arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Meditacija

Go down 
5 posters
AutorPoruka
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Meditacija Empty
KomentarNaslov komentara: Meditacija   Meditacija Icon_minitimeSat Oct 15, 2011 1:23 am

Dakle, što je to uopće? Na svakom forumu to je tema, osnova za svaki ritual i moć, ali, nigjde savjeta kako meditirati. Nigdje objašnjenja tog pojma i načina izvođenja. Možete li mi pomoći? Već duže vrijeme (i prije nego sam saznala za Wiccu) me zanima meditacija, ali, nikako da pronađem podatak kako ju pravilno izvesti. Znam, spavanje je nesvjesna meditacija. Meditacija je svjesno spavanje. Sve je to meni jasno, da u budnom stanju trebate postići efekt sna. Ali, kako? Tko god pomogne, velika mu havala ako ne stignem zahvaliti u roku tjedan dana (škola, što više trebam reći? Srednja sam, svi ste bili /jeste srednja škola. Znate kako mi je). Baš zbog škole i svog stresa oko svega što ona nosi želim pronaći mir barem u tih 15 minuta meditacije dnevno. Samo, to treba naučiti.
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Meditacija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Meditacija   Meditacija Icon_minitimeSat Oct 15, 2011 11:05 am

Shadow Vanskelig (citat):
Dakle, što je to uopće? Na svakom forumu to je tema, osnova za svaki ritual i moć, ali, nigjde savjeta kako meditirati. Nigdje objašnjenja tog pojma i načina izvođenja. Možete li mi pomoći? Već duže vrijeme (i prije nego sam saznala za Wiccu) me zanima meditacija, ali, nikako da pronađem podatak kako ju pravilno izvesti. Znam, spavanje je nesvjesna meditacija. Meditacija je svjesno spavanje. Sve je to meni jasno, da u budnom stanju trebate postići efekt sna. Ali, kako? Tko god pomogne, velika mu havala ako ne stignem zahvaliti u roku tjedan dana (škola, što više trebam reći? Srednja sam, svi ste bili /jeste srednja škola. Znate kako mi je). Baš zbog škole i svog stresa oko svega što ona nosi želim pronaći mir barem u tih 15 minuta meditacije dnevno. Samo, to treba naučiti.

Imam negdje zapisanu meditaciju/ritual za pročišćenje od negativne energije, potražiću to ovih dana pa ću objaviti na forum Smile
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Meditacija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Meditacija   Meditacija Icon_minitimeSat Oct 15, 2011 11:05 am

Shadow Vanskelig (citat):
Dakle, što je to uopće? Na svakom forumu to je tema, osnova za svaki ritual i moć, ali, nigjde savjeta kako meditirati. Nigdje objašnjenja tog pojma i načina izvođenja. Možete li mi pomoći? Već duže vrijeme (i prije nego sam saznala za Wiccu) me zanima meditacija, ali, nikako da pronađem podatak kako ju pravilno izvesti. Znam, spavanje je nesvjesna meditacija. Meditacija je svjesno spavanje. Sve je to meni jasno, da u budnom stanju trebate postići efekt sna. Ali, kako? Tko god pomogne, velika mu havala ako ne stignem zahvaliti u roku tjedan dana (škola, što više trebam reći? Srednja sam, svi ste bili /jeste srednja škola. Znate kako mi je). Baš zbog škole i svog stresa oko svega što ona nosi želim pronaći mir barem u tih 15 minuta meditacije dnevno. Samo, to treba naučiti.

Imam negdje zapisanu meditaciju/ritual za pročišćenje od negativne energije, potražiću to ovih dana pa ću objaviti na forum Smile
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Meditacija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Meditacija   Meditacija Icon_minitimeSun Nov 13, 2011 5:25 pm

Evo ovako.To ti nije ništa teško.
Ovaj tekst koji ću ti sada iskopirati je ključ tog opuštanja.Bilo bi lijepo da zamoliš nekog da ti ga čita dok meditiraš,da ga naučiš napamet ili da,jednostavno,snimiš svoj glas na diktafon.Nije bitno šta ćeš i kako ćeš,bitno je samo da se skoncentriraš na slj.tekst.

Opusti se. Kako si usporio disanje postaješ potpuno smiren i opušten.

Stojimo u krugu, između nas je zelena trava. Osjeti se miris lavande. Ako želiš pozovi svoj duh da nam se pridruži. Kako dišemo polako, primječujemo kako je zrak čist i svjež. Kako udišemo, udišemo čisto svjetlo, koje čisti naše tijelo i naš um. Kako izdišemo ispuštamo svo crnilo iz našega tijela.

Oko našeg kruga je nježna magla. Čujemo kako ptice oprezno pjevaju. Čujemo kako zećevi zaigrano trče. Ovo je mirno mjesto. Trava sjaji sa malim dijamantima mraza. Osjeti travu između svojih prstiju. Otvori tabane svojih stopala da bi otvorio zemlju i poćni osjećati kako energija raste u tebi . Osjeti povezanost sa zemljom. Povuci ju duboko dolje kao korjenje hrasta. Kako se energija povečava u tebi, raširi svoja pluća za uzvišenu energiju.

Zlatna uzvišena energija poplavljuje tvoja pluća mješajući se sa energijom zemlje. Dopusti da teće iz tvog srca u sredinu našeg kruga. Svjetlo se povečava u krugu i postaje sve sjajnije i sjajnije. Sada je tako sjajnoi jako da se širi izvan kruga. Kako održavamo energiju. Svijetlo miće maglu i preletava preko zelenih dolina i brijegova.Preletava preko rijeka i mora do svih koji su pitali za pomoć.

Vidi te ljude okružene našim zlatnim svjetlećim svjetlom donoseći mir i spokoj njihovim životima. Vidi kako se smješe. Kako povlačimo još više energije svijetlo se nastavlja širiti oko planeta, donoseći mir i harmoniju svakom mjestu koje dotakne. Energija pomaže onima Uključenim u konflikte da nađu mirna rješenja donoseći kraj boli i tuzi u Svijetu i olakšava patnju cijelog života biljaka i životinja. Kako se energija nastavlja širiti i svjetlo postaje sjajnije idemo do zvjezda i gledamo naše domove kako lebde kroz svemir kao sjajni dragi kamen u univerzumu.

Vidi kako planet sjaji kao blistava zvijezda, okružen zlatnom aureolom. Pusti da energija teće. Vidi sjajni sjaj i osječaj ljubav i čistu sreću kako okružuje našu zemlju.

Sada ako si spreman polagano pusti da se svijetlo povuće. Vidi kako se energija spušta gdje je najviše potrebna. Kada si spreman osjeti svoje nježno duboko disanje. Pošalji svaki ostatam energije dalje u korjenje do zemlje, čuvajući dovoljno za svoje vlastite potrebe.

Blistavi je sunčani dan. Osjeti lijepi sviježi zrak kako puni tvoja pluća. Zahvali se svojim vodićima i pomočnicima. Daj im do znanja da su slobodni ostati ili otići. Zapečati svoju auru. Ti si stvorenje ljepote i svjetla. Blaženi bili svi.

To je bio sav tekst.Nadam se da sad nisi ljuta na mene što ga je ovako mnogo...
Blessed be lol!
Na vrh Go down
Black Widow F.I.R.

Black Widow F.I.R.


Broj komentara : 2
Join date : 2011-10-19
Age : 37

Meditacija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Meditacija   Meditacija Icon_minitimeTue Nov 15, 2011 2:38 pm

odlicna stvar
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Meditacija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Meditacija   Meditacija Icon_minitimeTue Nov 15, 2011 4:18 pm

Mislim da ću morat snimit samu sebe xD Probat ću čim uhvatim vremena, kad nas prestanu davit s testovima i ispitivanjima Very Happy
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Black Widow F.I.R.

Black Widow F.I.R.


Broj komentara : 2
Join date : 2011-10-19
Age : 37

Meditacija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Meditacija   Meditacija Icon_minitimeThu Nov 17, 2011 2:49 pm

ja meditiram na nacim da bih recimo otisla na svoje mesto u sumi, na sredini jedne livade odakle se vide planine, more, nebo, suma i sunce, mir i tisina. uzela bih ovaj tekst, procitala ga, zatim uzela muziku koju inace koritim za meditaciju i pocela da "varim" tekst u svojoj glavi
Na vrh Go down
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Meditacija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Meditacija   Meditacija Icon_minitimeSun Feb 12, 2012 6:00 pm

A postoji i jedan blog.Radi se o jednom čovjeku koji se time bavi godinama,te je napravio prilično koristan blog o tome.

Evo link:

http://www.meditacija.org/
Na vrh Go down
mayanada




Broj komentara : 5
Join date : 2012-04-18

Meditacija Empty
KomentarNaslov komentara: meditacija   Meditacija Icon_minitimeWed Jul 11, 2012 11:29 pm

na koji nacin je najbolje meditirati?

imam problema sa meditiranjem, jednostavno nemogu si pomoci


u pomoc lol! lol! lol! affraid affraid affraid

ljubav i svijetlo
Na vrh Go down
Sponsored content





Meditacija Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Meditacija   Meditacija Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Meditacija
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Meditacija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Rituali i čarolije-
Idi na: