arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Rodnovjerstvo (Paganizam)

Go down 
+6
magicgirl181
oldtree
luna08
Dantea
moonlight drive
Svetovid
10 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Svetovid

Svetovid


Broj komentara : 5
Join date : 2009-08-09

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeMon Aug 31, 2009 12:51 am

sta mislite o tome? xD
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeMon Aug 31, 2009 2:06 am

Religija kojoj ja pripadam... Very Happy Malo je cudna formulacija ove recenice, ali skontace svako. Nasa izvorna religija... I svima nam je pomalo u krvi, samo sto neki to ne znaju. Necu sada da ovaj post ispunim mrznjom prema hriscanstvu i drugim povezanim stvarima, ali je cinjenica da se nakon pojave hriscanstva mnogo toga gubi sto se tice rodnovjerstva... Mnogo hramovi su unistavani. Ali je i ostalo nekoliko... Citao sam neku statisktiku u skorije vreme i primetio sam da ima sve vise i vise rodnovjernika na prostoru slavenskih zemalja. Vracamo se korenima. Stari Bogovi se bude! Ziveo Perun! Very Happy
Na vrh Go down
Svetovid

Svetovid


Broj komentara : 5
Join date : 2009-08-09

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeTue Oct 27, 2009 12:30 am

zasto nema odgovora na ovu temu? Very Happy
Na vrh Go down
Dantea

Dantea


Broj komentara : 9
Join date : 2010-06-06
Age : 30
Mjesto : Sarajevo

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeSun Jun 06, 2010 3:56 pm

moonlight drive (citat):
Religija kojoj ja pripadam... Very Happy Malo je cudna formulacija ove recenice, ali skontace svako. Nasa izvorna religija... I svima nam je pomalo u krvi, samo sto neki to ne znaju. Necu sada da ovaj post ispunim mrznjom prema hriscanstvu i drugim povezanim stvarima, ali je cinjenica da se nakon pojave hriscanstva mnogo toga gubi sto se tice rodnovjerstva... Mnogo hramovi su unistavani. Ali je i ostalo nekoliko... Citao sam neku statisktiku u skorije vreme i primetio sam da ima sve vise i vise rodnovjernika na prostoru slavenskih zemalja. Vracamo se korenima. Stari Bogovi se bude! Ziveo Perun! Very Happy

Zar oni nisu imali jako neke odvratne obreda kao npr. jedenje vlastitih roditelja, zrtvovanja djece, incest... itd?
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeTue Jan 11, 2011 1:19 am

Dantea (citat):
moonlight drive (citat):
Religija kojoj ja pripadam... Very Happy Malo je cudna formulacija ove recenice, ali skontace svako. Nasa izvorna religija... I svima nam je pomalo u krvi, samo sto neki to ne znaju. Necu sada da ovaj post ispunim mrznjom prema hriscanstvu i drugim povezanim stvarima, ali je cinjenica da se nakon pojave hriscanstva mnogo toga gubi sto se tice rodnovjerstva... Mnogo hramovi su unistavani. Ali je i ostalo nekoliko... Citao sam neku statisktiku u skorije vreme i primetio sam da ima sve vise i vise rodnovjernika na prostoru slavenskih zemalja. Vracamo se korenima. Stari Bogovi se bude! Ziveo Perun! Very Happy

Zar oni nisu imali jako neke odvratne obreda kao npr. jedenje vlastitih roditelja, zrtvovanja djece, incest... itd?

Nikad! Čitajući stare spise naših predaka to možemo shvatiti. Staru veru najviše je satanizovalo hrišćanstvo jer ju je videlo kao nepodobnu... Nažalost, neki ljudi na to nasedaju a da pritom ne žele da čuju drugu stranu...
Citiraću deo iz Velesove knjige koji govori o tome:

Bogovi ruski ne traže ljudske žrtve niti životinjske
jedino plodove, voće, cveće i zrnevlje, mleko, suru napitak od trava spravljen
i med. Nikada živu pticu ni ribu. To Alani i Varjagi bogovima prinose
žrtvu drugu, strašnu, ljudsku. Mi to ne činimo jer smo Dajbogovi
unuci i ne idemo stopama tuđim.

Nadam se da je sada jasnije. Inače, za neupućene Velesova knjiga je najstariji spis starih Slovena.
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeThu Jan 20, 2011 1:55 am

Evo par slika meni jako dragih, nadam se da vam se sviđa. Smile

Rodnovjerstvo (Paganizam) 2dv23xu

Rodnovjerstvo (Paganizam) 2412rcz

Rodnovjerstvo (Paganizam) Zixabm

Jel da da je predivno? sunny
Na vrh Go down
luna08

luna08


Broj komentara : 3
Join date : 2011-01-31
Age : 34

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeMon Feb 07, 2011 1:05 am

uvijek mi je u kršćanstvu nešto nedostajalo, nije me to istinski ispunjavalo. čitajući o wicci, o toj religiji, načinu života, sve se preokrenulo.
sad drugačije gledam na sve oko sebe. vratila sam se korjenima! Very Happy
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeWed Jun 15, 2011 3:32 am

U Hrišćanstvu nešto nedostaje, u pravu si. Nedostaje taj osećaj privrženosti dolinama, rekama, jezerima, šumama, planinama... Šta znam, možda je to baš zato jer je Hrišćanstvo stvoreno u predelima ove planete koje baš ne obiluju prirodnim bogatstvima, kakvih recimo ima ovde kod nas.

Inače, bacite pogled na ove slike. Slikao ih je isti čovek čije su i ovo par slika koje već postavih. Čini mi se da se zove Vsevolod Ivanov. Sve slike su, kao što ćete primetiti rodnoverne tematike. Pa, uživajte! Very Happy

Rodnovjerstvo (Paganizam) 2jfzzeo
Rodnovjerstvo (Paganizam) 10oju6f
Rodnovjerstvo (Paganizam) 14tmw7s
Rodnovjerstvo (Paganizam) 64e6xl
Rodnovjerstvo (Paganizam) 2myu9uc

Како čarobno...
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeTue Jun 28, 2011 9:11 am

Srećan vam dan Svetovida, Boga rata i zaštitnika nas Slovena od najtežih dana! Neka nas čuva Svetovid! Slava mu i hvala!
Na vrh Go down
oldtree

oldtree


Broj komentara : 24
Join date : 2009-01-07

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeMon Jul 18, 2011 10:54 am

[quote="moonlight drive"][quote="Dantea"]
moonlight drive (citat):

Nadam se da je sada jasnije. Inače, za neupućene Velesova knjiga je najstariji spis starih Slovena.

Zar nije dokazano da je Velesova knjiga falsifikat? ili sam ja pogrešno obavešten.


Uzgred slike su prelepe.
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeMon Jul 18, 2011 5:23 pm

Mišljenje da je falsifikat najviše je zastupljeno kod nemačkih istoričara. Ali uzmimo u obzir okolnost, da ako se dokaže autenitičnost knjige, odmah pada u vodu sve ono za šta su Nemci vekovima smatrali nas Slovene. Dokazaće se da su Sloveni imali pismo pre Germana. A to Nemci sigiruno ne žele ni u kom slučaju da priznaju. Pa zbog toga potežu priču o tome kako je Velesova knjiga falsifikat. Samo treba pogledati pismo kojim je knjiga pisana. Uostalom, ako je falsifikat, zašto je pisana pismom koji se više koristi? I zašto bi toliko potrajalo da se to pismo rastumači? Inače, to nije nikakvo izmišljeno pismo, već je dokazano da su se Sloveni njime služili.
Postoji čak i objašnjenje kako je Velesova knjiga stigla tamo gde je. U svetilištu Boga Svetovida, u Arkoni, čuvana je Velesova knjiga, činija Boginje Mater Sva koju je ona darovala Slovenima, i još dosta dragocenosti. 1168. godine, danski kralj Valdemar i nadbiskup Absalon uništavaju svetilište. Ali grupa slovenskih monaha pokušava da se spasi zajedno sa dragocenostima. Krenuli su prvo na jug, preko Poljske stigli su u Srbiju. U svim slovenskim državama kojim su prošli, ukazana im je počast. Iz Srbije oni kreću prema Ukrajini i Rusiji. Stigli su u tamo posle izvesnog vremena, i tamo najverovatnije ostaju. Otud je Velesova knjiga pronađena baš tu. A tekst koji opisuje kako je u 20. veku pronađena Velesova knjiga, nalazi se na početku mog izdanja knjige.


Bila je pozna jesen 1919. godine. Građanski rat u Rusiji još je trajao, ali se već nazirao poraz belih. Pukovnik carske ruske vojske Fjodor Arturovič Izenbek (1890. St. Petersburg, - 1941. Brisel), tražeći sigurno sklonište obreo se na imanju Kurakinovih u Ukrajini. u predivnom dvorcu naišao je na pustoš. Domaćini su bili mučeni, pa ubijeni, sve vredno je opljačkano, unutrašnjost demolirana. Tumarajući nekada prebogato opremljenim prostorijama i pokušavajući da sebe ubedi da je sve što vidi samo deo ružnog sna, u uglu jedne sobe, kraj gomile knjiga, pukovnik Izenbek je primetio nekoliko razbacanih daščica. Krenuo je na tu stranu više radi knjiga... Bili su to, ispostaviće se kasnije, koraci koji će ući u istoriju.

Put Velesove knjige se može saznati. Wink

Da, slike su stvarno predivne. Imam još dosta slika tog umetnika, pa ću najverovatnije postaviti ovih dana.
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeFri Aug 05, 2011 2:15 am

Rodnovjerstvo (Paganizam) Il99no

Rodnovjerstvo (Paganizam) Ej76t5

Rodnovjerstvo (Paganizam) De92et

Evo nekoliko slika lesovika. On je Vilinsko biče, čuvar šume. Ime mu potiče od reč les, što na staroslovenskom znači šuma. Zaštitnik je svega što se u njoj nalazi, uključujući i životinje. Takođe je i zaštitnik pastira, i čuvar stoke. Najčešće se nalazi u društvu medveda. Lesnik, odnosno lesovik, može imati više obličja. Obrastao je u runo, što možete videti na na drugoj slici. Kada uzima ljudsko obličje, kažu da nema obrve, ili pak ima samo jedno oko. Priča se da lesovik nema senku, te da se njegov dolazak jedino može ćuti zvucima koje proizvodi hodom. Takođe, veoma lepo svira frulu.

Slava Lesoviku!
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeThu Sep 01, 2011 12:58 am

Doletela nam je ptica na drvo i zapevala. Svako
njeno pero sijalo je drugom bojom. I noć se pretvorila u dan jer je pevala
o bitkama iz prošlosti. Seća nas na borbe neprijatelja
i očeva naših koji nas gledaju sa neba sinjeg i osmehuju nam se.
I tako mi nismo sami jer su oni uvek uz nas. Sećamo se Peruna
i gle, nebom jezdi vesnik na konju belom. I on mač podiže
do nebesa, raseca oblake i grmi. A nama živa voda potiče koju ispijamo
jer Svarog izvor života na zemlji daruje.
Krava Zemunja na poljima sinjim
travu pase i njeno mleko teče po žitu nebeskom
i zvezdama nad nama noću sjaji. Obasjava nam jedini put
Prava koji želimo da sledimo.
Potomci slavni nose u srcu Rusiju koja jeste i biće
zemlja naša. Za nju se borimo i za nju umiremo kao što dan umire bez
Sunca i kao što Sunce gasne. I kao što tamu smenjuje veče koje umire ustupajući svoje mesto noći.
A noću Veles hodi Svargom po mleku nebeskom do svojih zdanja
i zorom nam vrata svoga hrama otvara. A mi očekujući da nas primi u blistavi hram,
pojemo pesme i Velesa slavimo od veka do veka kao jaganjci čisti.
Veles je precima našim podario znanja da zemlju oru i travu seju i žito žanju
u poljima rodnim, da snop u kuću stavljaju i poštuju kao oca božanskog.
Slava našim očevima i materama što nas naučiše da bogove poštujemo i pokazaše nam
put Prava koji sledimo i bogovima slavu pojemo i Sloveni smo.

Velesova knjiga, daščica 29.

Korisno je pročitati... Smile Sa ovog sajta, inače, možete naručiti Velesovu knjigu: http://www.pesicisinovi.co.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=53:2010-03-30-18-22-40&catid=4:2010-03-23-22-49-31&Itemid=23
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeTue Dec 06, 2011 2:31 am

http://www.laguna.rs/n1675_knjiga_slovenska_mitologija_laguna.html
Preporuka za knjigu! Možda jeste skuplja, ali vredna je zaista, ja sam oduševljen. Smile
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeWed Feb 08, 2012 5:34 pm

U islamu,kršćanstvu/hrišćanstvu nedostaje malo slobode.Uvijek neka ograničenja.Ne smije se ovo,ne smije se ono...Radi se samo o nekakvim bogovima koji nas mrko gledaju s nebesa i moraju se ispovijedati grijesi...
Kao što je već rečeno,ovaj forum nije namijenjen vrijeđanju drugih religija,ali JE LI UREDU TO ŠTO ONI VRIJEĐAJU NAS?
Pročitajte samo ovo: http://ateizam.org/index.php/religija/193-dobila-otkaz-jer-je-vjestica affraid
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeWed Feb 08, 2012 6:08 pm

Naravno da nije u redu, ali nemojmo uvek obraćati pažnju ako nas vređaju jer nisu vredni toga. Kao što rekoh već par puta, takvi ljudi su sami sebi najveća kazna. Mi se možemo ili skloniti od njih ili svoje stavove argumentovati i tako razbiti njihove (što toplo preporučujem:D), ali oni će uvek ostati sami sa svojim suludim idejama i sa svom mržnjom prema paganizmu i bili čemu drugom što smatraju za ,,zlo''. A život ispunjem samo mržnjem je opasan, najviše po njih same. Very Happy

Inače, neki dan baš pročitah da su stručnjaci koji su istraživali Bibliju ustanovili da je hrišćanski Bog ubio tačno 2 391 421 čoveka! I to po njihovoj svetoj knjizi. Eto, toliko o njihovoj ljubavi i praštanju. A znate li koliko je Sotona ubio ljudi? Prema istoj toj Bibliji, samo deset! Verovali ili ne. Very Happy
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeThu Feb 09, 2012 12:09 am

Pročitala sam to i čisto se zgrozila. Još sad razmišljam o tome da se nagodinu prijavim za Policijsku akademiju pa možda dobijem priliku i ranije početi s prakticiranjem Wicce. Današnje stanovništvo je puno predrasuda i dozlaboga zadrto u neka primitivna vjerovanja, puj!
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeThu Feb 09, 2012 1:58 am

Ma to je Biblija, mi nemamo ništa s tim. Mi smo se pronašli u paganizmu. Mi slavimo život, prirodu i mudrost. Smile A ne smrt, poniznost i patnju, kao što to hrišćani rade. Ali zamislite samo kakva je ta njihova religija u čijoj se svetoj knjizi nalazi toliko ubistava, gneva, patnje, kažnjavanja od strane Boga i za nešto što su ljudi krivi a i za nešto što nisu... Užasno. Samo se setite potopa, pa zar to nije neka vrsta genocida? Bog nije bio zadovoljan svetom koji je napravio, pa potopio sve. I krive i nedužne. To naši Bogovi (Bili mi Rodnoverci, Asatruanci, Wiccani ili neki drugi pagani) nikada ne bi uradili. Mi imamo sasvim drugačiji pristup našim Bogovima. Dok u hrišćanstvu sa jedne strane pričaju o ljubavi, toleranciji, miru... A sa druge njihov Bog ubija i krive i nedužne. Ne znam kako oni shvataju pojam praštanja, ali u svakom slučaju njihov Bog ne primenjuje ono što uči svoje sledbenike da primene. A još šta su hrišćani tokom istorije radili, samo se setite krstaških ratova, inkvizicije, osvajanja juzne i severne Amerike... I još brdo stvari. Ni Islam nije ništa bolji. Ako ne i gori.

Baš kao je to rekao Šopenhauer...
,,U čast hrišćanskog boga krvarilo je neuporedivo više ljudskih žrtava, no na oltarima svih paganskih bogova zajedno na obema polovinama kugle zemljine".

Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeThu Feb 09, 2012 3:25 am

Ma da. A i kada kažu to da su putevi njihovog Boga čudni, to nekad znači i da nemaju više argumenata. xD Kad ne znaju šta da kažu, vade se na svog Boga. Pa baš tako, naši Bogovi imaju razumevanja za nas i usmeravaju nas na pravi put i pomažu nam da shvatimo lepotu i postanemo mudri, pravedni i dobri ljudi.
Dok hrišćani se većinom mole svom Bogu iz straha da ih Sotona ne uništi. Lako je shvatiti da je to jedna religija koja je puna i straha i patnje i bola i smrti i svega najmračnijeg što može postojati, a da se pri tome predstavljaju sasvim drugačije. I ne žele da nas saslušaju, nego baš kao što si ti reče, čim čuju reč paganizam, veštičarenje, veštica itd. itd. sve to svedu na nešto sotonsko i prljavo, a ne shvataju koliko je zapravo to čistije od njihovih misli i načina života. Strašno koliko su neki pojedinci postali zatucani. Sad
Ali promeniće se sve ovo uskoro, doći će ponovo vreme paganizma! Ove godine će se nešto krupno desiti. Majka priroda je već počela da se buni, pogledajmo samo vesti. Čovek je baš zbog hrišćanstva počeo u ovolikoj meri da uništava prirodu. Ali se priroda ljuti i sada će uništiti svakog onog ko želi da joj naudi. Čovek uništava prirodu jer to odgovara njegovoj prljavoj pohlepi, a priroda će uništiti njega jer je to zaslužio! Priroda je večna. flower

Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeThu Feb 09, 2012 4:10 am

Pohlepa im je mozgove pojela. Sad U svemu vide samo novac...Ja sam sada 4. godina ekonomske škole, učim jedan predmet koji se zove Osnove ekonomije i nalazim na tekst u kojem pričaju o prirodnim bogatstvima. Pričaju o šumama samo iz tog ugla koliko bi se dobilo drva da se sve poseku! Toliko sam se iznervirao da sam hteo da uhvatim tu knjigu i da je pocepam. Užasno kako nas uče. Sad Srećom pa sam ja shvatio koliko oni greše, ali neko to nažalost neće shvatiti i ceo život će mu propasti razmišljajući samo o načinima na koje će zgrnuti novac, a pri tome ne mareći ni za šta oko sebe. Koliko licemerno!
Zar niko ne može da shvati da i drveće ima dušu, da oseča isto koliko osećamo i mi? Kao i životinje. Sve su to naši prijatelji koje treba da poštujemo i volimo, a ne da ih iskorištavamo, kao što mnogi rade. Sad
Uf, razumem te potpuno! I ja bih plakao da sam se našao na tvom mestu! Toliko me zaboli kada čovek iz nehata samo jednu granu polomi, da mi dođe da skočim i da mu odmah slomim ruku! Pre par godina, iza moje zgrade rasla je jedna mlada stabljika Ginkoa. I jednog dana sam je video napola slomljenu! Toliko mi je to bilo žalosno, da sam hteo da zaurličem poput vuka koji peva svoju pesmu Mesecu u potrazi za nekim boljim svetom bez ovolike pohlepe!
I sada, u pravu si, i ja se osećam vrlo srećnije dok gledam kako priroda pokazuje svoju snagu! Smile
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeThu Feb 09, 2012 4:56 am

I meni je drago da nas ima još koji mislimo na isti način! Very Happy Pa da, tako i treba! Smile Biljke osećaju i sigurno razumeju to što im kažeš. A ja nameravam da ubuduće, kada god uberem biljku za nešto, nakon toga posadim istu tu biljku! :)Koja god da je to biljka u pitanju. Tako su ljudi i pre u praistoriji mislili. Tada su ljudi nažalost morali da love da bi se prehranili. Sad Protivnik sam svakom ubijanju životinja, ali sam se iznenadio kada sam saznao da su tada ljudi nakon što ubiju bizona recimo vršili ritual i molili se da se taj bizon ponovo rodi i zahvaljivali su mu se! Taj običaj se zadržao i kod starih Indijanaca. I ,,civilizacija'' je takve ljude proglasili za divljake. Pa ako ćemo tako ja ću uvek biti divljak i varvarin jer smatram da ovaj svet nazaduje od pojave hrišćanstva. U prvim oblicima paganizma, ljudi su se molili za dušu životinje koje su nažalost ubili jer su se morali prehraniti. A da se paganizam održao kao zvanična religija do današnjih dana, ja sam siguran da bi ljudi vremenom i našli način da se prehrane koristeći razne plodove iz prirode i ne nanoseći nikome bol. I tada bismo svi živeli u harmoniji, svi mi stanovnici ove planete. Smile
Uh, zgrozim se kad čujem koliko samo ima primera te ljudske moderne monstruoznosti i licemerja. Sad Koliko mi je žao tih životinja koje su svoj život dale da bi se ta razmažena Viktorija Bekam pojavila dva puta pred kamera sa tom torbom! Svaki život je jednak, baš kao što ti reče! I treba toga da budemo svesni. A ako je svaki život jednako bitan, onda je i svako ubistvo jednak zločin. Bilo da je to ubistvo nedužnog civila u ratu, ili trenutak kada lovačko zrno pogodi divokozu. Isto je!
Naravno da shvatam šta želiš reći, u potpunosti se slažem sa tvojim mišljenjem! Smile Volimo, pomažimo i živimo u harmoniji sa svim ostalim bićima na ovoj divnoj planeti! flower
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeThu Feb 09, 2012 5:26 am

Tako je! Very Happy Priroda je bila, jeste i biće naš vekovni zaštitnik! Smile
E, važi! I meni se vala spava, odoh odmah da legnem. Very Happy Nadam se da ću biti i sutra ovde u to vreme! I meni je bilo jako drago! Laku noć! Imaj mirne snove! Smile Budi blagoslovljen i neka te čuvaju Bogovi i Boginje, Priroda i sva magijska bića i bića koja su skrivena od pogleda običnog čoveka, ali su ipak tu sa nama, čuvaju nas i savetuju! sunny
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeThu Feb 09, 2012 5:14 pm

moonlight drive (citat):
Tako je! Very Happy Priroda je bila, jeste i biće naš vekovni zaštitnik! Smile
E, važi! I meni se vala spava, odoh odmah da legnem. Very Happy Nadam se da ću biti i sutra ovde u to vreme! I meni je bilo jako drago! Laku noć! Imaj mirne snove! Smile Budi blagoslovljen i neka te čuvaju Bogovi i Boginje, Priroda i sva magijska bića i bića koja su skrivena od pogleda običnog čoveka, ali su ipak tu sa nama, čuvaju nas i savetuju! sunny

Ja mislim da su svi oni bogovi koje su ljudi izmislili samo način da se ljudi kontroliraju.Npr.pogledajte sad ovaj rat 1992-1995. godine.Ja tada nisam bila rođena,ali itekako osjećam posljedice toga rata.A on je i izbio zbog toga što ne poštuju svi Allaha ili Isusa ili ne znam kojeg već boga.Kao što sam već negdje rekla,te religije su prepune zabrana.
Uostalom,briga me za njih,ali stvar je u tome što sam se ja prije nekoliko dana rekla frendici da sam vještica (ta frendica je muslimanka),a ona mi je počela trubiti o tome kako je đavo ušao u mene,kako bi bilo dobro da odem u džamiju,kažem hodži za svoje "grijehe"...
I sad mi vi recite,je li to normalno? scratch
Na vrh Go down
moonlight drive

moonlight drive


Broj komentara : 242
Join date : 2008-10-10

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeThu Feb 09, 2012 8:43 pm

Pa ja mislim da je hrišćansko i muslimansko shvatanje Boga veoma slično, samo što ga zovu drugačije. Čak i jedni i drugi veruju da je Isus postojao i slažu se što se njegovih učenja tiče, samo što u Islamu on je prorok, a u Hrišćanstvu mesija. I pored tolikih sličnosti, tokom istorije je bilo i krstaških ratova i đihada i šta sve ne... To može da objasni samo to da ni jedni ni drugi zapravo nemaju blage veze o religiji nego sve tuđe proglašavaju za nešto loše. Pored toga, jedni i drugi su bili izuzetno pohlepni tokom istorije. A pohlepa kada se ukrsti sa netolerancijom, može da bude veoma opasna stvar. A za svoje smatraju hrišćanstvo i islam, a to sigurno ne može biti. Jer ako su hrišćanstvo i islam nečiji, onda su to ili Jevreji ili jedan deo Arapa (ne svi, jer je bilo i dosta Arapa pagana koji su poubijani po naredbi Muhameda). Mi nemamo apsolutno ništa ni sa jednom od te dve religije. To jednostavno nije u našoj krvi, i kao takvo je neprihvatljivo za nas. Hrišćanstvo je kod starih Slovena došlo iz Vizantije, i to je bio jedan od načina da nas potčine pod svoju vlast. A Islam je došao sa Turcima, i tu se zadržao do današnjih dana. Dakle, narod je prihvatao i jednu i drugu veru samo zato što je morao. Jer mu je bilo zaprećeno da će biti mučen, spaljen, ponižen do maksimuma, ako ostane pri svojoj veri.
I danas, toliko vekova nakon svih tih događaja, hrišćani i muslimani nas proglašavaju za đavolopoklonike ili šta ja znam već kako.A ne znaju koliko smo mi zapravo bliži i svojim korenima i svojim precima i svime što su oni učili, a to je da poštujemo našu pravu veru, prirodu, zemlju, i sve što se nalazi na njoj, i da svim živim bićima koje na toj istoj zemlji žive nesebično pružimo pomoć kada se god ukaže potreba za to.

I nemoj se nervirati što ti je drugarica to rekla, ti znaš da si ti u pravu. Smile Ona razmišlja na foru da ako nisi sa njima da si protiv njih. A to stvara jednu opštu paranoju da je svako ko nije musliman ili hrišćanin štovatelj đavola i da ga se kao takvog treba otarasiti ili ga naterati da ispovedi svoje ,,grehe''. Samo opušteno, znaj da ti veruješ u nešto mnogo lepše i bolje nego što je ta njihova vera! I oni će teško moći to da shvate ako nastave da budu takvi kakvi su, zato više treba i njih da žalimo što nikada neće moći da oktriju svu lepotu koji paganizam nosi u sebi! Smile

Veliki pozdrav za sve, ne predajte se i ostanite pagani! sunny
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitimeThu Feb 09, 2012 11:24 pm

Ja mislim (a i pročitala sam negdje,tako da sam potvrdila svoje sumnje) da su pagani zapravo nastali kao nastavak hipi pokreta (povezanost sa prirodom,želja za dobrim,protivnost zlu...).
Ustvari,nisam sigurna jesu li pagani nastali kao nastavak hipija,ili su hipiji nastali kao nadoknada jer ljudi imaju krivi dojam o paganima.Uglavnom,znam da je to dvoje povezano. flower
Na vrh Go down
Sponsored content





Rodnovjerstvo (Paganizam) Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rodnovjerstvo (Paganizam)   Rodnovjerstvo (Paganizam) Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Rodnovjerstvo (Paganizam)
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Wicca i Paganizam

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Slavenski Paganizam-
Idi na: