije.piczo.com
Gwydion




Broj komentara : 35
Join date : 2008-11-05

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeThu Aug 25, 2011 6:35 am

Ima budućnost kakvu joj svi mi kreiramo. Dakle ima li nekih ideja?
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 5:33 pm

luna08 (citat):
teško je, to je istina. mene je osobno strah nekome reći da se zanimam za wiccu. neznam kako će reagirati, odnosno znam da to neće biti nimalo ugodna situacija. osobe su zatvorene, znaju samo za jedno i u to jedno vjeruju. a ako živiš u manjim sredinama stvar je još gora. wiccu će povezati odmah sa sotonizmom, a mene će smatrat luđakinjom. Smile
međutim, ja sam pozitivna. ljude treba informirati u vezi ove teme, dati im do znanja da ovo nema nikakve veze sa zlom.
ah, šta ćete.. u osnovnoj školi nam je vjeroučitelj govorio kako je harry potter sotonistička knjiga... Shocked

Ja rijetko kome govorim za wiccu, ali onima kojima kazem me ne smatraju luđakinjom ili sotonistom već me jednostavno ne shvataju ozbiljno. Gledaju na to kao na hir ili neku moju fantaziju.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Scorpion




Broj komentara : 21
Join date : 2011-11-08
Age : 38
Mjesto : Zagreb

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeWed Nov 09, 2011 1:37 am

Nazalost, Balkan je jos uvijek previse primitivan da bi to zazivjelo kod nas, a vecina oih koji se kakti interesiraju za to su teenage gothic kvazivjeshtice (bez uvrede mladima ovdje, ne mislim na vas tu Smile ), koje procitaju literaturu Viktorije Faust i Thomasa Knighta i to je njima super, i obuku se u crno, stave pentagram oko vrata i sad su one vjestice. Nazalost kod nas je to jos uvjek ili neprihvaceno ili samo pubertetska faza, jako je malo onih koji stvarno imaju potencijala i koji se interesiraju.
Pa ljudi nemaju pojma ni o nasoj staroj religiji s ovih prostora, nastranu sad moderna Wicca, nego stara vjerovanja, niko za Svaroga cuo nije, Triglav nemaju pojma otkud ime i tko je to bio, pa imena Morana, Danica, Vesna, Vida...nema se pojma.
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeSat Dec 17, 2011 10:33 pm

Kao prvo:gotičari su češće sotonisti nego Wiccani,a to su dvije potpuno suprotne religije.
Kao drugo:Kakve veze ima pubertet s tim?Ja imam 14 god,ali mnogi će se složiti samnom-Wicca je religija,a ne prolazna faza u životu.Barem ja tako mislim.
A kao treće:Ako ti znaš ko su Triglav,Danica i sve te ličnosti koje si naveo/navela,ti nam i objasni.Sada sam baš zainteresirana za to!
Question
Blessed be! lol!
Na vrh Go down
Scorpion




Broj komentara : 21
Join date : 2011-11-08
Age : 38
Mjesto : Zagreb

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeSun Dec 18, 2011 7:37 am

magicgirl181 (citat):
Kao prvo:gotičari su češće sotonisti nego Wiccani,a to su dvije potpuno suprotne religije.
Kao drugo:Kakve veze ima pubertet s tim?Ja imam 14 god,ali mnogi će se složiti samnom-Wicca je religija,a ne prolazna faza u životu.Barem ja tako mislim.
A kao treće:Ako ti znaš ko su Triglav,Danica i sve te ličnosti koje si naveo/navela,ti nam i objasni.Sada sam baš zainteresirana za to!
Question
Blessed be! lol!

Gotichari su subkultura, ne religija, ali najvise njih si brije na vjestice, ili to na sotonizam, i to je kod puno njjih samo prolazna faza, sa 26 godina sam proso pubertet, i vise toga vidio i cuo o tome od ljudi, nego ti sa 14 godina, bez uvrede, i da, mogu rec da je za vecinu to prolazna faza, njima je to trenutno, fora, cool, in nosti pentagram ili obrnuti pentagram, oblacit se u crno, ko sto je nekima u pubertetu prolazna faza furat crvene i zelen rokeze, oblacit marte, spitke i brijat glavu na chelavo i sl.
Procitaj si Mitologiju starih Slavena, pa cesh saznat tko su navedena bozanstva i sto su predstavljala.
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeSun Dec 18, 2011 4:40 pm

Evo dokaza da se ovdje svašta smatra sotonizmom: išla sam s frendicom pod šatore kad je bio kirvaj tu kod mene. I sad, tražimo mi šta ćemo si kupit, a ja oću pentagram. I pitam ja ženu jel ima pentagram, nema. A ova moja odma skočila-pa to je znak vraga, ovo, ono. A kad smo došle kod mene doma sam joj lijepo našla na netu znak pentagrama i pitala ju jel to znak vraga. odgovorila mi je da nije. E onda sam iskopala obrnuti pentagram. Tu je rekla da je. I onda sam ju pitala koja je razlika. Znala je. I onda sam joj ispričala o Wicci i tome svemu šta sam ja do sad naučila i zapmatila, složile smo se da je kršćanstvo zapravo prilično primitivno i da se od početka nije promijenilo nimalo. A wicca se stalno mijenja. Rekla mi je kako bi voljela da može ući u nečiju kuću po noći ali da ne bude kao čovjek, da ne bude materijalna, nego njezin duh. Rekla sam joj da i za to postoji način-astralna projekcija. Još jedan razlog iz kojeg sam ju zainteresirala za ovu našu religiju. Poslala sam joj neke knjige koje sam našla na netu o tome i eto, sad uči Very Happy
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeSun Dec 18, 2011 4:47 pm

Da,ali ja hoću reći da to ne mora značiti.Ja,naprimjer,uopšte ne nosim pentagram uokolo,jer nisam nacionalno nastrojena.Wicca je religija ko i sve druge.Npr.ne nose svi kršćani križeve gdje god krenu! Exclamation Također,možda samo jedna moja prijateljica zna da se ja bavim Wiccom.
Stvar je samo u tome što mislim da na mladima svijet ostaje,i da je činjenica da želim još učiti o Wicci.Hvala za onu knjigu pokušat ću da je pronađem na netu Very Happy
Na vrh Go down
Scorpion




Broj komentara : 21
Join date : 2011-11-08
Age : 38
Mjesto : Zagreb

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeSun Dec 18, 2011 6:48 pm

Shadow Vanskelig (citat):
Evo dokaza da se ovdje svašta smatra sotonizmom: išla sam s frendicom pod šatore kad je bio kirvaj tu kod mene. I sad, tražimo mi šta ćemo si kupit, a ja oću pentagram. I pitam ja ženu jel ima pentagram, nema. A ova moja odma skočila-pa to je znak vraga, ovo, ono. A kad smo došle kod mene doma sam joj lijepo našla na netu znak pentagrama i pitala ju jel to znak vraga. odgovorila mi je da nije. E onda sam iskopala obrnuti pentagram. Tu je rekla da je. I onda sam ju pitala koja je razlika. Znala je. I onda sam joj ispričala o Wicci i tome svemu šta sam ja do sad naučila i zapmatila, složile smo se da je kršćanstvo zapravo prilično primitivno i da se od početka nije promijenilo nimalo. A wicca se stalno mijenja. Rekla mi je kako bi voljela da može ući u nečiju kuću po noći ali da ne bude kao čovjek, da ne bude materijalna, nego njezin duh. Rekla sam joj da i za to postoji način-astralna projekcija. Još jedan razlog iz kojeg sam ju zainteresirala za ovu našu religiju. Poslala sam joj neke knjige koje sam našla na netu o tome i eto, sad uči Very Happy

Pa kaj se ti cudish, pa sve sto nije krscansko je doslo od Sotone. Astrlologija, Okultizam, Joga,...sve je to Sotona. I to je upravo to sto kazes, krscanstvo je vrlo primitivno, a i ne samo to nego i jako uskogrudno. A da ne govroimo o tome kako je kopirano. neznam koliko si upoznata sa Egipatskim mitovima, ali prica o Isusu je zapravo starija od krscanstva, taj princip njegovo rodjenja, zivota i smrti vec postoji u eguptu, naime rijec je o Horusu, a Novi zavjet je samo prekopirao pricu i prilagodio je sebi. Takodjer da ne govorim o datumima i blagdanima koji se slave u krscanstvu, da su i oni prekopirani.
Na vrh Go down
Scorpion




Broj komentara : 21
Join date : 2011-11-08
Age : 38
Mjesto : Zagreb

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeSun Dec 18, 2011 6:53 pm

magicgirl181 (citat):
Da,ali ja hoću reći da to ne mora značiti.Ja,naprimjer,uopšte ne nosim pentagram uokolo,jer nisam nacionalno nastrojena.Wicca je religija ko i sve druge.Npr.ne nose svi kršćani križeve gdje god krenu! Exclamation Također,možda samo jedna moja prijateljica zna da se ja bavim Wiccom.
Stvar je samo u tome što mislim da na mladima svijet ostaje,i da je činjenica da želim još učiti o Wicci.Hvala za onu knjigu pokušat ću da je pronađem na netu Very Happy

Naravno da nemora znaciti, ali kazem ti kod jako puno mladih je to trenutni hir, bunt, kako god to oces nazvat.
Svakao si potrazi knjige o tome, i neki nasi pisci su dosta pisali u staroslavenskom duhu, kao sto Ivan Brlic Maazuranic - Price iz davnine, Kako je Potjeh trazio istinu, Suma Striborova,...Mi imamo jako lijepu pogansku mitologiju, jako lijepe price, uostalom kao i svi narodi, samo sto se kod nas o tome uopce ne uci i ljudi o tome uopce neznaju.
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeMon Dec 19, 2011 5:30 pm

Svakako da hoću,hvala na savjetu,Scorpion :-)
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 12:16 am

Ovo o pentagramu-ja ga hoću već 4 godine, otkako smo na matematici radili peterokut. Svidio mi se, al nikako da se dokopam jednog. Jedino da od žice napravim nešto, al mislim da to ne bi baš dobro završilo xD
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Scorpion




Broj komentara : 21
Join date : 2011-11-08
Age : 38
Mjesto : Zagreb

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 12:43 am

Shadow Vanskelig (citat):
Ovo o pentagramu-ja ga hoću već 4 godine, otkako smo na matematici radili peterokut. Svidio mi se, al nikako da se dokopam jednog. Jedino da od žice napravim nešto, al mislim da to ne bi baš dobro završilo xD

Miislis kao privjesak za ogrlicu, ili? Pa kaj kod tebe nema nigdje za kupit pentagram?
Na vrh Go down
Phoenix Infernum

Phoenix Infernum


Broj komentara : 32
Join date : 2011-12-21
Age : 38
Mjesto : Novi Sad

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 1:09 am

*cough cough* Evo novajlija malo da krene da pametuje... Razz

Kao prvo, ja se ne slazem da je wicca ili pagtanizam kako god da odaberete, je religija. Zna se sta svaka religija mora da ima i kako funkcionise. Paganizam je jednostavno nacin zivota. Ili se rodis sa time ili ne. Sad ce me mnogi zamrziti sto cu ovo reci, ali to je kao da li si gay ili nisi. Jednostavno se radjas sa time. Religiju mozes da promjenis kad god pozelis. Pogledajte samo kroz istoriju naseg podrucja koliko puta je neka porodica mjenjala religiju. Tako da je na kraju jedna porodica sastavljena od skoro svih religija. Nekada davno, hriscanin se postajalo tek kad odrastes, sa nekih 20ak godina. A ne kao danas, kad te krste kao bebu ili dijete i nemas ni pravo glasa. Jer, pobogu, tvoj pra-pra-pra-pra-pra-pra...djed je presao iz one u ovu religiju da bi sacuvao glavu i sad ti moras to da odrzis. Kako da ne.... Iskreno, ja sam krsten kao katolik, i moram da priznam da me je TO sramota da kazem nekome, a ne da sam paganin.

Drugo, uvijek biram kome cu da kazem da sam to sto jesam. Jer, kao sto Wiccan Rede kaze "Light of eye and soft of touch,
Speak ye little, listen much." a s' obzirom kakvo je razmisljanje i mentalitet naseg podrucja mislim da je to jako dobar savjet. A svim tim babe gatarama ili kako se god vec nazivaju, se gleda kroz prste, jer one imaju okacene slike svetaca ili ikone u svojim kucama i slave imendane, slave, bozice itd itd... i za pomoc prizivaju Isusa i Mariju i andjele i arhandjele. Ali one nikada nece moci da urade ono sto bi pravi brat ili sestra mogli da urade.

Sto se tice buducnosti wicce na balkanu...mislim da imamo buducnost, pogotovo sto ljudi sve vise i vise shvataju sta je hriscanstvo, islam, judaizam itd.

Takodje, Scorpion, samo bih tvom komentaru o Horusu dodao i mit o Mitri, cija je jedna jedina statua nadjena ispod jedne crkve u Rimu i ciji je kult potpuno unisten, a koji je od rijeci do rijeci prica o Isusu. Ukljucujuci cak i simbol jagnjeta.

Uh...napricah se ja... Smile Takodje se nadam da je Shadow Vanskelig nasla pentagram ili ga je napravila sama (sto uvijek preporucujem prije nego kupovinu). A ako nisi pogledaj najblizu radnju indijskih stvari. Tamo ces sigurno da isceprkas lijep pentagram za sebe Smile
Na vrh Go down
Scorpion




Broj komentara : 21
Join date : 2011-11-08
Age : 38
Mjesto : Zagreb

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 1:26 am

Phoenix Infernum (citat):
*cough cough* Evo novajlija malo da krene da pametuje... Razz

Kao prvo, ja se ne slazem da je wicca ili pagtanizam kako god da odaberete, je religija. Zna se sta svaka religija mora da ima i kako funkcionise. Paganizam je jednostavno nacin zivota. Ili se rodis sa time ili ne. Sad ce me mnogi zamrziti sto cu ovo reci, ali to je kao da li si gay ili nisi. Jednostavno se radjas sa time. Religiju mozes da promjenis kad god pozelis. Pogledajte samo kroz istoriju naseg podrucja koliko puta je neka porodica mjenjala religiju. Tako da je na kraju jedna porodica sastavljena od skoro svih religija. Nekada davno, hriscanin se postajalo tek kad odrastes, sa nekih 20ak godina. A ne kao danas, kad te krste kao bebu ili dijete i nemas ni pravo glasa. Jer, pobogu, tvoj pra-pra-pra-pra-pra-pra...djed je presao iz one u ovu religiju da bi sacuvao glavu i sad ti moras to da odrzis. Kako da ne.... Iskreno, ja sam krsten kao katolik, i moram da priznam da me je TO sramota da kazem nekome, a ne da sam paganin.

Drugo, uvijek biram kome cu da kazem da sam to sto jesam. Jer, kao sto Wiccan Rede kaze "Light of eye and soft of touch,
Speak ye little, listen much." a s' obzirom kakvo je razmisljanje i mentalitet naseg podrucja mislim da je to jako dobar savjet. A svim tim babe gatarama ili kako se god vec nazivaju, se gleda kroz prste, jer one imaju okacene slike svetaca ili ikone u svojim kucama i slave imendane, slave, bozice itd itd... i za pomoc prizivaju Isusa i Mariju i andjele i arhandjele. Ali one nikada nece moci da urade ono sto bi pravi brat ili sestra mogli da urade.

Sto se tice buducnosti wicce na balkanu...mislim da imamo buducnost, pogotovo sto ljudi sve vise i vise shvataju sta je hriscanstvo, islam, judaizam itd.

Takodje, Scorpion, samo bih tvom komentaru o Horusu dodao i mit o Mitri, cija je jedna jedina statua nadjena ispod jedne crkve u Rimu i ciji je kult potpuno unisten, a koji je od rijeci do rijeci prica o Isusu. Ukljucujuci cak i simbol jagnjeta.

Uh...napricah se ja... Smile Takodje se nadam da je Shadow Vanskelig nasla pentagram ili ga je napravila sama (sto uvijek preporucujem prije nego kupovinu). A ako nisi pogledaj najblizu radnju indijskih stvari. Tamo ces sigurno da isceprkas lijep pentagram za sebe Smile

Sto se tiche nacina zivota tu se slazem s tobom, jest to je i nacin zivota, ali mislim da je u odredjenim djelovima i religija, jer se stuju Bozanstva, ali isto tako i vjestina. I mislim da ipak nije stvar u tom da se radjas s time, ipak se slazem s Bucklandom, da vjesticarstvo je put za covjeka koji shvati da je to njegov pravi put i da je to put kojim zeli ici. A sve dalje zavisi o tome koliko ce ga dobro slijediti i kako ce ga slijediti.

Krscanstvo je unistavalo mnogo toga, i kopiralo mnogo toga, i za mene osobno ono nemoze predstavljati nista dobro, i dobro si se sjetio ovog o Mitri jos.

Iskreno da kazem, meni je cak i drago s jedne strane da se wicca ne prosiri previse, zasto, zato sto su ljudi vecinom zeljni moci, iskvareni i sebicni, i ako se prosiri i netko uvidi u tome svoju korist, dogodit ce se isto sto se dogodilo sa svim svjetskim religijama...komercijalizirat ce se, izgubit ce na duhovnosti, izgubit ce dusu.
Na vrh Go down
Phoenix Infernum

Phoenix Infernum


Broj komentara : 32
Join date : 2011-12-21
Age : 38
Mjesto : Novi Sad

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 1:39 am

"A sve dalje zavisi o tome koliko ce ga dobro slijediti i kako ce ga slijediti." Ovdje se potpuno slazem sa tobom. I upravo je to i sustina paganizma. Imas slobodu da vjerujes ili da ne vjerujes, da postujes nekog Boga ili Boginju na ovaj ili onaj nacin.

Najvise od svega volim kada mi dodje neki pametnjakovic pa krene da mi soli pamet kako je hriscanstvo (katolicanstvo, pravoslavlje...nebitno) upravo ono pravo i jedina prava religija na svijetu i da je sve ostalo djelo djavola i bla bla bla... A ja mu fino kazem: koja se boja najvise nalazi u tvojoj crkvi? zlatna u pravoslavnoj, srebrena u katolickoj. To su od pamtivijeka simboli Boga i Boginje. Oltar kojem se toliko klanjas i kojeg tako pobozno lizes potice od pa prije svega par hiljada godina. Razni virtrazi koji prikazuju ovu ili onu scenu iz biblije ili nekog svetca ili sveticu....nacin obozavanja Boga Sunca. Prinosenje "zrtve" na oltaru? Pa to je pracovjek jos radio. A to sto pogresno se tumace Isusove rijeci kada ja govorio o hramu...to nikom nista...

I slazem se 140% (xD) sa tobom vezano za sirenje wicce...ne treba da se rasirti. Treba da ostane slicna kao sto je sada. Samo za pozvane Smile
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 12:23 pm

Nisam našla pentagram, ali sam iskopala nešto žice pa ću da gnjavim tatu da mi nabavi neko ljepilo za žicu i to si napraviti. Ili u neki kineski šop i nać ako se da Razz Lako ja to kasnije sebi prepravim kako mi odgovara xDD

Da, to je i meni počelo ići na živce, to pričanje kako je kršćanstvo i monoteističke religije općenito jedino pravo i jedini pravi put. Da, za muškarce možda je kad tamo mogu skoro pa šta hoće, u kojoj već religiji mogu imat onoliko žena koliko mogu uzdržavat i tome slično... I općenito se muškarce diže u nebesa a žene tlači. I znam da bi mi neki ljudi sad rekli da su žene ravnopravne, bla, bla, bla, trla baba lan da joj prođe dan. Jesmo, ravnopravne smo, ali, pitanje jedno. Koliko nas ima na zaiste visokim položajima? Ja, na primjer, još nisam čula da neka država ima predsjednicu. Ali nevitno je to sad. To sve što sam navela je utjecaj kršćanstva.

A od više razloga iz kojih mi se sviđa Wicca, evo jednog: znanstvena istraživanja su dokazala da su svi u početku curice. tek kasnije tijekom razvoja ploda se određuje hoće li netko biti curica ili dječak. Wicca potiče to žensko u svima, potiče ljubav. Ali iznad svega, poštovanje prema Prirodi. Jer, ne postoji ništa natprirodno. Postoji samo nadljudski, jer Priroda može sve.
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Phoenix Infernum

Phoenix Infernum


Broj komentara : 32
Join date : 2011-12-21
Age : 38
Mjesto : Novi Sad

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 1:01 pm

Pa ovako... po nekim tekstovima ( i ne mislim na Davincijev kod) Isus je ostavio prvu crkvu Mariji Magdaleni. Ali pobogu kako da neka bivsa prostitutka bude na celu crkve?! A i u samom pocetku tj Starom Zavjetu stoji da je zena napravljena od 12, nepotrebnog, rebra. Time postavljajuci status zene kao nepotrebne tj kao stvari. Isto tako je zena bila ta koja se potcinila Zmiji i dala jabuku muskarcu. Ma svi vec znamo te price. Na primjer u hinduizmu, svijet je stvoren iz plesa Boga i Boginje a muskarac i zena su nastali kada je jedan bog (ne sjecam se imena) presjekao jabuku na pola. Ali to opet i nije cudno za hinduizam jer je kod njih pojam Boginje sasvim prirodan, kao sto bi i trebao da bude.

Da hriscanstvo tj ideja hriscanstva ima uticaja i dan danas je sasvim ocigledno. Ipak nije tako lako rijesiti se vjekova ispiranja mozga. Pocev od srednjeg vijeka pa do danas. Kad samo pogledas dalju istoriju, kada je vladao matrijarhat, nije bilo toliko ratova niti je bilo besmislenih i idiotskih razloga i izgovora za ratovanje, kao sto je danas slucaj. Ali hvala Boginji pa se tocak okrece. Polako se opet vraca svijest o zeni.

I da, to da smo svi u pocetku curice je tacno. Tek kasnije se diferencira pol. Odatle muskarcima bradavice geek Negdje sam citao da u antickom vremenu, u Egiptu, a i sire, nisi mogao da postanes vrhovni svestenik ako nisi bio gay. Jer je kod njih spojen i muski i zenski aspekt.

(ughh....ocekujem zestok hate od strane muskaraca sad xD)
Na vrh Go down
Scorpion




Broj komentara : 21
Join date : 2011-11-08
Age : 38
Mjesto : Zagreb

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 1:17 pm

http://www.countessdeathory.com/stranice/novosti.html

tu si pogledaj za pentagram, imaju dostavu i za ak nisi iz HR, samo se morash dogovorit s njima Smile

Ili naravno E-bay Smile
Na vrh Go down
Phoenix Infernum

Phoenix Infernum


Broj komentara : 32
Join date : 2011-12-21
Age : 38
Mjesto : Novi Sad

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 1:21 pm

Zar nema East Point neka prodavnica uokolini? Njih bar ima na sve strane Smile Kod njih mozes da nadjes svakakve simbole, ali moja preporuka je da napravis sama. Bice napunjeno tvojom energijom i bice daleko posebniji i jaci simbol nego kupovni Smile
Na vrh Go down
Scorpion




Broj komentara : 21
Join date : 2011-11-08
Age : 38
Mjesto : Zagreb

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 1:31 pm

Phoenix Infernum (citat):
Pa ovako... po nekim tekstovima ( i ne mislim na Davincijev kod) Isus je ostavio prvu crkvu Mariji Magdaleni. Ali pobogu kako da neka bivsa prostitutka bude na celu crkve?! A i u samom pocetku tj Starom Zavjetu stoji da je zena napravljena od 12, nepotrebnog, rebra. Time postavljajuci status zene kao nepotrebne tj kao stvari. Isto tako je zena bila ta koja se potcinila Zmiji i dala jabuku muskarcu. Ma svi vec znamo te price. Na primjer u hinduizmu, svijet je stvoren iz plesa Boga i Boginje a muskarac i zena su nastali kada je jedan bog (ne sjecam se imena) presjekao jabuku na pola. Ali to opet i nije cudno za hinduizam jer je kod njih pojam Boginje sasvim prirodan, kao sto bi i trebao da bude.

Da hriscanstvo tj ideja hriscanstva ima uticaja i dan danas je sasvim ocigledno. Ipak nije tako lako rijesiti se vjekova ispiranja mozga. Pocev od srednjeg vijeka pa do danas. Kad samo pogledas dalju istoriju, kada je vladao matrijarhat, nije bilo toliko ratova niti je bilo besmislenih i idiotskih razloga i izgovora za ratovanje, kao sto je danas slucaj. Ali hvala Boginji pa se tocak okrece. Polako se opet vraca svijest o zeni.

I da, to da smo svi u pocetku curice je tacno. Tek kasnije se diferencira pol. Odatle muskarcima bradavice geek Negdje sam citao da u antickom vremenu, u Egiptu, a i sire, nisi mogao da postanes vrhovni svestenik ako nisi bio gay. Jer je kod njih spojen i muski i zenski aspekt.

(ughh....ocekujem zestok hate od strane muskaraca sad xD)

To shto ti spominjesh u vezi Marije Magdalene je Knjizhnica Nag Hammadi, gnosticka evandjelja, koje je crkva unishtavala, jer su gledala na Isusa malo drugacije. Crkva nije zeljela priznati da su Isus i Marija Magdalena imali nesto vise. A ono shto je zhalosno jest da su svojeg najveceg proroka, svojeg tvora ajmo reci proglasili Bogom, sto se direktno kosi sa 1. njihovom zapovojedi. Crkva nikad nije, zapravo svecenici, pape, kardilani, biskupi, sva ta hijerarhija koju su si slozili, nikad nisu (izuzev nekih) bili ono sto bi trebali biti, a to je duhovni vodja,kod njih se sve vrti oko politike i novca i tu je krschansktvo, kao religija, mrtvo.

Naravno i patrijahat koji vlada u crkvi, ali koji se i najvise po meni danas osjeti kod muslimana, je takodjer krivo. A to se vidi po tome sto nijedna zena nemoze i biti svecenik, neznam zasto, a i ta personifikacija Boga kao muskarca, Bog Otac, xchek samo malo, pa koliko ja znam majka radja dijete i doji ga, majka roditeljica, majka dojiteljica, zato mi je lakse, ako vec persionificiram vise sile, personificirat je kao Majku Bozicu, nego kao Boga Oca, al dobro, to je sad stvar osobnog izbora.

A sto se tice gayeva, protiv njih nemam nis, a realno kad bogledas najbolje je biseksualcima, njima je sve dobro Smile
Na vrh Go down
Sponsored content





Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Wicca i Paganizam
» Wicca u Hrvatskoj i Srbiji

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Sve i svašta-
Idi na: