arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Spelovi vezani za ljubavne probleme

Go down 
+3
Shadow Vanskelig
magicgirl181
Mist
7 posters
AutorPoruka
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Spelovi vezani za ljubavne probleme Empty
KomentarNaslov komentara: Spelovi vezani za ljubavne probleme   Spelovi vezani za ljubavne probleme Icon_minitimeWed May 20, 2009 7:19 pm

Odbrana od ljubavnih vradzbina


Ako pronadjete ljubavne cini koje vam je neko podmetnuo tad te ucine trebate uzeti lijevom rukom i potopiti ih u loncic sa obicnom vodom, a nakon pet minuta treba u tu vodu ubaciti ili malo hipermangana ili kapnuti nekoliko kapi plave tinte, kako bi se voda obojila.Loncic treba poklopiti i cuvati dvanaest sati a nakon toga i njega i njegov sadrzaj baciti na neko usamljeno mjesto.

Od utjecaja podmetnutih carolija ljubavi mozete se i odbraniti i nosenjem odredjenih sredstava zastite.Na primjer, uvijek je dobro nositi pod lijevim reverom kaputa, sto neprimjetnije, obicnu iglu, cija je usica pozlacena.Ta igla jedan je od nacina da se nametnuta energija neutralizira.Igla ne smije sluziti za neke druge svrhe a njeno zastitno trajanje je neograniceno.Ako je upotrebiti za nesto drugo, tad je morate sto prije baciti i na njeno mjesto staviti drugu.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Spelovi vezani za ljubavne probleme Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spelovi vezani za ljubavne probleme   Spelovi vezani za ljubavne probleme Icon_minitimeWed May 20, 2009 7:19 pm

Magijom do zaborava

Da biste zaboravili nakon raskida voljenu osobu, ucinite nekih od ovih vjesticijih obreda-

Fotografije je najbolje spaliti.Najbolje je posegnuti za nekim metalnim tanjurem ili pladnjem okruglog oblika i staviti ga u sredinu, izmedju dvije crne svijece.Kad se one pripale, u Venerin sat, sve fotografije se kidaju na cetiri dijela i stavljaju na hrpu, koje se zatim pripaljuju s obje svijece odjednom.Pepeo i ostaci neizgorenih dijelova slika trebaju se baciti u neku vodu-tekucicu i to preko lijevog ramena, ne gledajuci unazad i izbjegavajuci ubuduce to mjesto.

Svjeze kokosije jaje treba staviti u Venerin sat unutar istokracnog trokuta od tri crne svije.Gledajuci ga, treba sto snaznije zeljeti zaborav.Kada prodje Venerin sat jaje se stavlja pod jastuk i ostaje pod njim tri noci a svaki put neposredno pred spavanje i odmah po budjenju treba svom silinom misli traziti zaborav nekad drage osobe.
Nakon tri noci jaje se uzima u lijevu ruku, umata u crni papir i s njim se odlazi na neki most, ispod kojeg tece rijeka ili potok.Neprimjetno, jaje valja baciti u vodu i odmah se udaljiti sa tog mjesta bez osvrtanja.

Pomoci moze i bajanje.U Venerin sat treba pripaliti tri crne svijece i unutar njih staviti papir na kojem smo ispisali sto konkretniju zelju za zaboravom.Gledajuci papir u sredinu treba svom snagom svojih misli zeljeti i traziti zaborav.Uz to se poluglasno i baje -" Kao sto ces ti nestati, tako neka nestane sjecanje koje me mori.Odlazi od mene, jer sam ja otisao/otisla od tebe".
Na kraju Venerinog sata papir treba staviti na neki okrugli metalni podmetac i pripaliti sa sve tri crne svijece.Ostatak gara ili neizgoreni komadici bacaju se u vodu tekucicu.

Da bi se pojacali obredi zaboravljanja savjetuje se - ako se ne uspije ni jedan do sada spomenutih obreda- obuci potpuno crnu odjecu, od glave do pete i zatim jedan od navedenih obreda ponoviti, ali ovaj put odjeven u crno.U ni jednom od prethodnih slucajeva ne treba se oko mjesta obreda raditi magijski krug, ali kada se koristi crna odjeca takav je krug obavezan.To ni u kojem slucaju ne smijete smetnuti sa uma.

blessed be.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Spelovi vezani za ljubavne probleme Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spelovi vezani za ljubavne probleme   Spelovi vezani za ljubavne probleme Icon_minitimeMon Feb 13, 2012 5:50 pm

Mist (citat):
Magijom do zaborava


Da bi se pojacali obredi zaboravljanja savjetuje se - ako se ne uspije ni jedan do sada spomenutih obreda- obuci potpuno crnu odjecu, od glave do pete i zatim jedan od navedenih obreda ponoviti, ali ovaj put odjeven u crno.U ni jednom od prethodnih slucajeva ne treba se oko mjesta obreda raditi magijski krug, ali kada se koristi crna odjeca takav je krug obavezan.To ni u kojem slucaju ne smijete smetnuti sa uma.

blessed be.

Kakve veze ima crna odjeća s tim???Je li to ima veze sa pozitivnom/negativnom energijom???

Blessed be Smile
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Spelovi vezani za ljubavne probleme Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spelovi vezani za ljubavne probleme   Spelovi vezani za ljubavne probleme Icon_minitimeTue Feb 14, 2012 12:07 pm

Crna boja ti općenito predstavlja magiju, misticizam, ali i sve boje ujedinjene, možda je zato preporučena. A i crna je oduvijek boja koju su oblačile Vještice, barem koliko sam ja pronašla u knjigama i na netu Wink
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Spelovi vezani za ljubavne probleme Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spelovi vezani za ljubavne probleme   Spelovi vezani za ljubavne probleme Icon_minitimeSun Feb 19, 2012 6:15 pm

A možeš li mi molim te objasniti šta je to Venerin sat?Mist ga je nešto spominjala... confused
Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Spelovi vezani za ljubavne probleme Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spelovi vezani za ljubavne probleme   Spelovi vezani za ljubavne probleme Icon_minitimeSun Feb 19, 2012 11:31 pm

magicgirl, ja mislim da je ,,venerin sat,, vreme kad je venera dominanta planeta Very Happy to je obicno petkom ali ustvari evo ti raspored kad koja planeta vlada nadam s da ce ti to pomoci
Časovi Nedelja Ponedeljak Utorak Sreda Četvrtak Petak Subota
6:00 (oko izlaska Sunca) Sunce Mesec Mars Mercur Jupiter Venera Saturn
7:00 Venera Saturn Sunce Mesec Mars Mercur Jupiter
8:00 Mercur Jupiter Venera Saturn Sunce Mesec Mars
9:00 Mesec Mars Mercur Jupiter Venera Saturn Sunce
10:00 Saturn Sunce Mesec Mars Mercur Jupiter Venera
11:00 Jupiter Venera Saturn Sunce Mesec Mars Mercur
12:00 Mars Mercur Jupiter Venera Saturn Sunce Mesec
13:00 Sunce Mesec Mars Mercur Jupiter Venera Saturn
14:00 Venera Saturn Sunce Mesec Mars Mercur Jupiter
15:00 Mercur Jupiter Venera Saturn Sunce Mesec Mars
16:00 Mesec Mars Mercur Jupiter Venera Saturn Sunce
17:00 Saturn Sunce Mesec Mars Mercur Jupiter Venera

Planetarni Časovi Noći
Časovi 1Sunceday 2Monday 3Tuesday 4Wednesday 5Thursday 6Friday 7Saturday
18:00 1Jupiter 2Venera 3Saturn 4Sunce 5Mesec 6Mars 7Mercur
19:00 1Mars 2Mercur 3Jupiter 4Venera 5Saturn 6Sunce 7Mesec
20:00 1Sunce 2Mesec 3Mars 4Mercur 5Jupiter 6Venera 7Saturn
21:00 1Venera 2Saturn 3Sunce 4Mesec 5Mars 6Mercur 7Jupiter
22:00 1Mercur 2Jupiter 3Venera 4Saturn 5Sunce 6Mesec 7Mars
21:00 1Mesec 2Mars 3Jupiter 4Venera 5Saturn 6Sunce
24:00 1Saturn 2Sunce 3Mesec 4Mars 5Mercur 6Jupiter 7Venera
1:00 1Jupiter 2Venera 3Saturn 4Sunce 5Mesec 6Mars 7Mercur
2:00 1Mars 2Mercur 3Jupiter 4Venera 5Saturn 6Sunce 7Mesec
3:00 1Sunce 2Mesec 3Mars 4Mercur 5Jupiter 6Venera 7Saturn
4:00 1Venera 2Saturn 3Sunce 4Mesec 5Mars 6Mercur 7Jupiter
5:00 1Mercur 2Jupiter 3Venera 4Saturn 5Sunce 6Mesec 7Mars


Na vrh Go down
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Spelovi vezani za ljubavne probleme Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spelovi vezani za ljubavne probleme   Spelovi vezani za ljubavne probleme Icon_minitimeTue Feb 21, 2012 12:21 am

Joj Mist mislim da su obredi koje si ti napisala malo komplikovni (bar meni xD), imam jedan ritual koji sam isprobao i deluje,neverovatno dobro!!!!!!!Tokom opadajuceg meseca se treba izvoditi.Veoma je jednostavan.trebaju ti:jabuka,malo veci ekser i morska(ali ja sam koristio obicnu) so.Samo uzmes jabuku i na nju ekserom napises ,,Ljubav prema __________,, i onda je posolis pa zatim uzmes u ruke i ponavljas ono sto pise na jabuci,zamisljajuci kako se to ostvaruje.Dok zamisljas sve to u sebi samo meditiraj i kroz krunsku cakru upijaj suncan sjajnu energiju koja prolazi kroz grlnu,srcanu i onda prolazi kroz manje cakre a ramenima pa onda kroz cakre na dlanu pa konacno u jabuku. Zatim probodes je ekserom,iskopas rupu u zemlji zatim opet posolis jabuku ali ovog puta zajedno sa rupom,zatim zakopas jabuku i to je to.Znam da mozda ovako izgleda komplikovano ali uopste nije.Jednostavno i brzo! a sto je najbolje je to sto odmah, ODMAH deluju i mogu se koristiti za sve,mislim za sve navike poput,npr.kasnog ustajanja,lenjosti,...samo sto napises na jabuku npr. ,, kasno ustajanje,, , ,,lenjost,,... nadam se da sam svima pomogao bar malo I love you
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Spelovi vezani za ljubavne probleme Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spelovi vezani za ljubavne probleme   Spelovi vezani za ljubavne probleme Icon_minitimeSat Mar 10, 2012 4:48 pm

magicself (citat):
nadam se da sam svima pomogao bar malo I love you
Naravno da jesi.Hvala puno Very Happy
Na vrh Go down
PentaGram

PentaGram


Broj komentara : 1
Join date : 2012-08-21

Spelovi vezani za ljubavne probleme Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spelovi vezani za ljubavne probleme   Spelovi vezani za ljubavne probleme Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 5:45 pm

Ja sam mišljenja da korišćenje tuđica (tuđih reči) pri Magiji nije dobro nili korisno.
Na vrh Go down
http://www.okultopedija.com
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Spelovi vezani za ljubavne probleme Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spelovi vezani za ljubavne probleme   Spelovi vezani za ljubavne probleme Icon_minitimeTue Aug 21, 2012 6:16 pm

Slažem se, mi se najbolje snalazimo na našem jeziku i najlakše ćemo preko njega izraziti svoju volju, misli, osećanja... Smile
Na vrh Go down
Aradia

Aradia


Broj komentara : 106
Join date : 2012-09-27
Mjesto : Bihać

Spelovi vezani za ljubavne probleme Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spelovi vezani za ljubavne probleme   Spelovi vezani za ljubavne probleme Icon_minitimeSun Sep 30, 2012 9:39 pm

Magija je samo jedna jedina. Vjesticija znanja su samo jedna i jedina. Unutar njih nema stroge podjele na bijelo i crno, na pozitivno i negativno. Zato svaka bijela magija i sebi sadrzi i zrnce crne te obrnuto. Ono sto zapravo razlikuje bijelu od crne magije jesu nacin rada i cilj koji se zeli postici. Zelite li nekome pomocu vjesticije magije nauditi, onda je rijec o crnoj magiji. Ako mu zelite napraviti dobro, onda je to bijela magija. Zato se i prije svakog obreda treba zapitati kakve posljedice moze izvrseni obred imati po onu drugu osobu.
Uzmimo, na primjer, ljubav. Zelite pomocu magije u nekome izazvati ljubavne osjecaje prema sebi.Ali, je li ta osoba vec vezana ljubavnim osjecajima prema nekoj drugoj osobi?. Necete li svojim djelovanjem izazvati nesrecu onda u te druge osobe, kojoj su vec poklonjeni osjecaji prizeljkivanog bica. Razrjesenje u ovakvim dilemama dat ce vam vasi moralni osjecaji.Oni ce vas uputiti na put bijele magije. Naime, ako ste vezani uz neku osobu brakom i ona izvan braka daje svoje osjecaje drugoj osobi, vase je moralno pravo da pokusate vratiti tu osobu k sebi, jer je moralno pravo vaseg posjedovanja vece i starije od nekog novog prava. Vi, ukratko, imate prvenstvo i zbog toga mozete uciniti vjesticiji ritual, jer je opravdan. Bio bi neopravdan da vas voljena osoba napusti, pa da joj se vi zelite osvetiti.
Bijela magija znaci ciniti dobro ljudima oko sebe. Ako ste sigurni da ce poduzeti vjesticiji ritual biti zapravo u korist onoga prema kojem je usmjeren, onda je rijec o bijeloj magiji. Ako taj obred moze osobi nanijeti zlo, onda je rijec o crnoj magiji, koja se ne savjetuje. Naime, zlo se uvijek vraca na onog ko ga je napravio.
Upravo zato u sebi treba razvijati samo dobre osjecaje i samo dobre zelje. Osvetu, bijes i zlo prepustite onima ciji su putevi drugaciji od vasega.
Na vrh Go down
Sponsored content





Spelovi vezani za ljubavne probleme Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spelovi vezani za ljubavne probleme   Spelovi vezani za ljubavne probleme Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Spelovi vezani za ljubavne probleme
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Ljubavna magija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Rituali i čarolije-
Idi na: