arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Lični oltari i alati

Go down 
4 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeFri Aug 31, 2012 12:23 pm

Ova tema je potaknuta slikom oltara koju je postavio Goddess_child Smile Bilo bi lijepo da svi podjelimo slike svojih oltara ili magičnih alata koje koristimo, koje smo kupili ili sami napravili.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeFri Aug 31, 2012 3:02 pm

Evo mali update mog oltara, napravio sam harmoniju jednu medju kristalcicima, skroz mi odgovara energija, tako da su oni glavni na oltaru. sunny

Lični oltari i alati Scaled.php?server=17&filename=image101v
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeFri Aug 31, 2012 3:44 pm

Lijep ti je oltar Smile Fino je da imaš mjesto na kojem ga možeš napraviti. Ja moram svoje stvari izvlačiti svaki put kada nešto radim jer nemam praktičan stolić.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeFri Aug 31, 2012 4:50 pm

Mist (citat):
Ja moram svoje stvari izvlačiti svaki put kada nešto radim jer nemam praktičan stolić.
Zašto ne nabaviš onaj mali stolić na točkove?Ja imam takav Very Happy
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeFri Aug 31, 2012 5:05 pm

Trenutno ga nemam gdje nagurat u sobu jer imam dva velika stola za crtanje, pa kad se to rasčisti tek onda bi mogla nabaviti mali sto za oltar Smile
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeFri Aug 31, 2012 6:53 pm

Kao što sam rekla nemam stalni oltar ali su ovo neke od stvarčica koje najčešće koristim Smile
Lični oltari i alati 31082010
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSat Sep 01, 2012 6:33 am

Mist, imamo isti privezak sa pentagramom Very Happy Jednom sam u gradu video da jedna cura nosi pentagram oko vrata , isti taj sa slike... mozda si to bila ti Very Happy Jako mi se svidja onaj drugi pentagram ... ne znam od cega je. Prelep je Shocked Shocked Shocked ... joj kad vidim da neko ima crne svece ... nigde ne mogu da ih nadjem a bas ih zelim .... Shocked Shocked Shocked
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSat Sep 01, 2012 10:41 am

Jel misliš na ovu glinenu posudicu sa pentagramom? To mi služi za paljenje stvari Very Happy Svoj lančić sam uzela na pijaci i bila presretna kada sam ga našla jer je bio tako savršen. Sumnjam da si vidio mene ne nosim ja često pontagram po gradu Smile A ako negdje vidim crne svijeće javiću ti obavezno Very Happy
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSat Sep 01, 2012 10:52 am

uh, ja svoj pentagram ne skidam nikad ... ako oni mogu nosit krst, mesec i zvezdu oko vrata mogu i ja pentagram. Posudica je prelepa *_* OBAVEZNO javi za crne svece ... Blessed Be
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSat Sep 01, 2012 11:00 am

Pentagram mi je nekako svet pa na želim da ga uvijek nosim. Ne želim da ga okalja svakodnevnost Smile Al u pravu si to za velike krstove i mjesece i zvijezde.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSat Sep 01, 2012 12:56 pm

Pa znas kako, ja imam dva. Jedan nosim vani, cesto me bule gledaju ovako > Shocked Shocked Mad Mad pale pale affraid affraid confused confused scratch scratch Rolling Eyes Rolling Eyes Neutral Neutral ... ne zelim da krijem svoju religiju jer mi previse znaci. Nekad nekom pogledam u dlan... ne pricam svima uokolo u sta verujem ali i ne krijem bas.Drugi mi je samo za rituale, ... Krscani i muslimani su sebi previse dozvolili... pustaju neke ezane, crkvena zvona,... u mojoj skoli kad se proculo za vesticarenje odmah su me zvali ,,Sotono,, ,,Furijo iz pakla,, ... to samo pokazuje kako su jadni, neobrazovani i glupi ... zive u 16 veku kad se mislilo da vestice imaju veze za djavolom... retko ko shvata to normalnim ... jedina osoba koja je to shvatila je jedna zena kod koje kupujem kristale,... jedino je ona normalna i govori mi da je lepo to sto sam pronasao svoj put,... kad nekom kazem da sam vestica prave se fini i kao ok im je ali odmah sutra me izbegavaju ... Ali neka, prija mi da me ,,etiketiraju,, kao vesticu. To sam , sto sam flower
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSat Sep 01, 2012 1:17 pm

Hahahahhah Laughing stvarno me nasmija s tim reakcijama Very Happy Ljudi su previše ograničeni i neobrazovani, i misle da imaju pravo da govore o nečemu o čemu nemaju pojma. Ne pričam o svom praktikovanju magije ali kada bi me neko pitao nikada ne bih krila. Ja bih voljela nabaviti jedan malo manji pentagram da nosim svakodnevno. I trebala bih jednom otići do te radnje sa kristalima Smile
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSat Sep 01, 2012 1:54 pm

Laughing Reakcija ima svakakvih ... neki misle da to predstavlja petokraku (partizane), neki da slusam rock/metal i kazu da sam metalac , neki kazu da sam ,,emo,, Laughing lol! ... mene to uzasno nervira. Ne znam gde bi mogla nabaviti manji pentagram scratch Ali trebala bi otici do te radnje sa kristalima, jer gospodja koja tu radi jako je fina i ljubazna... ja kad god prodjem kod njene radnje, udjem da je pozdravim, pricamo malo... stvarno je fina i trudi se da objasni sve o kristalima ... cak i ako kupis kristal i energija ti neodgovara ona ti zameni za drugi ili ti vrati pare bez obzira sto se moze vrsiti samo zamena u roku od 24 sata. Kad sam kupovao visak nisam imao para tad kod sebe a ona mi je dala visak i rekla da se ne zurim da joj platim, da se ne opterecujem time nego da joj platim kad budem imao posto je pogresno skontala ... mislila je da nemam para XD stvarno nemam nista lose reci o njoj, stvarno je divna osoba i ima neku pozitivnu energiju,... nakon razgovora sa njom osetis se veselo, pozitivno ... samo ne voli kad joj neko udje u prodavnicu i namrgodjen je ili jednom joj je dosla neka bula da joj propoveda da je lose sto veruje da kristali imaju energiju... nju je bukvalno isterala iz prodavnice Laughing Veruj mi, neces pozaliti ako odes da kupis neki kristal. 100% su pravi, nisu farbano staklo.
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSat Sep 01, 2012 2:28 pm

Vjerujem da su pravi Very Happy Stvarno mi je drago čuti da ima takva prodavnica i da u njoj radi tako divna žena u Sarajevu Smile Jel imaju tamo da se kupe pravi kristalni visci? I ako imaju koliko su?
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSat Sep 01, 2012 3:25 pm

ja sam kupio predzadnji, ostao je jos jedan. Mozda ga je prodala.Ako jeste onda ti pitaj kad ce da dodju visci i ona ce naruciti, a ako hoces mozemo zajedno otici do nje ... mozda ti da popust Wink Meni je ona poklonila jedan kristal od 20 KM Very Happy Za sad je imala samo od Gorskog kristala (Cistog Kvarca).Kostaju 45 KM...
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSat Sep 01, 2012 3:27 pm

Uuuuuuu za sad mi je to puno xD kad skupim para. Možemo otići nekad zajedno kada mi prođu ispiti Very Happy
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSat Sep 01, 2012 3:36 pm

Ok , dogovoreno Very Happy Pa mozda je puno ali vredi s'obzirom da je u pitanju cisti kvarc, providan je ko voda i nema u sebi onih belih linija,... ne znam sta su. Ona predlaze cisti kvarc za visak jer on je jedan specifican kristal. On se veze za osobu ... kanalise energiju, i lako se puni i prazni. jako mocan kristal...
Na vrh Go down
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSun Sep 09, 2012 8:04 pm

@magicself pravi si srecnik sto poznajes takvu zenu koja se bavi takvim stvarima Smile Meni je zelja da otvorim onaj pravi, pravcati Pagan Shop i verujem da cu u tome i uspeti! Za pocetak, bar neka internet varijanta. Ovde, u Novom Sadu, postoji vec jedan, mada, to nije Pagan Shop, nego nesto na foru "Gothic" prodavnice, tako da se tu izmedju ostalog i nadju neke statuice drevnih Bogova i po koji pentagram, ali nema nista od biljaka i etericnih ulja, sveca... itd. :S
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSun Sep 09, 2012 10:30 pm

To je lijepa ideja, kod nas u bosni nema ništa slično, a i da ima mislim da bi neko kamenovao prodavnicu xD
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSun Sep 09, 2012 11:18 pm

Jaoooo ... i moja je želja da otvorim Pagan shop... Bila bi to prodavnica u stilu neke velike ,,stare,, kuće. Prodavnica bi bila puna sveca, statuica, biljaka, kristala, pribora za magiju, knjiga,... ahhhh ... ja i moja mašta. Mist, ako bi ovde neko otvorio Pagan shop , garant bi bule izvrsile atentat lol!
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSun Sep 09, 2012 11:22 pm

Mislim da bi se napokon muslimani i krišćani udružili u nečemu i srušili prodavnicu xD
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeSun Sep 09, 2012 11:29 pm

Ni u Srbiji nije bolja situacija, ali grad u kom ja zivim kao da je u nekoj drugoj drzavi. Smile Mozda je to zbog uticaja austrijanaca, ali potpuno je drugaciji od Beograda i drugih juznih gradova Srbije, samim tim i mentalitet ljudi je drugaciji i verujem da bi prodavnica opstala! Stavise, da bi radila punom parom... Jer ovde biti "freak" je cool hehe
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeMon Sep 10, 2012 12:27 am

Blago se tebi ... Ovde si freak ako se oblacis u crno ili imas pirsing na usni a jedino možes biti cool ako si nafurana kurv*!!! Mrzim sto zivim na prostorima gde nemas pravo biti ono sto jesi... ljudi ce te manje vredjati i osudjivati ako kažes da se bavis prostitucijom nego ako kažeš da se baviš magijom Sad Sad Sad
Na vrh Go down
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeMon Sep 10, 2012 4:12 pm

A kao da je bitno sta drugi kazu? Laughing
Mene je isto u pocetku pogadjalo, i puno sam propatio zbog toga, ali nekako, kako godine odmicu, sve me vise boli k*rac (da izvinete) za to sta drugi misle o meni. Cool
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitimeWed Sep 12, 2012 4:11 pm

Da je stvar samo u onome što drugi MISLE,ja se ne bih uopće nervirala.Ali oni te vrijeđaju,omalovažavaju i čine žrtvom nasilja ako imaš samo malo drukčiji stav od njih,a ne smijem ni pomisliti šta bi rekli da znaju da sam vještica affraid
A vjerujte mi,takav stav društva nije nimalo emocionalno jednostavan za tebe,posebno ako imaš 15 godina scratch
Na vrh Go down
Sponsored content





Lični oltari i alati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Lični oltari i alati   Lični oltari i alati Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Lični oltari i alati
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Magični pribor-
Idi na: