arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Ciscenje i punjenje alata

Go down 
4 posters
AutorPoruka
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Ciscenje i punjenje alata Empty
KomentarNaslov komentara: Ciscenje i punjenje alata   Ciscenje i punjenje alata Icon_minitimeThu Aug 14, 2008 3:54 pm

Trebati ce Vam:
1. Mala posuda sa vodom
2. Mala posuda sa soli
3. Tamjan ili mirisni stapic
4. Arami i magicni stap
5. Crna svijeca
6. Pentagram


Nadite mirno mjesto ili ono koje uvijek koristite u ritualne svrhe.Posudu sa soli stavite na sjever,Mirisni stapic ili tamjan na istok,Svijecu na jug,Posudu sa vodom na zapad i Pentagram u sredinu.
Stvorite krug i pozovite cuvare kula odnosno elemente.
Kleknite prema sjeveru i uzmite prstima malo soli te procistite vodu.Upalite tamjan ili mirisni stapic te crnu cvijecu.Predmet koji zelite blagosloviti i napuniti stavite ispred crne svijece.
Kleknite , te uzmite predmet u ruke i prenesite ga kroz dim tamjana tri puta i recite:"Prociscujem ovaj predmet snagama Zraka!"i zamislite kako dim odnosi sve lose iz predmeta.
Pronesite predmet kroz plamen crne svijece tri puta i recite:"Prociscujem ovaj predmet snagama Vatre!" i zamislite za je plamen spalio sve lode u predmetu.
Pronesite onda predmet kroz vodu tri puta te recite:"Prociscujem ovaj predmet snagama Vode!" i zamislite da je voda isprala sve lose iz predmeta.
Pronestie tada predmet kroz sol tri puta te recite:"Prociscujem ovaj predmet snagama Zemlje!" i zamislite da je zraka iz zemlje procistila predmet.
Punjenje je prakticki isto samo morate prilagoditi rijeci.Zahvalite Velikoj Boginji i Velikome Bogu te ih otpustite u miru.Otpustite cuvare kula te otvorite krug obrnutim redoslijedom objasnjenim gore. Na kraju cucnite , polozite ruke na golu zemlju te tecite:"Neka tako Bude!"
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Alexdandar

Alexdandar


Broj komentara : 52
Join date : 2013-03-06
Age : 30

Ciscenje i punjenje alata Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ciscenje i punjenje alata   Ciscenje i punjenje alata Icon_minitimeMon May 05, 2014 1:46 am

Sve je ovo dobro, do dela gde se treba zahvaliti ,,Velikoj Boginji i Velikom Bogu"
Nesto treba da bude jasno da sve politeisticke religije i monoteisticke religije su iste samo je razlika u imenovanju.
Kod moneteistickih Bog (Stvoritelj) + Andjeli
Kod politeisticki Bog stvoritelj + ostali bogovi
tj. hocu da kazem andjeli = bogovi
znaci ako kazes bog i boginja treba da kazes i njihova imena bog taj boginja ta.
E sad video sam na forumu da u vicci kazete se veruje da sve ima musku i zensku stranu sto ispada onda da su veliki bog i boginja deo jednog, al to bas i nije tacno, samo entiteti koji se inkarniraju mogu da imaju pol (muski ili zenski) a i ne-moraju, a visi andjeli (ili bogovi) i stvoritelj se ne inkarniraju pa nemaju pol.
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Ciscenje i punjenje alata Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ciscenje i punjenje alata   Ciscenje i punjenje alata Icon_minitimeMon May 05, 2014 10:33 pm

Dobra stvar kod paganizma je što ostavi dosta toga ličnom tumačenju i shvatanju, te nalaženju sistema vjerovanja koji najviše odgovara individualnim potrebama, zato ima toliko grana i smjerova paganizma. A pored toga ovaj spell je nađen negdje na internetu prije 6 godina Very Happy Vjerovatno vodi porijeklo iz neke wicca knjige, dok ja lično se ne slažem više sa wiccom.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Alexdandar

Alexdandar


Broj komentara : 52
Join date : 2013-03-06
Age : 30

Ciscenje i punjenje alata Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ciscenje i punjenje alata   Ciscenje i punjenje alata Icon_minitimeThu May 08, 2014 3:57 am

Jeste ali cini mi se da je paganizam ustvari naziv zajedno za sve mnogobozacke religije a ne za jednu odredjenu,
mislim takodje da su sve paganske religije: starovekovna egipatska, helenska, persiska, rodnoverje itd. striktne i u sustini iste (sva bozanstva se ponavljaju samo pod razlicitim imenima) nego su knjige i zapisi izgubljeni (spaljeni, nestali), obicaji zaboravljeni pa su nastale mnoge rupe u tim religijama koje ostavljaju mesta za razlicita tumacenja.
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Ciscenje i punjenje alata Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ciscenje i punjenje alata   Ciscenje i punjenje alata Icon_minitimeFri Jun 13, 2014 7:16 pm

Alexdandar (citat):
Jeste ali cini mi se da je paganizam ustvari naziv zajedno za sve mnogobozacke religije a ne za jednu odredjenu,
mislim takodje da su sve paganske religije: starovekovna egipatska, helenska, persiska, rodnoverje itd. striktne i u sustini iste (sva bozanstva se ponavljaju samo pod razlicitim imenima) nego su knjige i zapisi izgubljeni (spaljeni, nestali), obicaji zaboravljeni pa su nastale mnoge rupe u tim religijama koje ostavljaju mesta za razlicita tumacenja.
Upravo tako Very Happy 
Mnoge religije imaju dosta toga zajedničkog. Vjerovatno postoje (ili su postojali) izvori na kojima se temeljio nastanak svega toga, ali ne postoje konkretni dokazi.

Ja božanstva ne doživljavam kao živa bića, nego više kao energije koje su tu za nas, pa se zbog toga ne zamaram imenima Neutral 
Na vrh Go down
Alexdandar

Alexdandar


Broj komentara : 52
Join date : 2013-03-06
Age : 30

Ciscenje i punjenje alata Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ciscenje i punjenje alata   Ciscenje i punjenje alata Icon_minitimeSat Jun 14, 2014 8:17 pm

Pa mnoga bozanstva (andjeli) i jesu samo energija a ne entiteti, verovatno vecina demona.
Na vrh Go down
Karmen

Karmen


Broj komentara : 16
Join date : 2013-08-12

Ciscenje i punjenje alata Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ciscenje i punjenje alata   Ciscenje i punjenje alata Icon_minitimeWed Jul 02, 2014 3:00 am

Alexdandar (citat):
Pa mnoga bozanstva (andjeli) i jesu samo energija a ne entiteti, verovatno vecina demona.

Demoni  Very Happy ! Konacno da ih je neko spomenuo! Mislim da sam do sada par puta imala iskustva sa njima  pale  No  scratch , zato zelim da znam sto vise  study . @Alexdandar, bila bih ti jako zahvalna kada bi mi rekao nesto vise o njima (mozda da otvorimo temu, posebno za demone) ???
Na vrh Go down
Alexdandar

Alexdandar


Broj komentara : 52
Join date : 2013-03-06
Age : 30

Ciscenje i punjenje alata Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ciscenje i punjenje alata   Ciscenje i punjenje alata Icon_minitimeTue Jul 08, 2014 10:59 am

OK, cim budem imao malo vise vremena!!!
Na vrh Go down
Karmen

Karmen


Broj komentara : 16
Join date : 2013-08-12

Ciscenje i punjenje alata Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ciscenje i punjenje alata   Ciscenje i punjenje alata Icon_minitimeWed Jul 09, 2014 1:48 am

Alexdandar (citat):
OK, cim budem imao malo vise vremena!!!

 Very Happy Hvala ti puno  Very Happy Very Happy Very Happy cheers 
Na vrh Go down
Sponsored content





Ciscenje i punjenje alata Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ciscenje i punjenje alata   Ciscenje i punjenje alata Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ciscenje i punjenje alata
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Rituali i čarolije-
Idi na: