arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Vegetarijanstvo

Go down 
+4
Shadow Vanskelig
Phoenix Infernum
Mist
moonlight drive
8 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 10:10 pm

Šta mislite o vegetarijanstvu?
Ja sve najbolje. sunny
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeSun Dec 25, 2011 8:31 pm

Ništa loše, samo ne mislim da bi vegetarijanci trebali osuđivati ljude koji jednu meso, jer prva ja bez mesa ne bih preživjela, imam brz metabolizam i treba mi jača hrana, jednostavno bih skapala od gladi ma koliko zelenila jela Very Happy
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Phoenix Infernum

Phoenix Infernum


Broj komentara : 32
Join date : 2011-12-21
Age : 39
Mjesto : Novi Sad

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeSun Dec 25, 2011 11:28 pm

Ja sam shvatanja da je vegetarijanstvo pozeljno ali nba kratke staze. Da bi se organizam ocistio. Ali isto tako smatram da se bez mesa organizam ne moze da razvija pravilno, jer ipak...cast soji i vegetarijancima ali proteini iz mesa su proteini.... Smile Nemam nista protiv vegetarijanaca cak ni vegana, iako smatram da ovi posljednji malo pretjeruju. Ja iskreno jedem meso ali u jako malim kolicinama.

P.S. A propo ciscenja organizma da li znate kako se meso vari u nasem organizmu? Smile
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeMon Dec 26, 2011 1:26 am

Nešto me vuče da pogledam u knjigu iz biologjje, al nema ju doma xDD Kako?

I ja mislim da je vegetarijanstvo na kratke staze korisno, kad si bolestan, etc., da se tijelo pročisti i sve Razz
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Phoenix Infernum

Phoenix Infernum


Broj komentara : 32
Join date : 2011-12-21
Age : 39
Mjesto : Novi Sad

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeMon Dec 26, 2011 1:49 am

Ne vari se Smile nego truli Smile
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeMon Dec 26, 2011 2:29 am

Ja polako počinjem izbacivati meso iz ishrane. Smile Zapravo već jedno vreme ne jedem meso za doručak nikako, a ne bi trebalo ni za večeru. Nisam siguran hoću li moći baš skroz da ga izbacim, ali želim barem da ga svedem na minimum, ukoliko je to moguće. Very Happy Idem postepeno, pa ću videti dokle ću dogurati. Smile

Truli? Jel to sigurno? Ja znam da se teže vari, najviše zbog masnoće, te se zbog toga ne preporučuje jesti pred spavanje. Ali zar truli? Shocked
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeMon Dec 26, 2011 3:55 am

Ma joj. Krivo sročeno, rekla bih xD Još mi je ta lekcija svježa, pa evo: sve šta prožvačemo, pojedemo, kako god, ode u želudac. Koji luči svoje sokove i onda to što smo pojeli lijepo pretvori u kašu koja onda putuje dalje probavnim sustavom, pomoću krvi se hranjivi sastojci prenose do svih stanica u tijelu, a ono što se nije moglo iskoristiti na kraju izađe van. Tako da ništa ne truli, sve u početku bude kaša, ili neka polu-tekuća tvar Very Happy Znanstveno dokazano, kraj priče Razz Šalim se. Ništa što smo od hrane unijeli u organizam ne truli. Eritorociti trule i propadaju u slezeni. Hrana u našem tijelu ne trune xDD Šta je ušlo mora i izaći, ne?

Ja bi mogla uvesti nešto više vegeterijanske hrane u svoju prehranu, fali mi voća i povrća kronično, pogotovo sad preko zime Neutral
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Phoenix Infernum

Phoenix Infernum


Broj komentara : 32
Join date : 2011-12-21
Age : 39
Mjesto : Novi Sad

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeMon Dec 26, 2011 10:17 am

Proces varenja zapocinje vec u ustima ako cemo da budemo precizni. Tu skrob pocinje da se pomocu amilaze raspada na prostije secere. Svaka hrana koja se pojede se natapa pljuvackom, zatim silazi u zeludac gdje zapocinje proces varenja. Vecina hrane se tu pretvara u kasu, tacno. meso ne. Meso se tu pocne da vari odnosno natopi se zeludadcnom kiselinom i onda se salje dalje u dvanaestopalacno crijevo gdje se proces varenja nastavlja. Odnosno meso se, pod uticajem gore pomenute zeludacne kiseline, krene da raspada. Sto je slicno procesu truljenja.
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeMon Dec 26, 2011 10:27 am

Citat :
Ja bi mogla uvesti nešto više vegeterijanske hrane u svoju prehranu, fali mi voća i povrća kronično, pogotovo sad preko zime

To ne znači uvesti nešto vegetarijanske ishrane. Isto kao što je meso našem organizmu potrebno da bi pravilno funkcionisao tako mu je potrebno voće i povrće zbog silnih vitamina i stvari koje meso ne može da pruži. Čovjek je svaštojed, nije takav slučajno i što uživa u ubijanju životinja.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeMon Dec 26, 2011 10:16 pm

Shadow Vanskelig (citat):
Ma joj. Krivo sročeno, rekla bih xD Još mi je ta lekcija svježa, pa evo: sve šta prožvačemo, pojedemo, kako god, ode u želudac. Koji luči svoje sokove i onda to što smo pojeli lijepo pretvori u kašu koja onda putuje dalje probavnim sustavom, pomoću krvi se hranjivi sastojci prenose do svih stanica u tijelu, a ono što se nije moglo iskoristiti na kraju izađe van. Tako da ništa ne truli, sve u početku bude kaša, ili neka polu-tekuća tvar Very Happy Znanstveno dokazano, kraj priče Razz Šalim se. Ništa što smo od hrane unijeli u organizam ne truli. Eritorociti trule i propadaju u slezeni. Hrana u našem tijelu ne trune xDD Šta je ušlo mora i izaći, ne?

Ja bi mogla uvesti nešto više vegeterijanske hrane u svoju prehranu, fali mi voća i povrća kronično, pogotovo sad preko zime Neutral

E, za to znam! Very Happy Znam da ne truli ništa što pojedemo. Meso se samo razlaže na amino kiseline. Kao što je i sam proces varenja razlaganje hrane na sastavne delove tj. na amino kiseline, belančevine, mast itd.

Inače, ovde ima mnogo dobrih recepata! http://www.zdravahrana.com/recepti/vegetarijanski-recepti/ sunny


Phoenix-e, kako je moguće da meso truli? Truljenje je proces razgradnje bez prisustva kiseonika. A znamo da se u svakoj ćeliji nalazi kiseonik, tako da je nemoguće da išta što pojedemo truli. Smile
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeMon Dec 26, 2011 11:59 pm

Ispravak, mislila sam vegeterijanskih namirnica Razz Danas sam jabuku pojela, čisto sam se začudila koliko mi je malo vremena trebalo, prije sam po pola sata jednu jabuku jela xD
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Phoenix Infernum

Phoenix Infernum


Broj komentara : 32
Join date : 2011-12-21
Age : 39
Mjesto : Novi Sad

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeTue Dec 27, 2011 1:06 am

I stand corrected Smile Malo sam istrazivao na ovu temu, posto sam to o mesu cuo prije jedno dvije godine. Tako da vjerodostojnost tog podatka i nije bas 100%. Ali sam nasao ovaj zanimljiv sajt koji objasnjava Smile w.w.w.gnolls.org/1444/does-meat-rot-in-your-colon-no-what-does-beans-grains-and-vegetables/

Samo izbrisite tacke izmedju www Smile Posto novi clanovi ne mogu u prvih 7 dana da postavljaju linkove Very Happy
Na vrh Go down
magla

magla


Broj komentara : 81
Join date : 2009-02-19
Age : 34
Mjesto : Brčko

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeSat Jan 21, 2012 7:33 am

MESO JEDEM VOLIM I JESCU Ali sam protiv ubijanja ,zivotinja al kad je vec mrtva tada cu jesti.U prirodi vlada zakon jaceg i lanac ishrane ide da vece zivotinje jedu manje ... tako i mi ljudi nemozes opstat ako nejedes ali moze se neizivljavat nad zivotinjama nemucit ih i samo onoliko koliko se mora za opstanak da se tolko i jede jesam za da se umanji meso ali ne i iskljuci iz ishrane Very Happy

Vegetarijanstvo Jastvarno
Na vrh Go down
Phoenix Infernum

Phoenix Infernum


Broj komentara : 32
Join date : 2011-12-21
Age : 39
Mjesto : Novi Sad

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeSat Jan 21, 2012 10:05 am

[quote="magla"]MESO JEDEM VOLIM I JESCU Ali sam protiv ubijanja ,zivotinja al kad je vec mrtva tada cu jesti.U prirodi vlada zakon jaceg i lanac ishrane ide da vece zivotinje jedu manje ... tako i mi ljudi nemozes opstat ako nejedes ali moze se neizivljavat nad zivotinjama nemucit ih i samo onoliko koliko se mora za opstanak da se tolko i jede jesam za da se umanji meso ali ne i iskljuci iz ishrane Very Happy

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!! MAGLA!!! Uh kako me pogodi sa slikom!!! xD Momentalno oglanih xD xD
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeWed Apr 04, 2012 2:06 am

,,Sva antička filozofija bila je usmjerena na simplicitet života i naučavala je život bez zahtjeva. U tom smislu više su za čovječanstvo učinili vegetarijanci po filozofskom uvjerenju nego svi novi filozofi zajedno, i sve dok ne smognu hrabrosti da potpuno izmjene svoj način života i to pokažu svojim primjerom, ništa od njih''. - Fridrih Niče

"Ništa neće toliko pomoći ljudskom zdravlju niti povećati izglede za opstanak života na Zemlji kao prijelaz na vegetarijansku prehranu." - Albert Ajnštajn

,,Nikada nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovno upalim''. - Sven Hedin
Na vrh Go down
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeSat Aug 25, 2012 2:04 am

Na vegetarijanstvo sam se odlucio pre 3 godine, isto onda kada sam shvatio da je Paganizam moj spiritualni put. Da budem iskren, ja sam zivotinje i pre mnogo vise voleo da posmatram na livadici kako trckaraju nego przene u tanjiru. Jos kada sam spoznao koncepte karme i malo vise proucio zako "sve sto radis, vraca ti se"- koji se definitivno vazi za celokupan zivot, a ne samo u magijske svrhe, prekinuo sam sa mesom momentalno. Svako ko kaze da bez mesa ne moze je veoma umisljen jer sva ziva bica, a covek pogotovo, bez mesa savrseno mogu. Apsolutno se dobro savrseno, spoznao sam mnogo ukusnije i egzoticnije stvari koje me, dok sam jeo meso, nisu zanimale, a sto je najbitnije nema one grize savesti a u drustvu zivotinja uzivam jos vise! Smile Pokusajte.
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeSat Aug 25, 2012 2:21 am

Neki ljudi su jednostavno više predispozicirani za vegetarijanstvo dok neki to jednostavno ne mogu zamisliti. Hajde nekako ako bi imala velika financijska sredstva na raspolaganju pa potrebu za određenom hranom mogla zadovoljiti na bilo koji način ma koliko on bio skup, bez ribe i morskih proizvoda ne bih nikako mogla. To govorim jer je vegetarijanski način prehrane skuplji, te nepogodniji za period financijske krize u kojem se nalazimo. Ne bih rekla da sam veoma umišljena zbog toga. Volim i ja životinje, više nego većina ljudi. Zato sam još više zahvalnija na mesu. U starija vremena, dok je paganizam vladao, ljudi su jeli meso, ali su se zahvaljivali prirodi na tome, i uzvraćali joj na drugi način. To je lanac ishrane, i da je tako neprirodno jesti druge životinje, ni same životinje ne bi to radile. Ja lično imam problem sa masovnom proizvodnjom stoke koja čitav život provede zatvorena u skučenom prostoru samo da bi bila ubijena. To je nehumano, i trebao bi biti zabranjeno.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeSat Aug 25, 2012 6:05 am

Godess child - mislim da nisi bas u pravu... Covek teze i krace zivi bez mesa jer ono daje neke proteine, vitamine ... nemam pojma sta uglavnom to sadrze samo zivotinje. Tablete koje sadrze to sto i zivotinje su nezdrave jer ,,svaki lek je i otrov,,. Ja retko jedem meso jer volim zivotinje ali kad ga jedem prethodno se molim da se ta zivotinja reinkarnira. Mislim da nije ,,greh,, jesti meso zivotinja ali ja licno polako prelazim na vegetalijanstvo pa makar umro u tridesetoj godini zivota jer kad malo razmislis shvatis da su zivotinje nasi prijatelji a sumnjam da bi neko svestan toga mogao sa uzitkom jesti meso... mislim , zivotinje ne jedu ljude , osim ako ih ne napadnes pa te ubiju i pojedu. Mislim da nije fer jesti zivotinje ali se i ne slazem sa tobom u potpunosti. Ali kinezi i japanci su preterali ... jedu pse, macke... to je bolesno i sasvim nepotrebno.

Mist, u vecini stvari se slazem sa tobom ali kad kazes ,,lanac ishrane,, shvatas li da zivotinje ne mogu jesti npr. paprike, kupus,krompir,hleb,... osim biljojeda , naravno. One se moraju hraniti mesom a i one nisu , kako da kazem ,,pametne ,, kao ljudi pa da znaju da ne valja ubijati druga bica.
Nadam se da ce biti sve vise vegetalijanaca u buducnosti pa da ce zivotinje biti sigurnije.

Voleo bih da je ko nekad ... kad su ljudi ziveli u skladu sa prirodom i sve to ... a ne sad izmisljaju ne 3D filmove ,... mozda zvucim staromodno ali toje moje misljenje ... Blessed Be
Na vrh Go down
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeSat Aug 25, 2012 10:24 am

@Mist ako vec idemo toliko duboko u proslost, toliko buboko na i samu pojavu coveka i covecje svesti, trebali bi znati da su ljudi bili visoko zahvalni zivotinji koju su MORALI ubiti da bi opstali. Danas je to drugacije, kao i sve uostalom. Danas nam je pristupacno raznorazno povrce, danas ne moramo jesti hranu samo iz svoje baste. Vegetarijanska ishrana nije toliko skuplja od ishrane gde se koristi meso, zapravo nije uopste skuplja. Vitaminsku zamenu za meso pruzaju nam mahunarke i ne samo vitaminsku nego kompletno nutricionisticku, kod vegetarijanaca se moze pronaci samo manjak proteina (a i to opet zavisi puno od genetske osnove, tako da nekome je mnogo lakse neko mora da jede algice, tofu i puno proizvoda od soje mada- sve se moze kad se hoce Wink ) I molio bih te samo da sebe razlikujes od ostalih zivotinja. Jer ti to nisi. Covek je podaren necim sto ni jedna zivotinja nema toliko razvijeno kao covek a to je razum.

@magicself jedini protein koji se nalazi u zivotinjskom mesu, a coveku je potreban je B13, ali i on se lako moze zameniti raznim orascastim plodovima poput lesnika, badema i indijskog oraha. Kada si vec pomenuo Kinu, skrenuo bih ti paznju i na to da je i tamo vecina ljudi okrenuta vegetarijanstvu. Postoje, na zalost, jos one provincije gde se uzgaja ta posebna vrsta psa koja je samo za ishranu, mada i te provincije to vremenom izbacuju. Budizam i Taoizam propoveda harmonican i nenasilan zivot, tako da su oni pravi ljudi koji postuju tradiciju mnogo posveceniji nacinu zivota nego tome da odlaze u hramove i glume neke vernike.

Ne bih zeleo da vam sada tu propovedam o vegetarijanstvu i namecem svoja misljenja, bilo bi lepo, kada je vec ova tema otvorena, da skinemo sve predrasude i zablude sto se tice vegetarijanstva.
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeSat Aug 25, 2012 12:07 pm

Goddess child, rekao si da sva živa bića savršeno mogu bez mesa. Ja iskreno baš ne mogu da zamislim krokodila ili ajkulu biljojeda. Very Happy Znam da su naučnici vršili eksperimenti na psima dajući im samo biljke da jedu, i da su rezultati bili dobri, odnosno da su se psi lepo razvili i bili dobro zdravstveno. Ali nisam siguran da li bi krokodil u bliskoj budućnosti mogao da pređe na biljnu ishranu, kao što recimo ni krava ne bi mogla da pređe na skroz mesnu ishranu. To naravno ne znači da je krokodil manje bitan, on je takav i kao takav se bori da preživi. Uzima onoliko koliko treba i ne ubija iz nehata.
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeSat Aug 25, 2012 12:14 pm

Slažem se da se o ovome treba pričati, ali samo ne želim da ljudi koji jedu meso budu osuđeni. Može se preživjeti na vegetarijanskoj dijeti, ali stvarno jeste skuplje, uzevši u obzir da bi morala jesti duplo veću količinu hrane. Sami bademi isl. su poprilično skupi. Ali nevezano za to, postoje različiti stavovi u vezi vegetarijanstva, i koliko god ih ima za vegetarijanstvo toliko ih ima i protiv. Stvar treba sagledati iz druge perspektive. Na svijedu nikada, apsolutno nikada dovoljno ljudi neće prestati jesti meso da bi se spriječilo ubijanje životinja. A i da se spriječi onda bi sva priroda i zemljište bili uništeni, šuke raskrčene u svrhu uzgajanja povrća. Šta možemo uraditi je vršiti propagandu za ukidanje farmi na kojima se životinje drže čitav život u malom prostoru, genetički modifikuju da brže rastu te brutalno ubijaju. Kada ne bi bilo takvih postrojenja, prvo manje životinja bi umiralo, bio bi skuplji proces dobijanja mesa te bi automatski i samo meso bilo skuplje, ljudi bi značajno umanjili konzumiranje mesa. Takav pristup bi imao dosta bolji uspijeh od nagovaranja jednog po jednog čovjeka da se odrekne onoga što smatra da mu je neophodno u ishrani. Na stranu što su takve farme za uzgajanje životinja veliki proizvođaći CO2 usljed hrane koja se daje životinjama te ubrzavaju proces globalnog zagrijavanja.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeSat Aug 25, 2012 12:43 pm

Velik je problem u tome sto ljudi, koji se, hajde da kazem, 'normalno' hrane misle da vegetarijanci ili vegani ili frutarijnaci, nebitno, jedu samo travke. I opet, sa druge strane, tu su i oni koji misle da vegetarijanski tanjir treba da ima, bog zna kakve proizvode sa drugih krajeva sveta. Ali nije tako, jednostavno, tesko je za objasniti, morate i sami probati pa onda osuditi, ali kao i za sve u zivotu, i za ovo je potrebna cvrsta volja jer tesko je opstati, pogotovo u ovakvim konzervativnim mestima. Kilogram svinjskog mesa, na primer, u Srbiji kosta oko 300 dinara, to je negde oko 2.5 e To je otprilike dovoljno za jedan porodicni rucak, za 4 clana, mozda vise, zavisi koliko ko jede. Dok, sa druge strane, nutricionisticki gledano, da bi se unela dnevna doza proteina i drugih vitamina, dnevno je potrebno pojesti par zrna badema. Sto je daleko jeftinije. Pravim samo nutricionisticko poredjenje. Naravno da niko nece ici sa svescicom i beleziti koliko je uneo proteina, koliko kalcijuma i ostalih vitamniskih stvari, te i nesvesno, sasvim dovoljno, kroz biljnu ishranu se unose hranljivi sastojci. Neko je pomenuo da vegetarijanci krace zive, sto je stvarno smesno Smile Ishrana ima velikog udela u covecjem dobu, ali koliko meso imalo dobrih sastojaka toliko ima i onih losih, ako ne i vise... Makrobioticarski zivotni vek je otprilike 100 godina. Konkretno je poznat jedan seljak u Japanu koji ima preko 125 godina i koji zivi na taj nacin, u skladu sa prirodom. Ne zivi pod stresom, radi bastu, pravi tofu i bavi se kaligrafijom. Makrobioticarska ishrana se ne razlikuje puno od vegetarijanstva, u nekim granicama. Jer makrobioticari zaista paze na svoju ishranu.
Kod mene je pre svega ostalog, prvo potegla etika za moj prelazak u vegetarijanstvo, pa tek onda cinjenica da je ovo daleko zdravija ishrana.
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeSat Aug 25, 2012 4:17 pm

@Goddess child , pokusat cu preci na vegetalijanstvo ... pa cu vam javiti kako je proslo prvih mesec dana.Hvala na objasnjenjima cheers Very Happy
Na vrh Go down
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeSat Aug 25, 2012 5:07 pm

Sve najbolje! Ako ti jos nesto nije jasno ili ti treba savet, slobodno pitaj. Very Happy BB )O(
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitimeSat Aug 25, 2012 6:15 pm

Hvala Smile Ako mi nesto ne bude jasno, pitat cu te Very Happy Blessed Be ☽O☾
Na vrh Go down
Sponsored content





Vegetarijanstvo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vegetarijanstvo
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Filozofija-
Idi na: