arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Brbljaonica

Go down 
+4
Phoenix Infernum
Scorpion
moonlight drive
Shadow Vanskelig
8 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 23, 2012 2:19 am

Mogu li ja da odgovorim(dignuo sam 2 prsta XD)? Very Happy Ja imam macku,zove se Njunju,zato sto ceo svoj zivot ona samo nesto njuska XD i obozavam je I love you I love you I love you
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 23, 2012 2:32 am

Ooo, to je jako lepo! Very Happy Mačke su jako zanimljiva bića. Smile Ja sam razmišljao da uzmem persijsku mačku, mada ne znam gde bih je mogao naći. A i pitanje je kako bi se slagala sa mojim ptičicama. Very Happy

Inače možete pomisliti svašta ali ja i biljke smatram za kućne ljubimce. I obožavam da se ispričam sa njima. I love you
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 23, 2012 3:46 am

I ja to isto mislim!!!Samo sto ja ne volim reci imam macku(biljku) za kucnog ljubimca vec ih ja nazivam ,,cimeri,, XD
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 23, 2012 10:08 pm

Moonloght,pazi da ti mačka ne pojede ptičice cat Možda će te ovo rastužiti,ali ptičice obično završavaju kao mačja grickalica.Osim ako ih ne ispuštaš iz vida ili nekako dresiraš...
Kućni ljubimci obično budu naši podstanari tokom godina i godina,tako da je sasvim normalno zvati ih"cimeri".
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 24, 2012 12:56 am

Podstanari hahaha ta ti je dobra XD evo moja macka kasni sa kirijom vec 7 godina i 4 meseci XD
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 24, 2012 1:16 am

Znam, zato se i plašim da kupim mačku, da mi ptičice ne bi imale stresove od nje. Sad Mislim, neće ih ona moći pojesti, ipak su one u kavezu (letos nameravam da ih preselim u onu veliku volijeru, kod mene u selu Smile ), ali dok su u kavezu mačka može da skoči, a australijske zebe su po svojoj prirodi plašljive ptičice i ne znam kako bi podnele da im mačka svakodnevno skače na kavez. No

Ja sve svoje ljubimce nazivam mojim prijateljima. I love you Sada ni ne mogu da zamislim sebe da budem u sobi gde nema ni jedno živo biće sem mene. Osećao bih se prazno. Magija je koliko živa bića mogu da oplemene prostor i učine ga mnogo veselijim. Recimo, kako ja mogu biti tužan kada mi ptičica peva pesmu ceo dan? Very Happy
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 24, 2012 2:04 am

Moonlight Drive potpuno te razumem i slazem se sa ,,Ja sve svoje ljubimce nazivam mojim prijateljima. Sada ni ne mogu da zamislim sebe da budem u sobi gde nema ni jedno živo biće sem mene. Osećao bih se prazno. Magija je koliko živa bića mogu da oplemene prostor i učine ga mnogo veselijim. Recimo, kako ja mogu biti tužan kada mi ptičica peva pesmu ceo dan? ,, npr kad god placem moja macka dodje i pocne da mi sapom dira suze po licu kao da mi govori ,,obrisi suze,,... to me uvek razveseli Very Happy
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 24, 2012 2:19 am

O tome ti pričam! Very Happy Sve te životinjice razumeju i kada mi patimo, bilo da se to primeti na nama fizički ili ne. Čak mogu da shvate i kada se loše osećamo iznutra, recimo kada nas nešto boli, kada smo prehladjeni itd. I uvek tada dodju i razvesele nas, kao što je to slučaj i sa tvojom mačkom. Very Happy Leče od depresije, vraćaju nam osmeh na lice i u njima uvek imamo prijatelja koji će nas uvek saslušati, biti uz nas, a nikada nas neće napustiti. I love you
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 24, 2012 9:40 pm

moonlight drive (citat):
O tome ti pričam! Very Happy Sve te životinjice razumeju i kada mi patimo, bilo da se to primeti na nama fizički ili ne. Čak mogu da shvate i kada se loše osećamo iznutra, recimo kada nas nešto boli, kada smo prehladjeni itd. I uvek tada dodju i razvesele nas, kao što je to slučaj i sa tvojom mačkom. Very Happy Leče od depresije, vraćaju nam osmeh na lice i u njima uvek imamo prijatelja koji će nas uvek saslušati, biti uz nas, a nikada nas neće napustiti. I love you
A najgore je kada neko nekoga hoće uvrijediti,pa mu kaže "životinjo jedna".Ponekad su životinje bolji prijatelji od nekih ljudi.Za životinje barem znaš da ti neće okrenuti leđa kad ti je najgore.Ili,u slučaju mačka moje bake,neće ti okrenuti leđa sve dok im daješ pet obroka dnevno i nekoliko porcija mlijeka cat Rolling Eyes


magicgirl181: komentar modifikovan dana: Fri Feb 24, 2012 10:05 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 24, 2012 10:01 pm

Tačno tako! I meni baš smeta kada čujem da neko to kaže. :/
Ma to pričaju ljudi koji nemaju pojma ni o čemu, udaljili su se od prirode i zaboravili sve mudrosti koje su od nje dobili. Skroz su za žaljenje. Smile
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 12:39 am

I ljudi su zivotinje.Bar po mom misljenju jer svi mi smo dosli od zemlje(Velike Boginje).Kad meni neko kaze da sam zivotinja ja samo kazem ,,Hvala na komplimentu,nisi trebao/la,,
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 2:14 am

Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 5:48 pm

moonlight drive (citat):
https://www.youtube.com/watch?v=yGLSRYJi1BI
Vidite. Smile
Preslatko! Very Happy
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 8:30 pm

ja i nisam bas nesto zadivljen.Sasvim je normalno da kad hranis psa i pokazes mu prijateljsko raspolozenje, da ce on dolaziti kad ga zovnes.To je bar moje misljenje
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 11:10 pm

Ali kolika je verovatnoća da ti dođe vučica, orao, gavran, lisica, jež pa čak i poskok?
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 26, 2012 12:05 am

Ja to smatram aurom koja je prijateljska i privlacna zivotinjama...Ne tvrdim da sam u pravu ali to je moje misljenje i ja stojim iza toga Smile
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 26, 2012 12:27 am

Moguće da ima veze sa tim. Ali u svakom slučaju, čovek je pronašao svoj mir u tom mestu i priroda ga je prihvatila jer je dobar čovek, jer je voli i jer se sa poštovanjem prema njoj odnosi. Smile Odgledaj ceo snimak, veoma mudro govori neke stvari.

Meni je fascinantna priča.
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 26, 2012 12:34 am

Odgledao sam ga ali ja i dalje ostajem pri svom misljenju Smile
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 26, 2012 12:44 am

Hehe, samo nemoj imati predrasude prema čoveku jer je hrišćanin. Wink
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 26, 2012 1:01 am

Mrzim hriscanine naj naj naj naj vise od svih religija!!!Nikada im necu oprostiti sta su radili nasim precima.Da pojasnim:
1.Vezivali bi ih na zemlju u kojoj je posadjen bambus i odrzavali ih u zivotu sve dok ih babmus ne probode jer to je jako tvrda bilja koja raste uspravno i moze probiti cak i kamen, pa zamisli ti tu bol da u kroz tebe raste drvo danima dok ne umres.Ako im to mozes oprostiti onda si verovatno poput isusa jer samo bi on mogao to da oprosti.
2.Vezivali su ih za krst i maljevima lomili kosti u telu do smrti.
3.Palili ih na lomaci.
4.Terali ih da piju vodu dok im bukvalno ne pukne zeludac i dobiju unutrasnje krvarenje.
5.Hranili ih otrovnim biljkama.
6Izivljavali se na njima bicevima,maljevima,lancima,...
7. tukli ih do smrti
8.kamenovali ih
9.polivali vrelom vodom dok im kozu ne sprze i dok im organi iz stomaka ne ispadnu jer se od vrele vode koža kida i prži
10.gulili su im kožu sa tela,dok su zivi
... da ne nabrajam sve
a sve to samo zato sto njihov bog ne dozvoljava vesticarenje.
I ako neko moze postovati takvog boga do te mere da bude monah,pop,...sta god,onda stvarno imam argumente da ga mrzim.
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 26, 2012 1:25 am

Ali recimo po Bibliji ne piše da to treba raditi. Tih primera jeste bilo, ali to je radila Inkvizicija. A oni su u suštini bili operisani od svake duhovnosti... I nisu bili hrišćani kakvi bi trebalo da budu, ako već prihvataju tu veru kao svoju. Možete me proglasiti za nacionalistu sada ako želite, ali ja tvrdim da je takvih stvari kod nas bilo veoma malo. Naši preci su uvek bili drukčiji nego oni tamo sa zapada koji su vršili najgora mučenja. Dok su u velikom broju evropskih država organizovane hajke na vukove, ubijajući ih jer ih je papa proglasio za đavolju životinju, naši preci su čak i u hrišćanstvu izuzetno poštovali vuka. Zato nemoj mrzeti ovog čoveka, jer ti ništa nije loše uradio. A to što je tokom srednjeg veka neki tamo inkvizitor ubio neku vešticu, naravno da se ne treba zaboraviti, ali to apsolutno nikakve veze nema sa jeromonahom Amvrosijem. Mrzeti ga zbog toga bilo bi isto kao kada bi neko mrzeo tebe jer je Dzingis Kan (jelte, pagan) pobio toliko civila.

Besmisleno, zar ne? Smile
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 26, 2012 1:42 am

Muka mi je od objasnjivanja!Mrzet cu kog ja hocu.Krscani,muslimani,...svi oni su svorili svet u kome jedostavno nesmes izaci vani sa pentagramom oko vrata jer ako izadjes neko ce te gadjat kamenom govereci ti ,,sotono,,.Prosao sam kroz mnogo slicnih primera tako da nemoj mi govorit ko je kriv a ko ne!!!Ako branis tu bogomoljku od coveka ni ti nisi nista bolji!!!On nije kriv??? A jesmo li mi vestice koje smo hiljadama godina pomagale ljudima i cinile dobro krive???Biblija?Biblija je najgora bajka koju sam ikad cuo! Tamo ne pise da treba ubijat u smislu ,,Ubij Vesticu,, vec to pise na mnogo delotvorniji i skriveniji nacin!!!Posto to do sada nisi shvatio pojasnit cu ti.U Bibliji pise da je satana zao i da nanosi zlo,pise da nema drugog boga osim tog jednog,...I sad ako govore da nema drugog boga... ljudi to shvate da ako ne verujes u tog jednog boga da verujes u satanu...Zar ne vidis da zivimo u svetu u kom nemozes biti ono sto jesi vec moras biti ono sto ti kazu(ne mislim na zakon vec na obicne ljude)...Mozda zakon odobrava Paganizam ali ljudi se toga plase i sutradan ubit ce neku vesticu a na sudu ce proci sa minimalnom kaznom jer ce reci da su se bojali za svoju okolinu i da su zbog toga ubijali...to je to ja sam svoje rekao nemam vise nameru da objasnjavam ni tebi moonlight drive ni nikom drugom
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 26, 2012 2:01 am

Misli šta želiš, to ti bar niko ne može oduzeti. Naravno da ću braniti ovog čoveka, jer je pronašao svoj mir u prirodi i priroda ga je kao takvog prihvatila. Čovek je čiste duše i nikom zlo ne misli. Znam ja šta ti hoćeš da kažeš, to je način na koji ti tumačiš reči iz Biblije, ali znaj da ima još tumačenja. Pa zar si očekivao da će Biblija da slavi Velikog Boga i Veliku Boginju? To je njihova vera, neka veruju ljudi u šta god hoće... I u Spiralnom plesu se ne govori uvek dobro o svim paganskim religijama. Pa ja opet ne mrzim Wiccane jer nisu kao ja.

Ako kažeš da mrziš hrišćane, da li možeš da mrziš ruske monahinje koje su tokom Drugog svetskog rata u Francuskoj spašavale decu iz logora? Mnoge su platile to životom kada su ih Nemci uhvatili, ali sačuvale su jedan život...

Možeš li mrzeti Njegoša, koji je toliko učinio za sve nas? Monahe i popove sa ovih prostora koji su u manastirima narodu pružali utočište kada god je neka strana sila pretila narodu? Možeš li mrzeti kosovske junake, koji su svoje živote dali da bi ti sada živeo?

Spisak je dug...
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 26, 2012 2:21 am

Ja sam samo rekao svoje misljenje!!!!!Nigde nisam napisao ,,Onako je kako ja kazem,,. ja znam da nisam uvek u pravu.Ne znam zasto pravis svadju, opet ponavljam to je samo moje misljenje i samo sam napisao sta osecam a ti odmah pocnes da popujes!Nadam se da razumes sta zelim reci i molim te nemoj to pogresno shvatiti. Very Happy
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 26, 2012 2:28 am

Razumem ja skroz šta hoćeš da kažeš. Al kažem i ja tebi, lepše ćeš se osećati ako ne mrziš. Smile
Ali ti, naravno, kako hoćeš. Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content





Brbljaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Brbljaonica   Brbljaonica - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Brbljaonica
Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Slobodni kutak :: Sve što želite-
Idi na: