arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Odnos vaše obitelji sa paganizmom

Go down 
4 posters
AutorPoruka
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Odnos vaše obitelji sa paganizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Odnos vaše obitelji sa paganizmom   Odnos vaše obitelji sa paganizmom Icon_minitimeThu Aug 23, 2012 2:35 pm

Većina današnjih roditelja/prijatelja/rođaka misli da je paganizam nešto zlo,zaslijepljeni su predrasudama,nemaju dovoljno informacija o nečemu,ali svejedno kritikuju...
Međutim,ima jako puno ljudi koji se ne plaše isprobati nešto novo u životu Very Happy
Mene sad zanima (ako nije previše lično ovo pitanje) kakav odnos imate sa svojima,znaju li za vašu religiju i ako znaju,kako su prihvatili vaš izbor?

Znam da je tema malo bezveze,ali ovo me kopka već duže vrijeme,pa sam vam se morala obratiti Wink
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Odnos vaše obitelji sa paganizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odnos vaše obitelji sa paganizmom   Odnos vaše obitelji sa paganizmom Icon_minitimeThu Aug 23, 2012 2:45 pm

Za početak ja nisam odrasla u religioznoj sredini, tako kada sam rekla mami davno nekad kada sam počela mislila je da je to neka od mojih faza i nije se brinula. Ništa se više ne brine ni danas iako je prošlo puno vremena, mada mislim da je to jer ne shvata ovo baš ozbiljno. Ali u svakom slučaju nema nikakvih problema i ne smeta joj. U zadnje vrijeme kada sam joj pokušala malo detaljnije objasniti šta je u stvari magija malo je promijenila stav i malo me ozbiljnije shvata.

Što se tiče ostalih ljudi znaju mi najbliži prijatelji. Ne volim govoriti svima jer mi se ne da natezati sa njhovim ograničenim monoteistički, krišćansko ili islamski ograničenim umovima.

Nije glupa tema jer dosta ljudi ima problem što se nema kome obratiti, te mora kriti svoj stav prema religiji od najbližih ljudi.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Odnos vaše obitelji sa paganizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odnos vaše obitelji sa paganizmom   Odnos vaše obitelji sa paganizmom Icon_minitimeThu Aug 23, 2012 2:57 pm

Moji su jedno vrijeme bili i previše religiozni.A sada ne vjeruju ni u šta.
Moj problem i jeste u tome što oni ismijavaju bilo šta što ne mogu vidjeti "svojim očima".Kažu da ljude koji "misle da se bave magijom" treba slati psihiću,da oni nisu normalni itd.
Nekoliko puta sam pokušala ispipati teren o tome,ali su rekli "ne smiješ se baviti takvim stvarima" i zaprijetili su da će mi isključiti i internet ako ikada skuže da se bavim "takvim glupostima".
Najveći problem je u tome što ne mogu raditi rituale kako treba,jer rituali obuhvataju korištenje svijeća,a svijeću bi bilo nemoguće da ne primijete affraid

Iskreno,volim svoje roditelje najviše,ali mislim da sam jači karakter od njih,jer ne dozvoljavam da sile utiču na mene,već ja utičem na njih.
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Odnos vaše obitelji sa paganizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odnos vaše obitelji sa paganizmom   Odnos vaše obitelji sa paganizmom Icon_minitimeThu Aug 23, 2012 3:02 pm

To je ograničenost današnjeg naroda. U biti da se baviš magijom nije ti potrebno ništa osim tebe i tvog uma. Ti možeš naći način da radiš neke rituale bez očiglednog pribora koji mogu primjetiti, meditacije na primjer.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Odnos vaše obitelji sa paganizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odnos vaše obitelji sa paganizmom   Odnos vaše obitelji sa paganizmom Icon_minitimeThu Aug 23, 2012 5:02 pm

Moji ne znaju, a da znaju, tatu ne bi bilo briga, a mama bi pošizila -.-' Ona je zadrti kršćanin, gnjavila me kad nisam otišla na hodočašće u 10-ak km udaljeno selo. Razlog? Nije mi se dalo, nit više vidim svrhu u tome. Na vjeronauk idem zbog krizme, a išla bi i da sam se krizmala o osmom (već sam ispitala mamu o tome, to mi je rekla). Tako da, što se mene tiče, kad odem na faks, više nogom neću kročiti u crkvu ˇˇ
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Odnos vaše obitelji sa paganizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odnos vaše obitelji sa paganizmom   Odnos vaše obitelji sa paganizmom Icon_minitimeFri Aug 31, 2012 12:50 am

Na pocetku sam imao jako velikih problema, pogtovo sa tatom, ali vremenom, kada je video da to nije sastavni deo puberteta vec ono sto zelim biti do kraja zivota, ostavio me je na miru. Posle tate doalzi mama Laughing ali ona je, za raliku od njega, uspela da odslusa sve sto sam joj hteo reci za vesticarenje, i prihvatila je to donekle, jer i sama veruje u magiju, ali opet veruje i u Boga na onaj hriscanski nacin. Sada mi je jedini problem kada mi neko od njih upadne u sobu dok meditiram, ali i na to su se vec navikli jer tokom meditacije pustam mantre, tako da kad ih cuju, ne priblizavaju se vratima sobe. Sto se tice orudja, moja soba, kolektivno lici na one vesticje kucice jer je bas umetnicko/vesticji namestena i naravno, imam svoj oltar, ciju sliku sam voljan podeliti Very Happy
Odnos vaše obitelji sa paganizmom Scaled.php?server=607&filename=image061b
Na vrh Go down
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Odnos vaše obitelji sa paganizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odnos vaše obitelji sa paganizmom   Odnos vaše obitelji sa paganizmom Icon_minitimeFri Aug 31, 2012 1:29 am

magicself (citat):
WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW OLTAR TI JE PRE PRE PRE PRE PRE PRE PRE PRE PRE PRELEP ... JAKO MI SE SVIDJA Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Ja na zalost ne mogu da imam oltar jer moja macka obori sve sto stavim na njemu i legne... pokusao sam da napravim drugi na drugom mestu, ali ona opet obori i legne. Pokusao sam OPET da ga stavim na starom mestu ali ona OPET obori sve i legne na njemu ... mora da je neki zesci krscanin ili musliman Laughing lol! jesu li ono 2 crne svece ili nesto drugo i sta je ono izmedju njih (ako su uopste svece). Jako mi se svidja ona statuica ... Bastet, ako ne gresim. KRISTALNA KUGLA???? ODAKLE TI???? JA OVDE MOGU DA NADJEM KRISTALNE KULGLE JEDINO (BUKVALNO) VELICINE KLIKERA Laughing Laughing Laughing Jesu li one piramide od kristala ili ... Jel' ti pratis egipatsku tradiciju ili ...? Izvini na toliko pitanja Laughing Blessed Be
Moje macke na svu srecu spavaju ispod oltara hehe Very Happy Pre svega, hvala ti! Smile To crno, sprirano na svecnjaku jesu svece, njih plaim samo kada je Sabat ili u zazivu Boga i Boginje. Na sredini je nekada stajalo to drvce vinove loze koje mene jako cudno podseca na sovu, i budi mi neka secanja, pa ga tako, s vremena na vreme postavim na oltar. Da, leva strana pripada Boginji, tu je naravno macka, Bastet, jer smatram da su macke jako snazna kreacija Boginje i jednostavno ih volim. Da, najveci kristal medju ostalima je kugla od 99% cistog Gorskog kristala, malo je veca od klikera, mozda 4cm u precniku. Jedna piramida (manja, tamna) je od kristala- Ametist. A veca, pored, je piramida od ne znam kog materijala, ali po njoj su izgravirane razne slicice egipatskog motiva, to mi je poklonila devojka. Inace ona prati egipatsku tradiciju Smile Egipat je meni isto veoma, veoma fascinantan, pa valjda je i zato sve u tom motivu, ali statuice na oltaru menjam onako kako smatram da bi trebalo da bude, to je nesto sasvim moje. Trenutno je Egipat, sutra moze biti Keltski stil, sledece godine Azijski... nebitno Very Happy Za sada je ovako (skoro punih godinu dana) i nemam nesto u planu da ga menjam. Inace, ono okolo Kugle su razni manji kristalcici, pokusacu i njih da uslikam, pa mozda otvorimo i neku temu o njima, mozda vec i postoji hmm nisam video.
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Odnos vaše obitelji sa paganizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odnos vaše obitelji sa paganizmom   Odnos vaše obitelji sa paganizmom Icon_minitimeFri Aug 31, 2012 1:50 pm

U svakom slučaju,oltar ti je prekrasan Very Happy Lijepo je imati svoj kutak u kojem možeš raditi šta želiš... Wink
Na vrh Go down
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Odnos vaše obitelji sa paganizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odnos vaše obitelji sa paganizmom   Odnos vaše obitelji sa paganizmom Icon_minitimeFri Aug 31, 2012 2:36 pm

magicself (citat):
Hvala na objasnjenjima. I meni je Egipat bio zanimljiv farao ali vise nije... mislim, jest ali ne pratim bas njihovu tradiciju zato sto sam gledao dokumentarnu emisiju koja je proucavala Witchy board ,... ono za prizivanje duhova, nadam se da znas na sta mislim. I oni su posetili neke kuce u kojima ima negativnih paranormalnih aktivnosti i zakljucili su da su to Demoni i onda su ih ispitivali ko su i tako te stvari i par njih se izjasnilo da se zovu Toth, Anubis, Seth, Isis,... tako da me to malo plasi sto se tice egipatske tradicije pa je i ne pratim... ja pripadam keltskoj tradiciji ... neodoljiva mi je ... Blessed Be
Nisam gledao tu emisiju. Ja sam jedno vreme radio sa Totom, a egipatski Bogovi bez zaziva nemaju nameru da ulaze u kucu nekoga i tek tako prestravljuju ukucane. Zapravo, sve su to entiteti, neki jaci, neki slabiji, ali egipatski spadaju medju veoma jake duhove. Kao sto sam rekao, radio sam sa Totom, moja devojka radi sa Setom i Ptahom. U zadnje vreme mi se javlja Oziris, ali ne zelim ja njemu da dodjem, ako nesto hoce da mi kaze, moze to i sam uraditi, jer ne volim da radim sa entitetima....bas. Ne samo egipatske, nego i sve drevne Bogove hriscani i jevreji su proglasili za demone i okarakterisali ih kao zle. U sustini, ni jedan entitet te nece napasti ako ga ne provociras, isto je tako i sa Bogovima, koji su po svojoj prirodi, sami, dobronamerni.
Na vrh Go down
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Odnos vaše obitelji sa paganizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odnos vaše obitelji sa paganizmom   Odnos vaše obitelji sa paganizmom Icon_minitimeSat Sep 15, 2012 12:35 am

Poceo sam da doticem one neprijatne teme Neopaganizma na ovim prostorima, a koje zavise od sredine. @magicgirl181 i ja smo na jednoj potpuno drugacijoj temi zapoceli taj razgovor, pa reko, da ga prebacimo ovde jer ipak i roditelji su nasa drustvena sredina. Bilo bi dobro da se potpuno otvorimo jedni drugima i da pokusamo medjusobno da resavamo probleme sto se ovoga tice, jer znam nekoliko njih koji su bas zbog pritiska sredine prekinuli sa vesticarenjem. Konkretno odg. za magicgirl181- sto se tice maltretiranja, ljudi jednostavno ne mogu razumeti kada je neko drugaciji od njih. Eto na primer, do pre nekih 200 godina, zbog toga se gorelo na lomaci, a sada su najbrutalnije povrede fizcke, koje se takodje mogu zavrsiti kobno. Ako imas nekih takvih problema u skoli, sto pre porazgovaraj sa skolskim psihologom, jer to se mora saseci dok se ta bolesna zaraza ne prosiri na druge osobe.
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Odnos vaše obitelji sa paganizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odnos vaše obitelji sa paganizmom   Odnos vaše obitelji sa paganizmom Icon_minitimeSat Sep 15, 2012 4:47 pm

Goddess_child (citat):
... sto pre porazgovaraj sa skolskim psihologom, jer to se mora saseci dok se ta bolesna zaraza ne prosiri na druge osobe.
Već jesam...I znaš šta mi je rekao?
"Jel tebi fali pažnje u obitelji?"
"Pokušavaš li ti to ispasti cool?"
"Možda da se prestaneš baviti tim glupostima?
I za kraj:
"Sama si to sebi natovarila" Rolling Eyes

Sad sam prešla u srednju školu,i niko ni ne zna da sam vještica.Ima par ljudi koji su o tome "nešto čuli",ali ja se samo pravim blesava:
"Ma daj...Gdje si to čuo/la?...Ja?Vještica???...Ma daaaaj..."
Opet,pomalo mi je nezgodno što se takve stvari moraju kriti od okoline.
Vjerujem u ono u šta oni ne vjeruju.Pa šta sad?!U tome nema ništa loše.

I zato volim doći na ovaj forum.Ovdje mogu biti ono što jesam.Ne moram glumiti i truditi se biti "cool",a opet me svi prihvataju ovakvu kakva sam (kao brbljivu,brzopletu djevojku koja ne zna šta će sa sobom).
I LOVE YOU!!!!! I love you I love you I love you

Blessed be I love you
Na vrh Go down
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Odnos vaše obitelji sa paganizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odnos vaše obitelji sa paganizmom   Odnos vaše obitelji sa paganizmom Icon_minitimeSat Sep 15, 2012 5:16 pm

Konzervativne sredine nisu ni malo prijatne za nas, Neopagane, naprotiv. pale
U osnovnoj sam imao velike probleme oko toga, u srednjoj sam pronasao puno razumevanja jer u mojoj skoli se pre svega postuje razlicitost. Imam srece pa sam upao u takvu. Very Happy
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Odnos vaše obitelji sa paganizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odnos vaše obitelji sa paganizmom   Odnos vaše obitelji sa paganizmom Icon_minitimeSat Sep 15, 2012 6:51 pm

Ja sam jednoj frendici iz razreda rekla da više vjerujem u Prirodu nego u Boga, i ne sjećam se više šta mi je rekla, al znam da sam popizdila jer je lupetala nešto o tome da vjerujem u vraga -.-' Trebala su mi tri odmora da joj objasnim da vjerujem u Prirodu jer ju vidim svuda oko sebe, a ne kršćanskog Boga, koji je iznad svega, sve vidi i sve prosuđuje, bla bla bla, vi najbolje znate na šta mislim. Predložila mi je da kažem mami (jer sam joj rekla da se, kad bi imala mogućnost izbora, ni ne bih krizmala), al sam joj rekla kakva je situacija pa se složila da to nije najpametnija ideja. Uglavnom. U mojoj okolini se za to ne zna, a ja se ne ubijem od pokušaja da ih obrazujem o toj temi. Znam šta bi me dočekalo, stoga se radije ne pačam u takve stvari. Ako zaista misle da znaju tko su vještice, neka proguglaju taj izraz, jako će se iznenaditi ˇˇ
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Odnos vaše obitelji sa paganizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odnos vaše obitelji sa paganizmom   Odnos vaše obitelji sa paganizmom Icon_minitimeSat Sep 15, 2012 6:58 pm

Možda treba promjeniti taktiku malo. Npr. ne reć ja sam vještica jer ljudi odmah pomisle na filmove i natprirodne stvari, već reći ja sam pagan, moja religija je religija prirode, a ako neko pita za magiju pomenuti knjige koje su popularne danas u svijetu o moći pozitivnog razmišljanja i privlačenja dobrih stvari u život, te kako je magija u principu to. Dosta ljudi praktikuje magiju na neki način a da nisu svjesni toga.

A vezano za ovo što je Shadow Vanskelig rekla, ja sam se takođe u školi namučila da objasnim jednom momku da postoji sveto van džamije/crkve, da postoji sveto za onoga ko ne pripada tim religijama, da je za mene to priroda i da je veličanstvenija i svetija od bilo kog vjerskog objekta. Ljudi su očito toliko izvan dodira sa prirodom da ne osjete njenu energiju i strujanje života, dok meni uvijek krenu suze na oči od prefekcije šume i blaženstva kojeg osjećam u prirodi.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Sponsored content





Odnos vaše obitelji sa paganizmom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odnos vaše obitelji sa paganizmom   Odnos vaše obitelji sa paganizmom Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Odnos vaše obitelji sa paganizmom
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Slobodni kutak :: Sve što želite-
Idi na: