arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Vaša filozofija magije

Go down 
3 posters
AutorPoruka
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Vaša filozofija magije Empty
KomentarNaslov komentara: Vaša filozofija magije   Vaša filozofija magije Icon_minitimeTue Jun 05, 2012 1:45 pm

Jednostavno, zašto se bavite magijom? Smile
Koje su po vama dobre strane, a koje loše ako smatrate da takvih ima?

Pozdrav. flower
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Vaša filozofija magije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša filozofija magije   Vaša filozofija magije Icon_minitimeTue Jun 05, 2012 4:43 pm

Bavim se magijom zbog toga što je to sastavni dio Wicce,u kojoj sam se ja pronašla Laughing
Također,ne podnosim vjerska tumačenja poput:"To je djelo vraga" "Bog će vas sve kazniti"...Volim imati slobodu,raditi šta želim i kad želim.A to u današnje vrijeme nije jednostavno.Želim ići u prirodu,uživati u radu rituala pod punim mjesecom,
Jednostavno,postoji nešto u tome što sve nas čini sretnima i ne znam kako da definišem taj osjećaj.

Naravno,postoje i loše strane magije.Zbog mnogih povijesnih događaja,prema svim paganskim religijama su stvorene predrasude koje traju i danas.Jedna žena je dobila otkaz na poslu jer je vještica,zatim su jednog dečka pretukli jer su sumnjali da je magijom htio nekome nauditi (!),onda je moja prijateljica svakodnevno maltretirana zbog toga...
Tako da je jedina negativna strana magije to što je moramo prakticirati u tajnosti.
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Vaša filozofija magije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša filozofija magije   Vaša filozofija magije Icon_minitimeTue Jun 05, 2012 8:51 pm

Nisam još došla do tog stupnja da se bavim magijom, dapače, jedno vrijeme sam posve zapostavila proučavanje paganizma (koji me puno više privlači nego wicca), ali sam ga uzela za temu referata iz vjeronauka i sjetila se zašto me toliko privlači. Zato što mi je, nekako, to posve normalno i prirodno.

Baš sam noćas, kad sam krenula spavat, pogledala kroz prozor (jer sam preksinoć kalkulirala kad će pun Mjesec) i shvatila da je esbat - blagdan punog Mjeseca. Ne znam vam to opisati, ali jednostavno sam osjetila magiju u zraku. Znala sam da se diljem Balkana i svijeta događaju mnoge divne stvari, da se mnogi koveni sastaju i održavaju rituale. I znate što sam pomislila, prije nego sam ispraznila um da mogu zaspati? "Za koju godinu, u ovo vrijeme ću se ja sastajati sa svojim kovenom. A vrlo uskoro, u noći poput ove, obavit ću ritual inicijacije." Mada, prošla noć je bila divna, mirna. A ja sam odlučila svoju inicijaciju izvesti u noći punog Mjeseca, ali olujnom. Tada Priroda pokazuje veliku većinu svoje moći, i smatram da je to najbolje vrijeme za takav ritual. Istina, nije najbolje vrijeme za inicijaciju u koven, ali inicijacija u magiju je itekako moguća, ako će se izvesti u zatvorenom, kao što to ja namjeravam. Samo se nadam da će mi se uskoro "potrefiti" pun Mjesec i grmljavinska oluja. Ne znam za vas, ali ja sam tada puna energije ^^

A moja filozofija magije? Povratak Prirodi. Povratak onome što je iskonsko, naravno, logično. Ništa više, ništa manje od toga. Ništa više nije ni potrebno. Wink
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Vaša filozofija magije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša filozofija magije   Vaša filozofija magije Icon_minitimeTue Jun 19, 2012 10:13 pm

Hvala na odgovorima! Smile

Evo kako ja to otprilike shvatam. Mnogi pagani danas imaju različita mišljenja o stvaranju sveta. Neki prihvataju Darvinova učenja i teoriju o velikom prasku, neki se oslanjaju na mitove o stvaranju sveta i tumače ih itd. Ja verujem da je Rod, začetnik svega živog na svetu, započeo njegovo stvaranje. Rod je život, davalac života. Danas imamo dosta reči koje svakodnevno koristimo a koje vode poreklo od reči Rod. Tako recimo, Priroda, ono što je pri Rodu. Ono što je on stvorio i gde smo njemu najbliže. Kao što dosta toga u Prirodi ima mušku i žensku stranu što je neophodno za stvaranje života, tako postoji Bog Svarog i Boginja Lada koji su završili stvaranje sveta. A njih dvoje čine Rod, odnosno, oboje su davaoci života. Smile I oboje predstavljaju neraskidivu celinu bez koje ovaj svet ne bi postojao. Sama logika nam kaže da Oni imaju moći, dosta jače nego moći čoveka, jer oni su stvorili svet. A čovek to nikako nije u stanju. Mi smo deca Prirode, stvoreni od strane Bogova, i kao takvi smo nasledili neke njihove osobine. Imamo dušu, što je božanski deo u čoveku. U našoj duši postoje potencijalne moći koje se mogu razvijati. Razvijanje tih moći i usmeravanje naše energije za mene ja magija. Smile A kako mi imamo energiju, tako tu energiju ima i svaka životinja, svaka biljka, svaki kamen, svi elementi itd. Zbog toga je po mom mišljenju bavljenje magijom neraskidivo sa povratkom u Prirodu, jer baš tamo ćemo biti najbliži Bogovima i svim ostalim stanovnicima ove planete. A samim tim će naše energije biti u harmoniji. I svet će ostati savršen kakav i jeste. Smile

E, sad, postoji tu mnogo magijskih tehnika koje potiču iz različitih kultura, ali jedan cilj sve nas pagane objedinjuje, a to je harmonija, duhovnost, sklad sa svim živim. Smile
Eto, to je za mene filozofija magije. Može se o tome još mnogo pričati, možemo pomenuti tu i razne načine da postignemo sve te naše ciljeve, ali ovo je za mene neka osnova za sve one koji žele da se bave magijom. Ja svog Boga zovem Svarog, a Boginju Lada. Ali to ne znači da su moji Bogovi i vaši različiti. Wicca koliko znam sledi put Velikog Boga i Velike Boginje. Ali oni zapravo i јеsu Svarog i Lada, jednako važni i u harmoniji. Samo što se u drugim paganskim religijama drugačije zovu. Ali kao što rekoh, moj cilj a verujem i vaši su isti. Smile

To su sve dobre strana, koje su u osnovi takve. I kojih ima puno, i ona osoba koja tako posmatra svet paganskim očima će lepote tog puta shvatati ceo život, a i posle toga! Smile
Dok loše stvari nisu u osnovi magije, loše stvari su neki stvarali na svom putu. To su mahom radili oni ljudi koji su želeli isključivo moć nad drugima i skoro ništa više. Pa su zato prinosli razne krvne žrtve. Ali to prinošenje krvnih žrtava nikako nije paganski, to su radili samo oni koju su skrenuli sa puta. Protiv prirodno je ubijati nedužne životinje u slavu Bogova. To sigurno niko ne može učiniti u ime Bogova, jer Bogovi su tvorci svega živog, i nije moguće ubiti nešto u slavu Bogova jer baš su Bogovi toj nekoj životinjica podarili život. Isto kao kada bi neko ubio dete u čast roditelja tog deteta. Prilično neprirodno. Tako da mislim da je ovaj univerzum savršen i da ne postoji nešto loše što je izvorno u njemu, već da to loše vremenom stvara čovek željan samo vlasti i moći. Ali mislim da mi svi sa ovog foruma ne činimo ništa loše na našim putevima. Smile Iako možda neki od nas koriste različite tehnike da dođu do svog cilja, svi mi služimo Istini. Samo što ima više puteva do te Istine, a svi mi na tom putu treba da se pomažemo. Smile Svi smo braća. Smile


Eto, to je neko moje mišljenje. Smile
Pozdrav svima!

Iskreno Vaš,
moonlight drive. flower
Na vrh Go down
Sponsored content





Vaša filozofija magije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vaša filozofija magije   Vaša filozofija magije Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vaša filozofija magije
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Ljubavna magija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Sve i svašta-
Idi na: