arcanum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Cilj ovog foruma je okupljanje što većeg broja magijskih iskustava i podataka o paganizmu na jednom mjestu, te stvaranje jedinstvene zajednice.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Novi članovi, dobrodošli. Blessed be.

 

 Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?

Go down 
+7
Scorpion
Gwydion
Malefiz
luna08
moonlight drive
Mist
oldtree
11 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Scorpion




Broj komentara : 21
Join date : 2011-11-08
Age : 38
Mjesto : Zagreb

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 1:33 pm

Phoenix Infernum (citat):
Zar nema East Point neka prodavnica uokolini? Njih bar ima na sve strane Smile Kod njih mozes da nadjes svakakve simbole, ali moja preporuka je da napravis sama. Bice napunjeno tvojom energijom i bice daleko posebniji i jaci simbol nego kupovni Smile

slazem se, moze i kupit, procistit, i napunit svojom energijom takodjer, nema nista lose ni u tome. Naravno, ritualni pentagram bi bilo svakako dobro da napravi sama, cak i atame i oltar, al ak ga hoce nosit na lancicu onda nek ga radje kupi pa procisti i napuni svojom energijom, ajmo rec estetskog izgleda radi Wink
Na vrh Go down
Phoenix Infernum

Phoenix Infernum


Broj komentara : 32
Join date : 2011-12-21
Age : 39
Mjesto : Novi Sad

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 1:51 pm

Ahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahah Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Kako me nasmija sa ovim za biseksualce xD

Meni nije jasno jednostavno odakle tolika mrznja crkve prema zenama.... A sto se same crkve tice, zar Isus nije sam rekao da ce da unisti hram i da ga opet digne za tri dana. Tu se hram navodi kao objekat. Ali ako se pogleda malo bolje sta je Isus uradio? Dao je svoje tijelo da se unisti i poslije tri dana je uskrsnuo. Ali naravno to ne odgovara crkvi jer onda automatski, svi smo mi sami po sebi sveti hramovi i svetilista i nema potrebe za crkvama, katedralama, manastirima i citavom hijerarhijom. I naravno nema potrebe da narod daje pare lezilebovicima i perverznjacima. Danas mozda ne prodaju blagoslove otvoreno kao prije ali izvlace pare iz naroda na druge nacine. Sramota.

Meni je ostalo od malih nogu da kazem "Boze sacuvaj" ali sada u sebi dodam "i Boginjo" Smile Jer Kao sto ti kazes majka je ta koja te radja, koja te doji, u kojoj 9 mjeseci rastes i razvijas se, koja te stiti makar po cijenu svog zivota, a nije nepoznato da kada je dijete u opasnosti da majka digne i kamion samo da bi ga spasila. Cak i kada sam bio u crkvi uvijek me je privlacio taj "Marjanski" put, odnosno put Majke. Sad mi je jasno i zasto Smile

A za pentagram....naravno da moze da kupi i ocisti i da je ljepsi kupljen. Nisam znao tacno namjenu Smile Ali ako ce ga nositi ne nekom vidljivom mjestu,onda da. uzmi kupovni. Smile
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 2:07 pm

Neću ga nosit na nekom vidljivom mjestu jer sama Božica zna šta bi bilo Razz Napravit ću si ga sama, ko zakašnjeli božićni poklon Very Happy Samo treba nać ljepilo za žicu ili lemilicu i ožeži Very Happy

Za oltar sam si već odredila stolić koji imam otkad znam za sebe ^^

Ali, dosta spamma, možemo se o ovom premjestit u pravu temu (znam da ju negdje imamo, samo ne znam di je xD ).
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Phoenix Infernum

Phoenix Infernum


Broj komentara : 32
Join date : 2011-12-21
Age : 39
Mjesto : Novi Sad

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 2:08 pm

Lead the way oh wise one Very Happy
Na vrh Go down
Shadow Vanskelig

Shadow Vanskelig


Broj komentara : 148
Join date : 2011-10-14
Age : 27

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 2:18 pm

Mislim da bi to bila ova tema---> klik Razz
Na vrh Go down
http://citacica.blog.hr/
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Icon_minitimeSun Dec 25, 2011 8:15 pm

Shadow Vanskelig (citat):
Ovo o pentagramu-ja ga hoću već 4 godine, otkako smo na matematici radili peterokut. Svidio mi se, al nikako da se dokopam jednog. Jedino da od žice napravim nešto, al mislim da to ne bi baš dobro završilo xD

Ja sam svoj našla na pijaci, na zadnjem mjestu gdje bih očekivala da ga nađem, i baš je lijepo urađen Smile
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
Mist
Admin
Mist


Broj komentara : 332
Join date : 2008-08-14
Age : 31
Mjesto : Sarajevo

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Icon_minitimeSun Dec 25, 2011 8:17 pm

magicgirl181 (citat):
Da,ali ja hoću reći da to ne mora značiti.Ja,naprimjer,uopšte ne nosim pentagram uokolo,jer nisam nacionalno nastrojena.Wicca je religija ko i sve druge.Npr.ne nose svi kršćani križeve gdje god krenu! Exclamation Također,možda samo jedna moja prijateljica zna da se ja bavim Wiccom.
Stvar je samo u tome što mislim da na mladima svijet ostaje,i da je činjenica da želim još učiti o Wicci.Hvala za onu knjigu pokušat ću da je pronađem na netu Very Happy

Poistovjetila si naciju sa religijom, kada nosiš vjersko obilježje nisi nacionalno već vjerski nastrojena Smile
Na vrh Go down
http://paganizam.wordpress.com/
magicgirl181

magicgirl181


Broj komentara : 218
Join date : 2011-10-15
Age : 26
Mjesto : Zenica,BiH

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Icon_minitimeSun Dec 25, 2011 8:35 pm

Exclamation imaš pravo,pogriješila sam Laughing
Na vrh Go down
Gwydion




Broj komentara : 35
Join date : 2008-11-05

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 15, 2012 5:23 am

Samo da vam kažem da je Morgana bila u BGD pre nekoliko meseci, održala seminar i da će doći ponovo u martu. Bili su pristuni čak i iz zagreba pagani i wiccani. Morgana je inače prva pspba koja je u Evropim dakle izvan engleske, napravila gardnerovski koven i predsednik je Pagan Federation International. Jednom mesećno u BGD je meeting, a 21, januara po prvi put će biti u Novom Sadu... dakle ima neke perspektive... po mom mišljenju Very Happy
Na vrh Go down
TheBlueEyedWolf

TheBlueEyedWolf


Broj komentara : 16
Join date : 2012-03-13
Age : 28
Mjesto : Zagreb

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Icon_minitimeMon Mar 26, 2012 2:55 pm

ja sam svoj pentagram sama napravila (poprilično je dobro ispao Smile ).uvijekga nosim oko vrata,ali uvijek ispod majce.Rijetko kad ga stavimda se vidi,jer ljudi osuđuju bez da znaju išta. Često me i vrijeđaju,pa sam navikla da ga nosimu majci.
Na vrh Go down
Gwydion




Broj komentara : 35
Join date : 2008-11-05

Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Icon_minitimeFri Mar 30, 2012 3:23 am

Maj, dolazi Nataša iz Švajcarske da drži radionicu Aleksandrijske Wicce. Juni ili juli dve Amerikanke drže Dijaničku Wiccu. Septembar dvoje druida iz Engleske raidonica o druidizmu. Verovatno juči šaman iz Holandije drži workshop iz šamanizma. ... dakle biće ovo veoma ispunjena godina Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content





Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?   Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu? - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Da li wicca ima buducnost na brdovitom Balkanu?
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Wicca i Paganizam
» Wicca u Hrvatskoj i Srbiji

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
arcanum :: Spiritualnost :: Sve i svašta-
Idi na: