arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Kristali po horoskopskim znakovima

Go down 
5 posters
AutorPoruka
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Kristali po horoskopskim znakovima Empty
KomentarNaslov komentara: Kristali po horoskopskim znakovima   Kristali po horoskopskim znakovima Icon_minitimeFri Aug 31, 2012 12:40 pm

Ovan (21.03.-19.04.)
Rubin, dijamant, ametist, akvamarin, aventurin, karnelian, citrin, vatreni ahat, granat, žad, jasper, kunzit, magnetit, topaz.

Bik (20.04.-20.05.)
Smaragd, topaz, akvamarin, azurit, dijamant, kianit, kunzit, lapis lazuli, malahit, ružičnjak (rozenkvarc), rodonit, safir, selenit, tigrovo oko.

Blizanci (21.05.-20.06.)
Zeleni turmalin, ahat, apatit, akvamarin, kalcit, citrin, zeleni obsidian, safir, serpentin, tumalizirani i rutilirani kvarc, tigrovo oko, topaz.

Rak (21.06.-22.07)
Mjesečev kamen, biser, beril, karnelian, kalcit, kalcedon, smaragd, opal, pink turmalin, rodonit, rubin, ahat.

Lav (23.07.-22.08.)
Tigrovo oko, rubin, karnelian, citrin, smaragd, ahat, granat, zeleni i pink turmalin, kunzit, larimar, oniks, kalcit, kvarc, crveni obsidian, rodokrozit, rubin, topaz, tirkiz.

Djevica (23.08.-22.09.)
Peridot, sardoniks, amazonit, plavi topaz, karnelian, citrin, granat, magnetit, mjesečev kamen, ahat, opal, rutilirani kvarc, safir.

Vaga (23.09.-22.10.)
Safir, opal, ametrin, akvamarin, aventurin, smaragd, zeleni turmalin, žad, kunzit, lapis lazuli, mahagonij obsidian, mjesečev kamen, opal, peridot, topaz, sunčev kamen.

Škorpion (23.10.-21.11.)
Topaz, malahit, Apaška suza (kvarc), akvamarin, beril, smaragd, granat, zeleni turmalin, kunzit, mjesečev kamen, obsidian, rodokrozit, rubin, tirkiz.

Strijelac (22.11.-21.12.)
Topaz, tirkiz, ametist, azurit, ahat, kalcedon, granat, lapis lazuli, malahit, snježni obsidian, pink turmalin, rubin, dimni kvarc, tirkiz.

Jarac (22.12.-19.01.)
Oniks, azurit, karnelian, fluorit, granat, zeleni i crni turmalin, magnetit, malahit, peridot, kvarc, rubin, dimni kvarc, tirkiz.

Vodenjak (20.01.-18.02.)
Akvamarin, ametist, plavi obsidian, fluorit, magnetit, mjesečev kamen.

Ribe (19.02.-20.03.)
Mjesečev kamen, ametist, akvamarin, beril, ahat, kalcit, fluorit, mjesečev kamen, tirkiz, sunčev kamen.

Kristali po horoskopskim znakovima Kristali-1
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Kristali po horoskopskim znakovima Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kristali po horoskopskim znakovima   Kristali po horoskopskim znakovima Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 7:44 pm

Ja imam flourit, i baš bi ga preksutra trebala očistit i napunit (čisti se svakih 10 dana nekoliko minuta pod tekućom vodom, a puni jednako često na Suncu nekoliko sati) Very Happy
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Kristali po horoskopskim znakovima Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kristali po horoskopskim znakovima   Kristali po horoskopskim znakovima Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 9:06 pm

Nemojte misliti da pametujem ali ... kristali po horoskopu??? Ne ide ... Kristale trebamo pustiti da oni izaberu nas a ne mi njih ... Svaka osoba koja se dugo, dugo bavi kristalima mi je rekla da je najveca greska birati kristale po horoskopima... Naravno svaka ,,profesionalna,, osoba ce vam reci da birate kristale po horoskopu jer ne zele ispasti glupi zato sto je popularno verovati u horoskop... kristali su kao osobe ... to vam je isto kao ... cura se treba dopasti decku a decko curi ... ali cesto se desava da se decko dopadne decku ili cura curi.... razumete??? Ne mozete naterati neki kristal da suradjuje sa vama pa makar 300 horoskopa reklo da vam je to kristal koji vam odgovara... najbolje je pratiti intuiciju po pitanju kristala jer tako ne mozete pogresiti... svi koji se malo ozbiljnije bave kristalima shvatit ce sta govorim...

Iz mog iskustva:
Kad sam imao 3 godina i dok sam kopao po zemlji (svi smo to radili lol! ) sam nasao neciju ogrlicu sa priveskom od tigrovog oka ... par dana kasnije sam nasao jedan kamencic tigrovog oka u nekom trznom centru... sa 7 godina sam trazio mami da mi kupi tigrovo oko iako nisam znao nista o kristalima vec sam mislio da su to sareni kamencici Laughing sa 10 godina sam nasao tigrovo oko i gorski kristal pored nekog drveta ...neko ih je verovatno stavio da se pune,... a i danas moje drustvo koje zna da volim kristale mi kupuju na poklon tigrovo oko bez razloga ... kazu: cim sam video/la taj kristal znao/la sam da moram da ti ga poklonim ...
Kada nosim tigrovo oko osecam se nezaustavljivo, pun energije, .... tako da mislim da je to ,,moj,, kristal ... iskreno kad vidim negde naslov ,,kristali po horoskopu,, hocu da povratim i uopste ne otvaram tu temu ali sad sam samo hteo da vam ispricam svoje iskustvo i da vas savetujem a vi kako hocete ... Blessed Be
Na vrh Go down
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Kristali po horoskopskim znakovima Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kristali po horoskopskim znakovima   Kristali po horoskopskim znakovima Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 11:12 pm

Ovo su neke okvirne smjernice za ljude koje interesuju horoskopi, a nipošto upute kako se nešto mora raditi.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magicself

magicself


Broj komentara : 104
Join date : 2012-01-07

Kristali po horoskopskim znakovima Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kristali po horoskopskim znakovima   Kristali po horoskopskim znakovima Icon_minitimeThu Sep 13, 2012 11:52 pm

smernice za pogresan put Laughing
Na vrh Go down
Goddess_child

Goddess_child


Broj komentara : 82
Join date : 2012-08-25

Kristali po horoskopskim znakovima Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kristali po horoskopskim znakovima   Kristali po horoskopskim znakovima Icon_minitimeFri Sep 14, 2012 4:16 pm

Slazem se sa magicalself, i osecam se kao neko ko moze duugo pricati o ovoj temi.
Kristali su moji ljubimci od kako znam da sam vestica.
Samo, sto se tice horoskopa, verovatno, tj. sigurno, je svaki kristal na poseban nacin povezan sa nekom planetom, a ta planeta sa horoskopskim znakom neke osobe, pa se zato kaze koji je kristal dobar za koji znak.
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Kristali po horoskopskim znakovima Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kristali po horoskopskim znakovima   Kristali po horoskopskim znakovima Icon_minitimeFri Sep 14, 2012 5:01 pm

Ja sam primjetila da mi flourit odgovara, jer, otkako ga nosim na lančiću, nije mi problem pratiti na nastavi, niti mi je problem kasnije, kod kuće, ponoviti i naučiti ono što trebam. Ali si svakako namjeravam pronsći kristal koji mi najbolje odgovara, a sad, koji će to biti... Vidjet ćemo. Možda mi netko od vas, koji se duže vremena bavite kristalima, može reći svoje mišljenje o tome? Very Happy
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Kristali po horoskopskim znakovima Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kristali po horoskopskim znakovima   Kristali po horoskopskim znakovima Icon_minitimeFri Sep 14, 2012 5:04 pm

Goddess_child (citat):
Samo, sto se tice horoskopa, verovatno, tj. sigurno, je svaki kristal na poseban nacin povezan sa nekom planetom, a ta planeta sa horoskopskim znakom neke osobe, pa se zato kaze koji je kristal dobar za koji znak.

Upravo to, ovo su samo neki prijedlozi a sve ostalo je na individui. Meni su se lično neki kristali koje sam oduvjek voljela poklopili sa ovom listom.
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Kristali po horoskopskim znakovima Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kristali po horoskopskim znakovima   Kristali po horoskopskim znakovima Icon_minitimeWed Apr 24, 2013 5:27 pm

Prije nekoliko dana, u Bratislavi, sam si nabavila mjesečev kamen, tako da se sad bavim čišćenjem i njega i flourita Smile Čistim oba solju, zemljom i vodom (tim redoslijedom), a nakon toga ih budem napunila već kako kojeg treba Smile

Kako vi čistite i punite svoje kristale?

Ja si planiram prvom prilikom pribavit gorski kristal i sad mi je jako žao što si u Bratislavi nisam kupila i njega i još neke, ali nisam htjela više trošit jer sam imala osjećaj da sam ionako već previše potrošila Razz
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
pentacle




Broj komentara : 6
Join date : 2013-06-26

Kristali po horoskopskim znakovima Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kristali po horoskopskim znakovima   Kristali po horoskopskim znakovima Icon_minitimeWed Jun 26, 2013 12:52 am

Shadow Vanskelig (citat):
Prije nekoliko dana, u Bratislavi, sam si nabavila mjesečev kamen, tako da se sad bavim čišćenjem i njega i flourita SmileČistim oba solju, zemljom i vodom (tim redoslijedom), a nakon toga ih budem napunila već kako kojeg treba Smile

Kako vi čistite i punite svoje kristale?

Ja si planiram prvom prilikom pribavit gorski kristal i sad mi je jako žao što si u Bratislavi nisam kupila i njega i još neke, ali nisam htjela više trošit jer sam imala osjećaj da sam ionako već previše potrošila Razz
postoji stvarno gomilu nacina da "regenerises" jedan kristal. pre svega treba ukloniti sve strane energije, to se obicno radi pod tekucom vodom, ali posto mnogi ne zele trositi gotovo uzaludno toliko vode (otprilike 5 minuta solidan mlaz bez prestanka, prkeo jendog kamena, ko cisti vise...i da ne pominjem) a i bila bi velika grehota stvarno, pored susa i ostalih teskoca na ovoj plavoj planeti, onaj ko ima mogucnosti onda obicno kristal polozi u tekucu vodu, da li je to reka, potok, izvor...nebitno. sa druge strane, nemaju svi ni tu mogucnost, e onda dolazi na red eksperimentisanje Smile trazis nacin koji ti najvise odgovara, a stvarno postoji gomila njih pomocu kojih mozes 'srediti' jedan kristal. kao sto si rekla, to moze sa solju, mada je so cesto gruba opcija, ali jednom u mesec dana, sto da ne... mozes napraviti slani rastvor, on takodje odlicno deluje, mozes kristal zakopati u so na 24h. najbolje bi bilo da je so sto prirodnija, u grumenu. ali pored soli, postoji tehnika zakopavanja u zemlju na nedelju dana(toliko dugo se obicno radi kada kristal tek dobijes, kasnije dovoljno je i preko noci) zatim tehnika slicna onoj sa slanim rastvorom, samo sto se ovde pravi cvetni rastvor- gomila latica cveca pa kristali, pa opet red latica pa preko toga voda. (ovako sam samo jednom radio, i bilo je poprilicno korisno, mejdutim...zao mi je cveca pobogu, ipak sam ja dete prirode ^^ ) siguran sam da postoji jos fizickih nacina, ali ne mogu se setiti, kroz temu dalje cu sigurno. ali tu su i oni malo 'spiritualniji' nacini ciscenja. da li je to kroz dim zalfije ili molitva kristalu ili brzo ciscenje elementima, ili da ga polozis na orgonit... hiljadu kombinacija. ja se ovim bavim gotovo dve godine i sa bogatom kolekcijom kristala jos uvek trazim svoj pravi nacin koji odgovara i meni i kristalima. Smile a sto se punjenja tice...to vec prepustam prirodi. obicno je to sunce/mesec. mada, pored ovakvog vremena (trenutno) kada nema ni suncevih a kamoli luninih zraka...odlucio sam da moje ljubimce pobacam po majci zemlji, u vrt, pa nek razmena energija tece sama od sebe. eto, nadam se da sam pomogao. Smile kristali su cudesna bica, samo im dozvoli da ti govore. )O(
Na vrh Go down
Sponsored content





Kristali po horoskopskim znakovima Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kristali po horoskopskim znakovima   Kristali po horoskopskim znakovima Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kristali po horoskopskim znakovima
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Magični pribor-
Idi na: