arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Bonsai drveće

Go down 
3 posters
AutorPoruka
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Bonsai drveće Empty
KomentarNaslov komentara: Bonsai drveće   Bonsai drveće Icon_minitimeSun Dec 12, 2010 12:25 pm

"Bonsai u doslovnom prijevodu znači stabalce u posudi. Za njegovo oblikovanje i uzgoj je potrebno mnogo više od same hortikulturne vještine, a velik je naglasak na umjetničkim sklonostima samog uzgajivača. Osnovni princip je uzgojiti minijaturno stabalce koje ima sve karakteristike te biljne vrste u "normalnoj" veličini u prirodi."
izvor

Godinama me interesuje uzgoj i kreiranje bonsai drvceta, a prilika za to mi se pružila kada sam za zadnji rođendan dobila jedan mali bonsai na kojem se još puno mora raditi. Za početak se borim sa zalijevanjem i pokušavam da ga ne ubijem Smile, s obzirom da ne znam puno o hortikulturi. Nešto kasnije se nadam da ću početi sa oblikovanjem krošnjice. Zna li iko nešto o uzgoju minijaturnog drveća i slučajno da li ima iko ko se razumije u biljke pa može da mi da koji koristan savjet Smile
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magla

magla


Broj komentara : 81
Join date : 2009-02-19
Age : 34
Mjesto : Brčko

Bonsai drveće Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bonsai drveće   Bonsai drveće Icon_minitimeMon Dec 13, 2010 7:46 pm

Deluje jako zanimljivo .Ali izgleda da pored ostalih obaveza, ovo je samo jedna vise jer biljka zahteva brigu oko nje ,pomalo me privlači ali ja i botanika hm nismo na istoj relaciji Very Happy

(MADA SAM RAZMISLJO NABAVIT SEBI BILJKU MESOZDERKU) Smile

Ali meni je dovoljno sto se brinem za moje dve krvoločne Azdaje Very Happy
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Bonsai drveće Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bonsai drveće   Bonsai drveće Icon_minitimeSat Feb 11, 2012 9:20 pm

magla (citat):
Deluje jako zanimljivo .Ali izgleda da pored ostalih obaveza, ovo je samo jedna vise jer biljka zahteva brigu oko nje ,pomalo me privlači ali ja i botanika hm nismo na istoj relaciji Very Happy

(MADA SAM RAZMISLJO NABAVIT SEBI BILJKU MESOZDERKU) Smile

Ali meni je dovoljno sto se brinem za moje dve krvoločne Azdaje Very Happy

Ja bih voljela imati tako nešto.Problem je samo u tome što ja nijednu biljku flower ni životinju albino cat koju sam dosada imala,nisam uspjela održati na životu (počevši od ribica,pa nadalje...)
Ali ću pokušati jednog dana Very Happy
Na vrh Go down
magla

magla


Broj komentara : 81
Join date : 2009-02-19
Age : 34
Mjesto : Brčko

Bonsai drveće Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bonsai drveće   Bonsai drveće Icon_minitimeMon Feb 20, 2012 8:16 pm

magicgirl181 (citat):
magla (citat):
Deluje jako zanimljivo .Ali izgleda da pored ostalih obaveza, ovo je samo jedna vise jer biljka zahteva brigu oko nje ,pomalo me privlači ali ja i botanika hm nismo na istoj relaciji Very Happy

(MADA SAM RAZMISLJO NABAVIT SEBI BILJKU MESOZDERKU) Smile

Ali meni je dovoljno sto se brinem za moje dve krvoločne Azdaje Very Happy

Ja bih voljela imati tako nešto.Problem je samo u tome što ja nijednu biljku flower ni životinju albino cat koju sam dosada imala,nisam uspjela održati na životu (počevši od ribica,pa nadalje...)
Ali ću pokušati jednog dana Very Happy

isti slucaj imam zasada samo jednog zeca xD a imo sam kamaru zivuljki obicno mi uginu ribice sam imo i spadne mi grijac sa epruvetom u vodu struja ih sve poubija xD imam opremu ali razumem te ,al mene privlaci nesto sto niko nema zato sam reko mesozderka, nevolim zmijurine ,al pauci i skorpije su mi zanimljive zivuljke al opet bi nesto tipa lemur ,rakun ...
Na vrh Go down
Sponsored content





Bonsai drveće Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bonsai drveće   Bonsai drveće Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Bonsai drveće
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Slobodni kutak :: Hobi kutak-
Idi na: