arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Načini meditiranja

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Načini meditiranja Empty
KomentarNaslov komentara: Načini meditiranja   Načini meditiranja Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 6:55 pm

Kako vi meditirate i koje su neke vrste meditacije koje praktikujete?

Ja lično najčešće radim jedan tip meditacije sa vizualizacijom koji uključuje Mjesec ili Sunce, u zavisnosti od doba dana. Namjestim se udobno, sjedeći a i često ležeći s obzirom da je često radim prije spavanja i opustim se. Polako dišem i koncentrišem se na udisanje i izdisanje. Počinjem zamišljati sjajnu zraku Mjeseca/Sunca kako se spušta do moje glave-trećeg oka. Ja upijam tu zraku i svjetlost počinje da mi se širi tijelom od glave, preko ramena, trupa do stopala i ispunjava svaki dio mene, i izbacuje sve negativno u meni u vidu crnila koje nestaje pod sjajom svjetlosti. Zraka nastavlja da me ispunjava energijom i jača me. Kada radim rituale, uglavnom ne otvaram krug tradicionalno već zamišljam kako Mjesečeva/Sunčeva energija počinje isijavati iz mene, šireći se polako sve dok ne stvori zaštitnu sferu oko mene i ritualnog prostora.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Načini meditiranja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Načini meditiranja   Načini meditiranja Icon_minitimeSun Sep 09, 2012 8:24 pm

Ukoliko se ne koncentrisem na neki kristal ili orudje koje zelim da posvetim, moja meditacija je veoma jednostavna. Dopustam Univerzumu da Njegova energija udara u mene.
Upalim mirisni stapic (ili u poslednje vreme tamjan ili mirtu), sednem u lotos pozu, tipicnu pozu za meditaciju. Prekrstim ruke i noge i time se stvara energetski stiti oko mene. Nekad stavim i piramidicu na glavnu cakru, zbog energije. Ne razmisljam ni o cemu, samo pratim dah, i on me dovede do stanja gde osetim Univerzum. Ta energija me neobicno usreci i procisti. To je to. Smile Ne moze biti jednostavnije, samo ako znate kako da se iskljucite na 20ak minuta iz fizickog sveta.
Na vrh Go down
 
Načini meditiranja
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Meditacija-
Idi na: