arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Magijski alat

Go down 
+11
moonlight drive
Shadow Vanskelig
Malefiz
prirodnjak
Gea
Equinox
oldtree
Ne mogu da se ulogujem!MG
Gwydion
magla
Mist
15 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Magijski alat - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat - Page 2 Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 2:34 pm

U pravu si, to uopšte ne izađe malo onda. xDD Aha, a vama počinje raspust od sutra? Very Happy Blago vama, mi ima da idemo još nedelju dana u školu, skoro pa sve do Nove godine. Very Happy Kako ti se čini ekonomska? Meni je, iskreno, smrtno dosadna. Very Happy Idem i ja u nju isto, mada sam išao u prvoj godini u gimnaziju ali sam se sticajem nesrećnih okolnosti prebacio u ekonomsku. Sad Svaka čast jer učestvuješ na toj priredbi! I srećno. Smile Pa to, odugovlačite malo pa da izbegnete dosade na ostalim časovima... Very Happy
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Magijski alat - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat - Page 2 Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 2:41 pm

Ajmo mi ovdje se premjestit KLIK da više ne spammamo tu xDD

Nije ni meni bila zanimljiva u početku, al sad je dobro Razz
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Magijski alat - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat - Page 2 Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 5:40 pm

Jako rijetko ćete naći prodavnicu u kojoj se prodaju svarčice za Wiccane.Mada u Britaniji toga ima.Tamo je Wicca čak i priznata religija i oko 100 000 ljudi se izjašnjavaju kao Wiccani.Kod nas toga nema,ali dobar je i "ručni rad.
Kao i Shadow Vanskelig,i ja sam izradila pentagram od "plemenitog materijala" (hvala božici što tako nešto postoji).Svidjela mi se njena ideja.Mislim da je ona genije! :-)
Nije bitna estetika,bitna je namjena What a Face

Na vrh Go down
Scorpion




Broj komentara : 21
Join date : 2011-11-08
Age : 38
Mjesto : Zagreb

Magijski alat - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat - Page 2 Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 10:05 pm

Shadow Vanskelig (citat):
Trenutačno imam samo pomalo izdeformirani pentagram sklepan od žice i špage koje sam iskopala iz ladice. Čak ima i postolje koje sam napravila od ostatka žice jer nisam imala kliješta da to odsiječem. Estetika mu nije jača strana, ali je moj ručni rad i meni je dobar za sada. Kada dođu ljepši dani ću skupiti nešto granja, nać konopca i napraviti si od toga pentagram Very Happy

Pentagram za lancic sam si kupil, i dal sam napravit kozhu narukvicu sa ugraviranim pentagramom Smile to je kaj se tice nakita.
Ritualni stap sam si napravil sam, od ljeske, malo je veci i deblji od klasicnog, al meni je ok. Oltar sam takodjer sklepo od dasaka, a simbole nacrto sam na njemu. Bodez sam kupil naravno.
ovo ti je dobra ideja od granja napravit pentagram, vis cak razmisljam da i ja to probam napravit, iako bas nisma neki umjetnik za rucni rad Smile
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Magijski alat - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat - Page 2 Icon_minitimeThu Dec 22, 2011 10:37 pm

Ja sam uvijek iz tehničkog imala 5 pa mi nije ni najmanji problem napraviti nešto od drveta/žice/papira jer mi to ide Smile Drago mi je da su vam se moje ideje svidjele I love you
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Magijski alat - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat - Page 2 Icon_minitimeSun Dec 25, 2011 8:19 pm

Ja sam nešto od svog alata pravila od gline, one jeftine dječije što se ostavi da se osuši na zraku. Može se oblikovati u bilo šta i jako lijepo dekorisati.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Phoenix Infernum

Phoenix Infernum


Broj komentara : 32
Join date : 2011-12-21
Age : 39
Mjesto : Novi Sad

Magijski alat - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat - Page 2 Icon_minitimeSun Dec 25, 2011 11:22 pm

Ja sam od takve gline uzeo i napravio statuicu Boginje Smile Znam da nije neko umjetnicko djelo ali je meni bolja od Mona Lize Very Happy (uh sto sam skroman Very Happy )
Na vrh Go down
Gwydion




Broj komentara : 35
Join date : 2008-11-05

Magijski alat - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 15, 2012 5:26 am

Morgnma, sveštenica gardnerovske Wicca tradicije koja je prva osnovala koven u Evropi izvan Engleske, biće u martu u Zagrebu, Novom Sadu i Beogradu. Tokom svoje posete održaće i seminar posvećen ritualnim oruđima u gardnerovskoj Wicci. Ceo događaj se odvija pod pokroviteljstvom Pagan Federation Serbia, ogranka Pagan Federation Intrnational čiji je Morgana internacionalni koordinator. Više informacija o ovome može se naći posredstvom FB stranice : https://www.facebook.com/pfiserbia

Paganski susreti se odvijaju jednom nedelno u zagrebu, i na mesečnoj osnovi u Beogradu i Novom Sadu, mada u Novom Sadu uskoro kreću tematski susreti svake dve nedelje. Takodje, u NovomSadu je otvoren pagan šop, ima nešto nakita, zvona, uskoro stiže još figurica božanstava, atamei i slično.
Uostalom, Phoenix Infernum je upućen pa vas može i on infromisati Smile
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Magijski alat - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 8:00 pm

Ovo se zapravo i ne može nazvat priborom, al ajde. To su stvari koje sam iskopala kad sam prošli tjedan radila kopmletno čišćenje sobe. Male plave svijeće su s mirisom vanilije I love you A pentagram je onaj što sam opisala u svom prvom postu ovdje, drugi nisam napravila, zaboravila sam bila na to... možda sad budem našla koju otpalu grančicu pa si ipak sklepam neki pentagram, čisto da imam dašak prirode uz sebe Very Happy Rune sam napravila još prošle godine, al mislim da čak nisam ni dobre simbole nacrtala Razz

*zanemarite nered iza, tak moja soba izgleda kad se ujutro uspaničim i ne znam šta ću prije :'D

Magijski alat - Page 2 Dsc00735ef
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Magijski alat - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 14, 2012 4:51 pm

Shadow,jesu li ono farmerke tamo iza? Laughing Šalim se...
A dobro je...Bitno je da služi svrsi.

Koristiš li taj stolić kao oltar?Ili imaš neko drugo mjesto?
Ja nemam stalni oltar,nego radim rituale gdje stignem Sad
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Magijski alat - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 14, 2012 4:56 pm

Koristim ga kao oltar, ali svaki put moram izvlačit sve šta mi treba Razz
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Magijski alat - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 14, 2012 10:03 pm

Shadow Vanskelig (citat):
... svaki put moram izvlačit sve šta mi treba Razz
Hmmm...to mi je nešto poznato Laughing A najbolje od svega je onda kada nešto ne mogu naći,pa radim pretres sobe
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Magijski alat - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 14, 2012 10:53 pm

Ja sam sve stavila u jednu ladicu pa ne moram kopat okolo Razz
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Aradia

Aradia


Broj komentara : 106
Join date : 2012-09-27
Mjesto : Bihać

Magijski alat - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 30, 2012 9:48 pm

Vjerovanje da vještice lete na metlama najvjerovatnije se može pronaći u paganskim obredima plodnosti u kojima bi učesnici obreda zajahali metle, vile i motke, pa bi ih jahali i plesali s njima kroz polja kako bi ih učinili plodnim.

Za vještice se vjerovalo da nakon sabata lete na metlama, noseći svoje kotlove s čarobnim napitcima koje izlijevaju u mora, dižući oluje i nevrijeme što potapaju brodove. Također se vjerovalo da Sotona daje vješticama mast za letenje koja sadrži halucinogene droge i kod njih stvara samo dojam da lete.
Danas se metle u klanovima koriste u simboličke svrhe pri čemu je Viša Sveštenica koristi da pomete zlo iz magičnog kruga.


Oprema koju vještica koristi od velikog je značaja za osobu koja je posjeduje i ne može se dijeliti i posuđivati. Mora biti ručno rađena i svrha njenog korištenja se ne može mijenjati. Vjeruje se da oprema prima vibracije korisnika i postaje magična samo za njega odnosno nju. Kod izrade predmeta za korištenje u magične svrhe koristi se morska sol i sveta voda koja se dobiva sa svetih, starih izvora i vrela. Mješajući ta dva elementa dobiva se blagoslov u ime Boga i Bogije i pomoću te mješavine predmeti se čiste da bi postali posvećeni.


Za vrijeme čistih, zvjezdanih noći kad se ti obredi održavaju predmeti se postavljaju na prozorsku dasku da bi bili okupani mjesečinom jer Mjesec je izvor vještičije moći. Mjesec je u vezi s dva osnovna vjerovanja vjernika - srebrom i tajanstvenim brojem sedam. Srebro je sastavljeno od sedam elemenata, sedam je boja duge i sedam dana u nedjelji. Zbog svega toga srebro je jedan od osnovnih materijala od kojih se prave magična pomagala.
Magični krug koji se sastavlja u ritualima simbol je jedinstva, mjene godišnjih doba i ciklusa rođenja i smrti. Kad se stvara krug, poklonici ulaze kroz duhovna vrata koja se za njima zatvaraju. Na taj način krug postaje sveto područje gdje četiri elementa koja se poštuju dobivaju čarobna svojstva.


Athame, sveti bodež crne drške s urezanim magičnim oznakama simbol je unutrašnjeg "ja" vještice i služi za iscrtavanje magičnog kruga a umjesto njega mogu se koristiti i mačevi ili palice napravljene od drveta ili kristala, u svakom slučaju uvijek prirodnih materijala. Palice se prave od živog drveta i time dobivaju veliku duhovnu moć. Palica napravljena od vrbe je palica vode,Mjeseca i čaranja. Ako čarolija zahtjeva uklanjanje negativnih uticaja koristi se glogova palica. Za palicu se uvijek odabire ravna i tanka grana, izbuši se šupljina u sredini, fino se izbruši, napuni pamukom i zatim oživi s tri kapi vještičije krvi.


Na oltaru svi predmeti moraju biti u ravnoteži u kojoj su suprostavljena crna i bijela boja kao simboli dobra i zla u prirodi.Kad se vjernici kreću prema oltaru oni su u položaju između te dvije boje .Cvijeće na oltaru je naprstak i velebilje a simboliziraju dva ekstrema. U sredini oltara je Boginja.


Stang, štap sa četiri zubca predstavlja njenog sudruga Rogatog Boga.Četiri elementa predstavljeni su - pentagramom koji predstavlja zemlju, zapaljenim tamjanom koji predstavlja zrak, svijećom koja predstavlja vatru i posudom sa vodom. Na oltaru mogu biti još mač, lobanja, bodež bijele drške i oltarnik. Svijeće koje se pale mogu biti crne, bijele , crvene , plave ili zelene zavisno o kojoj je čaroliji riječ. Crna predstavlja negativnost, bijela ljubav i mir, crvena ljubavne odnose, plava zaštitu i zelena obilje. Oltar je centar za ritual ali ne postoje neka posebna pravila o njegovom uređenju, osim pravila da svi predmeti koji će se koristiti u obredu budu predočeni na njemu. Ako se ritual odvija u zatvorenom prostoru oltar je stol ili drvena kutija na podlozi od cigle. Ako se odvija na otvorenom prostoru koriste se stijenje ili drveni panjevi.Ne smiju se koristiti materijali poput željeza i čelika jer se njihova energija mješa s energijom ritualnih alata.


Kao jedna od vještičijih vještina koristi se i hipnoza a pomagalo koje kod nje služi naziva se "vještičija kugla". To pomagalo proizvodi se od 1788., a riječ je o staklenoj kugli plave ili zelene boje promjera osamnaest centimentara koja se vrti pred osobom dok je ne dovede u hipnotičko stanje. Ponekad se postavljanjem na prozor ili tamni ugao kuće koristi da bi odbijala zlo ili lošu sreću. Stoga se kugla uvije mora drzati čistom jer privlači na sebe svu zlu sreću koja bi u protivnom pala na kuću.


Za protjerivanje zlih duhova tradicionalno se koriste tri predmeta - zvono, Knjiga Sjena i svijeća.
Osim spomenutog još se koriste i pehari za vino ili vodu, vještice oko pojasa nose magično uže za vezivanje i vrećicu sa čarolijama oko vrata. Prstenje i narukvice također imaju magična svojstva.
Kotao je posuda za kuhanje koja stoji na tri noge i za njega su vezane mnoge legende o čarobnim napitcima i smjesama za bacanje čini. Vještice ga obino koriste i kao sredstvo pomoću kojega proriču budućnost, ispunivši ga nekom tekućinom tamne boje za koju kažu da se u njoj odražavaju vizije iz budućnosti.


Magijski alat - Page 2 Herne
Na vrh Go down
Sponsored content





Magijski alat - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Magijski alat   Magijski alat - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Magijski alat
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Magični pribor-
Idi na: